Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Üdv! Régóta kóborló állatról,...

Üdv! Régóta kóborló állatról, (ha gazdás, chipes) a gazda lemondhat egy idő után?

Figyelt kérdés
2023. márc. 5. 22:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mármint? Át szeretnéd íratni a nevedre? Azt most is lehet csak beszélj a gazdaval. Vagy arra gondolsz hogy elveszett, nem lett meg és azt akarja hogy ne legyen a nevén? Ha igen, miért?
2023. márc. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Arra gondolok, hogy teljesen lemondani az állatról
2023. márc. 5. 23:04
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha beviszi a menhelyre akkor le mondhat. Nyilván utcára is ki lehet dobni, de ne ez legyen a cél főleg ha valós alapja van a kérdésnek a chip miatt még úgy is vissza hoznák ha van benne.
2023. márc. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
És ez milyen jogi következményyel járna? Csak a reményről mondanál le, tehát nem keresnéd többet? Vagy ha mégis megkerül, ne vigyék vissza hozzád? Ha úgy kerül meg, hogy bajt csinál, ne legyél felelős? Melyikre gondolsz?
2023. márc. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 NTBS ***** válasza:
100%
Beviszi a menhelyre vagy a sintértelepre és lemondhat róla.
2023. márc. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A menhely én úgy tudom,nem veszi be a chips gazdás kutyákat!

Egyébként az én kutyám elszökött az új gazdájától, elajandekoztuk, így a rendszerben a saját telefonszámomat adtam meg, jelölve hogy keressük a kutyát, de nyilván, ha nem lesz meg x idejig, a gyerekek nélküle nőnek, hogy fog visszaszokni hozzánk, ha előkerül, vagy a gyerekek nem fognak tőle félni, hogy kimaradt x idő?

2023. márc. 30. 10:05
 7/9 anonim ***** válasza:
Simán vissza fog szokni ha odafigyeltek és fokozatosan szoktatjátok vissza. A gyerekek szintén nem fognak félni ha fokozatosan kerül vissza a kutya az életükbe, és el van nekik magyarázva minden (mi történt, miért nem volt meg a kutyus, mit fogunk tenni hogy többet ne vesszen el, hogy fog újra velünk lakni stb).
2023. márc. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm 7es! Ez jól esett!

Hiányzik a kutyánk, de tényleg félek, mi lesz ha megkerül, és idegennek fog minket érezni, vagy a gyerekek őt :(

2023. ápr. 14. 13:08
 9/9 anonim ***** válasza:

Mások teljesen idegen kutyát is fogadnak be utcáról. Nyilván mint ahogy írtam az előbb, mindkét oldalról fontos a fokozatosság. A gyerekek ne rohanják le egyből a kutyát, mert megijedhet, aztán odakap, na akkor fognak félni a gyerekek. Mielőtt újra találkoznak megbeszélni a gyerekekkel, hogy szépen nyugodtan, egyesével menjenek oda (nem tudom milyen idősek, de nyilván életkorhoz igazítva beszéld meg velük/engedd oda őket). Eleinte ne legyenek együtt felügyelet nélkül és figyeld mind a gyerekek mind a kutya reakcióit. Ha a gyerekek lelkesedésből durvulnak, akkor őket fogd vissza kicsit. Ha a kutya közeledik túlzottan és nem nyitottak annyira a gyerekek eleinte, akkor a kutyust fogd vissza. Csinálj nekik közös programot, menjenek el veled az állatorvoshoz, amikor mentek, menj el velük délután sétálni, hétvégén kisebbeket kirándulni, tanítsanak a gyerekek a segítségeddel trükköket a kutyának, fürdessétek meg együtt, vigyétek el kutyaiskolába stb.

Teljesen idegen, addig kóbor kutyát is be lehet szoktatni családba, csak a megfelelő odafigyeles és időráfordítás kell hozzá. A legnagyobb része azon fog múlni, hogy te hogy állsz hozzá, akár a kutya, akár a gyerekek észreveszik hogy ideges vagy, félsz a szituációtól, ők is kicsit feszültebbek lesznek és akkor lephetnek fel problémák. Szóval a lényeg hogy állj hozzá pozitívan és fokozatosan szoktasd vissza a családba a kutyát.

2023. ápr. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!