Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Az állatvédők miért írnak...

Az állatvédők miért írnak ilyen vehemensen olyan emberekhez, akik képesek megölni egy haszon vagy háziállatot?

Figyelt kérdés

Itt a lényeg azon lenne, hogy csak írnak, és szidják a másikat, átkozzák a családját, egy gyerekkel hasonlítják össze azt ha megölöm a házinyulam, mert már elég nagy és finom. Lehet valami egyszerre házi és haszonállat. Én a nyulat hoztam fel példának de ettem már más rágcsálót is, amit azelőtt nevelgettem, "babusgattam". Emiatt nem tartom magam kegyetlennek. A mostani áremelkedések után kénytelen voltam pár állatomat továbbadni. Nem tudtam már gondoskodni róluk, nem volt időm, többet dolgozom, kevesebbet ér a pénz. Ha valaki nem figyelt (vidéken gyakori) és kiszökött a macskája az udvarra, majd 5 kölyökkel tért vissza, amiknek gazdit talál az felelőtlen? Szerintem nem.

Volt egy olyan kérdésem, tudnának-e tippet adni ahhoz hogyan lehet leggyorsabban leölni egy csirkét. Betámadtak. Nyilván ők nem esznek bolti csirkét sem. Miért ilyen képmutatóak az emberek?


2022. nov. 9. 21:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
58%

Igen, ez teny elég szélsőségesek tudnak lenni az állatvédők, de mint minden egyéb csoport emberei pl. akár a vallásfanatikusok is. Ezen változtatni nem lehet. Én mióta nekem is vannak állataim, azóta hatnak meg inkább az ilyen állatos témák. Én azt ítélem el, ha kidobják a kiszolgáltatott állataikat az utcára, ahelyett, hogy rendes gazdát vagy menhelyet keressenek nekik, ha már nem kellenek. A macskás példádhoz annyit hűznék, hozzá, hogy az a személy azért felelőtlen, mert ha ivartalanítaná a macskáját nem lenne ilyen. Rengeteg a kismacska, mindehol az lóg a Facebookos elajándékozós csoportokban is, kötve hiszem, hogy mind az 5 kismacskának megfelelő gazdát tud találni mikor minden második háztatásban körülötte szintén megkölykedzik a macska, akiknek szintén kéne rendes gazda. Ez az ember igen, felelőtlen, de nem csak macskáknál van ez így bármi egyéb állatnál (pl. hörcsög, tengerimalac, törpenyúl), amiből rengeteg van és felelőtlenül szaporítják. Ezt ne mondja senki nekem, hogy mindnek felelősségteljes gazdát találnak. A felelősségteljes döntés az ivartalanítás lenne.

Egyébként sok állatvédő valóban frusztrált, és az állatvédelemben éli ki magát. Régebben mindig az volt a véleményem, hogy sokan azért szeretik inkább az állatokat az emberekkel ellentétben, mert az állat nem tud visszaszólni, az állatok többségének megmondhatja, hogy mit csináljon és úgy ugrál, ahogy a gazdi fütyül.

2022. nov. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Hát engem is vérig aláztak a neten mikor kiírtam hogy már nem tudom gondját viselni az állatomnak és szeretnék neki új helyet. Rögtön én voltam a fasz, hogy eddig miért volt állatom, most már ne is legyen, haljak meg inkább, a gyerekem adjon intézetbe ha én is ezt teszem egy állattal... Stb. De nem értettem miért ilyen vehemensek, aztán bevágják azt az ütőkártyát hogy ők azért ilyen jók mert vegák. Baszki, mi köze annak hogy vega ahhoz hogy egy állattól szeretnék megválni?

Na mindegy, csak néha elgondolkodom, mi hajthatja őket.

2022. nov. 10. 15:35
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akik ennyire szélsőségesek azokat már a gyűlölet hatja, hogy az egyéb frusztrációikat kitudják pl. rajtad vagy egyéb emberek élni. Az állatok elajándékozása még felelősségteljes döntés, mert tényleg lehet olyan anyagi vagy egyéb helyzet, mikor az ember nem tudja tovább tartani. Ekkor sokkal jobb így, mintha kirakná őket az utcára.
2022. nov. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
39%
Ja, te vagy a tengerimalacos? Hat bocsi, de az eleg szanalmas, hogy egy uj szekreny miatt kibasztad az idos allataidat. En nem kivanom a gyereked meg a te halalod, ez nekem is tulzas, de attol meg melyen elitelendo az, amit tettel.
2022. nov. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
#14 Mi? Rossz helyen jársz.
2022. nov. 10. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!