Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » ÁLLATVÉDŐKÉNT és vegán/vegetar...

ÁLLATVÉDŐKÉNT és vegán/vegetariánus emberként, mi és mikortól venne rá, hogy állatokat ölj étkezésre?

Figyelt kérdés

Most nem egy "Lakatlan szigeten vagy, és vagy levágod a nyulat, vagy éhen döglesz." dologról beszélek, hanem reálisabb példákról.


Mondjuk nem átlag Gyakoris vagy, azaz nincs 3 diplomád, havi 900-as fizuval, meg nincs 300 milliós Bitcoin portfóliód, hanem átlag ember vagy.


- Dolgoznál vágóhídon, hogy legyen fizud, és fűtés a gyerekeidnek?

- Matekoznál, és kiváltanád a vadász/horgász engedélyt, és lőnél nyulat, meg fognál halat, mert másképp nem telik húsra?

- Lennél orvvadász, hogy kifizesd a babád fejlesztőpedagógusát, hogy emberi minőségű élete legyen?

- Elfogadnád a sintértelepi hóhérsegédi melót, ha a végrehajtó már a 3. levelét küldené, és neked kell a pénz?


Nem trollkodás, tényleg érdekel az ŐSZINTE válaszod. Köszönöm!


2023. jan. 31. 01:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%

Ezek sem realis peldak, mar csak azert sem, mert nem ezek a leggyakoribb munkak, senki nem kenyszerulne ezekre. Hamarabb talalsz valami szimpla gyari melot, ha videki vagy, ha varosi, akkor meg millio egyeb valasztas van, amire egy nap alatt felvesznek, pl takarito, bolti elado, arufeltolto es tarsai.

Ezek kozul esetleg az a legrealisabb, ha a hussal talalkozas a lenyeg, hogy kajabolti eladokent be kell allnod a huspultba, ez szerintem valtozo, ki vallalna be, de igazabol mindig van mas opcio.


Ertem en, hogy elmeleti kerdes, de akkor sem realis, ha SOS kell a penz, akkor is talal barki egy het alatt nem hussal, allatok bantasaval kapcsolatos munkat.

2023. jan. 31. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
76%

Tudod hogy van ez bro', elméletben amíg tart a jólét addig hatalmasak mindenkinél az elvek, de a gyakorlatban mikor szorít a szükség az bizony elég hamar felül tudja azokat írni.

Meg is lehetne fordítani, ha neked húsimádóként valaki fizetne egy valag pénzt hogy egyél vegánt egy évig különben úszik a lakásod, megy intézetbe a gyereked te is megtennéd. Embert sem ölne a legtöbbünk, de ha háborúban kezedbe nyomják a karabélyt akkor mégis meghúzná mindenki a ravaszt.

2023. jan. 31. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
80%

"Dolgoznál vágóhídon, hogy legyen fizud, és fűtés a gyerekeidnek?"

Ilyen gazdasági helyzetben nem válallok gyereket, pontosan azért, mert az is kérdéses hogy magamat el tudom-e tartani, nem hogy mást.


"Matekoznál, és kiváltanád a vadász/horgász engedélyt, és lőnél nyulat, meg fognál halat, mert másképp nem telik húsra?"

Nem vagyok vegetáriánus, de nem lenne nagy érvágás elhagyni a húst. Azért nem fogok állatokat ölni, hogy ne lencsefőzelék legyen hanem rántott hús. Nekem olyan mindegy. Pláne úgy, hogy ha ilyen siralmas az anyagi helyzetem, horgász felszerelésre és/vagy puskára sem fog telni.


"Lennél orvvadász, hogy kifizesd a babád fejlesztőpedagógusát, hogy emberi minőségű élete legyen?"

Ugyanazt tudom mondani, mint az elsőnél.


"Elfogadnád a sintértelepi hóhérsegédi melót, ha a végrehajtó már a 3. levelét küldené, és neked kell a pénz?"

Mindenképp keresnék másmilyen munkát. Gyárban, plazma adóként, kukásként, postásként, akármi. De ha az utca és a kutya gyilkolás között kéne választanom, akkor is az utcát választanám.

Attól a perctől, hogy megölnék egy élőlényt, az kísértene egész életemben, nyomasztana, szar embernek tartanám magam. Hát kösz de nekem olyan élet nem kell, történjen bármi is.

