Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Az állatvédők,menhelyesek...

Az állatvédők,menhelyesek miért fanatikusok?

Figyelt kérdés
Néha olvasom, amiket megosztanak ismerőseim,hogy gazdát keresnek egy állatnak. Mindig ilyen nagyon hatásvadász/giccses szöveget írnak,és kb. olyan igényeik vannak az örökbefogadókkal szemben,mintha egy arisztokrata csecsemőnek keresnének nevelőszülőt. A jelentkezőket minden mondvacsinált indokkal lerázzák kommentben. Egyszer én is megsajnáltam egy cicát (amúgy 10+ éve van macskám),rájuk írtam,közölték,hogy oké,de előtte kijönnek körülnéznek a házamban :D Persze erre nem válaszoltam. Szerintem ijesztő és fanatikus a hozzáállásuk.
2023. ápr. 28. 20:19
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
De,fanatikusok. Soha életemben nem hallottam senkitől,hogy úgy vett volna állatot,hogy az,aki odaadta, körülszaglászott volna az udvarán és a házában. És akkor gondolom ha már tudják,hol laksz,néha benéznek. Ez elég beteges. Én kertvárosban élek, ha végigmegyek az utcákon, többszáz állatot látok az udvarokban. Sosem láttam még olyat,aki annyira szenvedett volna vagy akár csak alultáplált lett volna. "Kidobni" manapság azért nem igazán lehet egy állatot,mert van bennük chip. Jó,biztos van rá mondjuk 5% esély,hogy az állatnak rossz sorsa lesz (bár onnantól,hogy van hol laknia és kap enni, annyira nem lehet rossz neki egy rendetlen lakásban sem). De van rá 95% esély,hogy olyan emberekhez kerül,akik szeretik. Ezt az esélyt rontják a körülményes, agresszív vagy okoskodó menhelyesek,akik közül sokan a leírásokból ítélve eleve mentális problémákkal is küzdenek.
2023. ápr. 28. 21:39
 12/27 anonim ***** válasza:
19%
Mentális problémád itt egyedül neked van, aki nem képes elviselni, hogy elutasították. Komolyan azt várod, hogy a hátuk mögött minden pszichés betegnek elmondod őket, majd odamész ártatlan bociszemekkel és adnak neked állatot? Fenéket! Az ilyenre már elvből sem bíznék állatot, mert üvölt róla, hogy nem tud megküzdeni alapvető személyi konfliktusokkal. Hogyan fogod kezelni akkor azokat a konfliktusokat, amik előjönnek állattartás kapcsán? Ja, sehogyan. És ennek mind az állat fogja a kárát látni. Ez a véleményem rólad és a "mentális problémákkal küzdenek" megnyilvánulásodról.
2023. ápr. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Az megvan,hogy én utasítottam őket vissza,mert tolakodónak éreztem őket? :) És ez is több éve volt,hogy így online megsajnáltam egy cicát, de azóta is jól megvagyok a meglévő macskámmal. Most az egyik új ismerősöm osztja az ilyen posztokat,ez ihlette a kérdést.
2023. ápr. 28. 22:19
 14/27 anonim ***** válasza:
80%
Sajnos, az állatvédők, menhelyesek zöme enyhén, vagy közepesen szociopata. Hogy eleve azok, vagy a tevékenységük közben tapasztalt dolgok teszik őket azzá, azt nem tudom, de miközben minden erejükkel az állatokért dolgoznak, elfelejtenek normálisan bánni az emberekkel. Aztán csodálkoznak, hogy sokan nem komálják őket.
2023. ápr. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
81%
A legtöbb állatvédő konkrétan szociopata. Néha elfog a borzongás, hogy miket írogatnak az övékével nem egyező véleményű embereknek a Facebook-on. Nagy részüket bedobnám a zárt osztályra.
2023. ápr. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Akkor más is érzékeli. A bosszantó nekem az az ilyen posztokban,hogy ez már nem is az állatokról szól,hanem arról,hogy az illető ilyen "odamondogatásokkal" levezesse a feszültségét másokon.
2023. ápr. 28. 23:27
 17/27 anonim ***** válasza:
18%
Igen, ez valóban bosszantó. Ez a kérdés időnként újra és újra felmerül és megfigyeltem már, hogy mindig a legelső válaszoló véleménye alapján megy a fel- és lepontozás. Most sincs ez másképpen.
2023. ápr. 29. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
26%

Azért mert ezt fanatizmus nélkül nem lehet csinálni.


Amikor állatot mentenek rossz körülmények közül, akkor azt akarják, hogy megtalálják neki a tökéletes családot. És ez teljesen érthető.

És ne akard tudni, hogy naponta hány gyökér ember milyen stílusban és hogyan jelentkezik kutyára/ macskára. És igen egy idő után érthető, hogy nehezen bíznak meg akárkiben. De inkább legyen így. Minden mentett állat, a legtökéletesebb otthont érdemli.


Kérdező kicsit vedd ki a kezed a biliből, mert az hogy nem lehet egyszerűen állatot elhagyni Magyarországon, hát... Igen a chip kötelező, és a kutyák nagy százalékában mégsincs.


Lehet azon is puffogni, hogy van ahol pénzt kérnek az örökbefogadásért. Gondoljatok bele csak a kutyáknál maradva, hogy mekkora havi költség csak az etetés. Mondjuk 150 kutya esetében. És ott vannak a betegségek műtétek, élősködők elleni védekezés, gyógytáp és társai.


Néhányan fordítva ülnek a lovon, és úgy osztanak észt, hogy soha nem láttak bele egy menhely mindennapjaiba.

2023. ápr. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
30%

“Ha odaadsz egy állatot egy idegennek, te nem szeretnéd tudni, hova kerül?“


Erre a kérdésre ahogy látom nagyon nehéz válaszolni

2023. ápr. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Nem,nem szeretném tudni. Azt tudnám,hogy az én feladatom az,hogy abban az átmeneti időszakban,amikor még nincs gazdája,gondját viseljem. És amikor a saját szubjektív szempontjaim alapján gazdát választanék neki,reménykednék,hogy jó dolga lesz egész hátralévő életében. De erre nem garancia az,ha a gazdijelölt jól szituált,nagy háza van,cuki kutyás profilképei és kutyás idézeteket oszt meg. Biztosan nem akarnék idegenek házában terepszemlét tartani. És nem húznám a hónapokat,éveket,hogy egy állatnak gazdát találjak,mert ezzel vele tolok ki. És főleg nem tennék ki olyan posztokat,ami annyira agresszív,idegesítő,hogy 10 gazdijelöltből 4nek élből eleve elmegy a kedve attól,hogy szóba álljon velem.
2023. ápr. 29. 15:05
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!