Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Az állatvédők miért írnak...

Az állatvédők miért írnak ilyen vehemensen olyan emberekhez, akik képesek megölni egy haszon vagy háziállatot?

Figyelt kérdés

Itt a lényeg azon lenne, hogy csak írnak, és szidják a másikat, átkozzák a családját, egy gyerekkel hasonlítják össze azt ha megölöm a házinyulam, mert már elég nagy és finom. Lehet valami egyszerre házi és haszonállat. Én a nyulat hoztam fel példának de ettem már más rágcsálót is, amit azelőtt nevelgettem, "babusgattam". Emiatt nem tartom magam kegyetlennek. A mostani áremelkedések után kénytelen voltam pár állatomat továbbadni. Nem tudtam már gondoskodni róluk, nem volt időm, többet dolgozom, kevesebbet ér a pénz. Ha valaki nem figyelt (vidéken gyakori) és kiszökött a macskája az udvarra, majd 5 kölyökkel tért vissza, amiknek gazdit talál az felelőtlen? Szerintem nem.

Volt egy olyan kérdésem, tudnának-e tippet adni ahhoz hogyan lehet leggyorsabban leölni egy csirkét. Betámadtak. Nyilván ők nem esznek bolti csirkét sem. Miért ilyen képmutatóak az emberek?


2022. nov. 9. 21:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%

Mert nem írnak.

Az állatvédők éppen állatokat védenek, mentenek nincs idejük mindenféle emberrel vitázni, gyalázkodni.

2022. nov. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
43%

"Nyilván ők nem esznek bolti csirkét sem. Miért ilyen képmutatóak az emberek?"

. Miért gondolod, hogy esznek?

Ha rá akarod húzni valakire, hogy képmutató, akkor valószínűleg valahol magadról is ezt gondolod.


Egyébként hányféleképpen lehet egy csirkét megölni azon kívül, hogy lecsapod a fejét, és milyen módszer lehetne gyorsabb?

2022. nov. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

De kik azok az ok? Kirol beszelsz? Valami ismeroseid, akik allatvedonek mondjak magukat?

Mert igy nagy altalanossagban irni valamirol nem lehet.


Amugy meg vemhesen is lehet ivartalanitani, tehat ha kiszokik az ivaros macska, akkor meg mindig van erre lehetoseg. Bizony, felelotlenseg meg tobb felesleges szaporulat. Honnan tudod, hogy jo gazdat talalsz nekik? Honnan tudod, hogy rendesen gondoskodnak roluk 15+ evig? Honnan tudod, hogy mind ivartalanitva lesz es ok nem szaporodnak tovabb?

Sehonnan. Szoval nekem ezzel ne erveljen senki, hogy mekkora szuper felelos dolog gazdat talalni nekik. Ja, csak en nem hiszek a tundermesekben.

2022. nov. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
3-as minden ember képmutató, ez természetes, különben mindenki ki lenne közösítve és nem lenne "társadalom". De a csirkeölésnél pl a kés vagy bárd, esetleg árammal is láttam már, sőt sajnos vannak ennél ugye rosszabb dolgok is amik nem állatbarát módon ölik le a jószágot. Állatvédők alatt nem a papíron azt dolgozókat értem hanem a GYIK-es táwsadalom egy nagy részét, akik azt hiszik ők mindenben az állatok és természet javát szolgálják.
2022. nov. 9. 21:49
 5/15 anonim ***** válasza:
71%

Na, mondtam én, hogy a saját képmutatásodat relativizálod...


Nem, én nem vagyok az.

2022. nov. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
Tehat kiirtal egy gyakoris kerdest es emiatt vagy igy felhaborodva? Oke, de hogy jonnek ide az allatvedok? Akkor oket minek kevered bele?
2022. nov. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
Vannak tápláléknak szánt haszonállatok. Ha nem is szép látvány egy nyúl leölése, ha gyorsan és a lehető legkisebb szenvedés okozásával jár, az számomra elfogadható. A másik példa, amit hoztál (macska kiszökik és hazajön vemhesen), az viszont felelőtlenség. 2022-ben a felelős állattartás része a nem tenyésztésre szánt macska ivartalanítása. Ha valakinek ez anyagilag nem fér bele, akkor ne tartson társállatot.
2022. nov. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
32%

Mert egy fanatikus, embergyűlölő mind. Érdekes, ha egy állatot bántalmazás ér vagy csak egy haszonállatot úgymond levágják, egyből magukból kikelve, magukat különbnek minősítve leírják, hogy ők ugyanezt csinálnák egy emberrel.

Ezek igazából primitív, szadista, embergyűlölő csoportok, állatvédelem mögé rejtve.

Érdekes tény még az is, tűzijáték vagy a petárdázás ellen tudnak háborogni, de a nagytestű kutyák 30-40 nm-es lakásban bezárva tartása ellen, egyik se háborog.

2022. nov. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
94%

Pont azért, amiért te ezt a kérdést kiírtad. Mert van rá idejük. Őszinte leszek, ha nem vidéken nőttem volna fel, ha nem lettem volna belekényszerítve a disznóvágásokba, birkanyúzásokba, nem néztem volna a szemébe annyi haldokló állatnak, akkor talán nem verne a lelkiismeret, ha valaha húst dobok ki, vagy éppen tényleg annyit tudnék az állatfeldolgozásról, amit néhány embertelen, nagyipari telepen forgattak.


Én speciel megbecsülöm az állatokat, van egy tiszta, nem mindenki által befogadható képem arról, mi a helyük a világban (azért az is ökológiai katasztrófa lenne, ha szabadon engednénk a sok bocit meg cocát...), csak éppen nem érdekel senki más véleménye, és én sem tolom rá másokra. Aki meg akar győzni bármiről, azt elhessegetem, mert nem érdekel. Tedd te is így. Ezek nem állatvédők, hanem véleményhuszárok, az ilyennek most éppen erről esik jól prédikálni, holnap majd azzal lesz baja, aki nem a király előtti gyaloggal nyitja meg a sakkpartit.

2022. nov. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Az állatvédők mindenkinek beszólnak.

Egyszer feltettem facebookra 3 kismacskát. Bedobták őket a kertembe. Nah, én voltam a leggonoszabb ember a világon.

Vidd dokihoz. Teszteltesd őket, ivartalaníts, oltass. Ahham, meg fszom a szádba... Rájuk költöm 2 havi fizetésem.

Mé nem viszed be a házba, elfér. Ijáá ez azt jelenti lett 3 macskád 😻 ja hogy van más állatod? Azokat ki nem sz4rja le, dobd ki őket, a 3 rühes kóbor számít csak!

Nincs pénzed eltartani? Én 25 macskát tartok el meg 40 kutyát. Cerbóna helyett szárított macskasz4rt eszek reggel. Magamon spórolok inkább. Stb

Mindenbe és mindenkibe belekötnek.

2022. nov. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!