2023. jan. 31. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
87%
Én hagynám veszni a lakásom, ha emiatt egy évig brutálegészségtelen hiánytáplálkozásra kényszerülnék. Vagy megkeresném a kényszerítő okot és kiiktatnám.
2023. jan. 31. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
90%
Ezt a 2-es válaszra írtam, a 4-es válaszadó vagyok. A kérdésben felvetett problémáhpz nem tudok kapcsolódni.
2023. jan. 31. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
61%

Állatvédőként képes vagyok különbséget tenni, védendő, és haszonállatok között, ahogy autószerelő létemre is célszerszám, és általános között!

Nyílván mindkettőt meg kell becsülni, mivel az egyik rövidtávon a másik meg hosszútávon szolgálja a boldogulást!


Ha valaki ennyire "öfeláldozó" módon gondolkodik, az valamit kompenzálni szeretne.


Ez a kérdés így reggel 7 kor egyébként is több mint szokatlan!

2023. jan. 31. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
59%

1. ALAP, hogy nem vállalok gyereket, mert minek, hová? Ketten megvagyunk, és ennyi, de IT-s ismerősöm (aki nem 200-at keres műszakban) konkrétan hó végén nem jön ki 2 gyerek + ketten

2. a horgászat nem annyi hogy "kiváltom az engedélyt" :D, a vadászat meg pláne nem, komoly szabályozások vannak mindkettőnél

3. vágóhídon nem, az szörnyű, ami ott megy - nem, NEM vagyok vegán, de így is forog tőle a gyomrom

2023. jan. 31. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
19%

"- Dolgoznál vágóhídon, hogy legyen fizud, és fűtés a gyerekeidnek?


- Matekoznál, és kiváltanád a vadász/horgász engedélyt, és lőnél nyulat, meg fognál halat, mert másképp nem telik húsra?


- Lennél orvvadász, hogy kifizesd a babád fejlesztőpedagógusát, hogy emberi minőségű élete legyen?


- Elfogadnád a sintértelepi hóhérsegédi melót, ha a végrehajtó már a 3. levelét küldené, és neked kell a pénz?"



1. A vágóhíd nagyrésze (kb 75%-a) manapság már így is gépesített, szóval édesmindegy, hogy dolgoznék-e én vagy sem, más úgyis dolgozna, de ha nem akkor se zárna be, mert van az a pénz amivel teljesen kiváltsák az emberi tényezőt is lásd Aliexpress / Amazon raktárrendszere, ráadásul a hetekben enegdélyezte az EU a rovar alapú nyersanyagok éleliszeriari felhasználását. Egy vágóhíd sem ömagától megy, van mögötte állattartó gazdaság, egy teljes háttérországgal egészen a termőföldekig általában ugyanannak a családnak a kezében.


2. Lásd első példa, detto ugyanaz, az mögött is gazdaság van, nincs ráhatásod, csak hiszed!


3. Az orvvadász és a vadász nem ugyanaz, orvvadász az aki pl a tyúkodat / kacsádat ellopja, és ehhez vadászeszközt is használ, pl: háló vagy csapda.

Orvvadász = Elorozva vadászik, ellopja más tulajdonát.

Nem lennék, mert ahol csak ennyi lehetőség van a megélhetésre, onnan el kell költözni, és nem bűnözővé válni!


4. A sintértelepet nem akárkik vezetik, legtöbbször állatorvosi végzettségű tanult emberek. Ahogy a hospice alapítványokat is.


Mi a különbség? Simán elfogadnám, mivel mindkettő segíti a társadalmat, és esélyt ad az arra rászorulóknak.

Esélyt az életre, vagy a megváltásra, kinek mit dobott a sors!

2023. jan. 31. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
67%

"Embert sem ölne a legtöbbünk, de ha háborúban kezedbe nyomják a karabélyt akkor mégis meghúzná mindenki a ravaszt."


A ravaszt meghúzhatod, csak nem mindegy merre néz a fegyver csöve!

2023. jan. 31. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
68%

Néhány reálisabb példa, bár itt már csak a feldolgozásról van szó:

Anyagilag már nem tudom finanszírozni a vegán életmódot. Én személy szerint tudnék húsos napokat tartani, ha más fehérje forrásra nincs pénz.

A gyerekem itthon is szeretne húst enni. Nálunk úgy van, hogy az iskokában eszik húst, itthon nem és jelenleg ez jól működik, de ha szeretne itthon is húst enni, akkor megcsinálnám neki.


Kutya/macska kerül hozzám. Nyilván hússal etetném a ragadozó állatot

2023. jan. 31. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!