Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Az állatvédők,menhelyesek...

Az állatvédők,menhelyesek miért fanatikusok?

Figyelt kérdés
Néha olvasom, amiket megosztanak ismerőseim,hogy gazdát keresnek egy állatnak. Mindig ilyen nagyon hatásvadász/giccses szöveget írnak,és kb. olyan igényeik vannak az örökbefogadókkal szemben,mintha egy arisztokrata csecsemőnek keresnének nevelőszülőt. A jelentkezőket minden mondvacsinált indokkal lerázzák kommentben. Egyszer én is megsajnáltam egy cicát (amúgy 10+ éve van macskám),rájuk írtam,közölték,hogy oké,de előtte kijönnek körülnéznek a házamban :D Persze erre nem válaszoltam. Szerintem ijesztő és fanatikus a hozzáállásuk.
2023. ápr. 28. 20:19
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
15%
Innen látszik, hogy nem vagy állatbarát, az EQ-d pedig a béka feneke alatt van
2023. ápr. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Innen látszik,hogy a saját hatalmas eq-dal vagy elfoglalva az állatok elhelyezése helyett, mint az ilyen menhelyes bolondok többsége.
2023. ápr. 29. 17:41
 23/27 anonim ***** válasza:
51%

Aki a szabadidejét, pénzét áldozza az állatvédelemre, az már alapból kattant , van aki csak kicsit és van aki jobban :)


Én is önkéntes vagyok, de csak "közepesen" vagyok benne a sűrűjében. Mikor visszahoznák neked a 10 hetesen örökbefogadott kutyát 5-6 évesen, hogy akkor ők váltak/költöznek és nincs hova rakni, de akkor már fogadd a 4 éves "haverját" is és a kutyákon látod, hogy a szocializáció, nevelés, foglalkozás teljesen kimaradt, akkor átgondolnád a hozzáállásod. Talán akkor is megváltoztatnád a véleményed, ha véletlen kapnál egy fülest, hogy a tőled örökbefogadott kutya egy lánc végén egy rozoga ólban bioriasztó vagy visszavinnének hozzád egy szukát, hogy mégse kell, sokat csavarog és amúgy is leellett, tessék, itt a 6 kölyök is.

Lehet, hogy annyi is elég lenne, ha egyszer valóban kipróbálnád az idizést, nem csak elmélkednél róla.


Ettől függetlenül egyetértek, hogy néha vannak teljsen elszállt, extrém elvárások az egyesületek részéről, de akkor szimplán csak kell egy másikat keresni.

2023. máj. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
A menhelyek sajnos erre valók. Mindig is erre valók voltak. Az embernek sem mindig úgy alakul az élete,ahogy elképzelte. Mivel manapság mindenki minden körülmények között kutyát,macskát akar tartani, mindig tele lesznek a menhelyek, nincs olyan opció,hogy nem. Biztos rossz lehet annak,aki csinálja sokszor. De a menhelyes fanatikusok és azok,akik hirtelen felindulásból vesznek állatot, egy helyről fakadnak. Mindkettő abból fakad,hogy embernek nézik az állatot,holott nem az. Nem arra való,hogy egyesek érzelmi szükségleteit kielégítse. Nem gyerek,nem ember. Manapság az erős,független,gyerektelen életforma a divat,amit iszonyú mennyiségű állattal próbálnak kompenzálni. A nagy számok törvénye alapján így egyre több lesz az árván hagyott állat is. De közben a menhelyesek lassítják az örökbefogadást, így meg végképp több lesz a menhelyes állat.
2023. máj. 3. 07:44
 25/27 anonim ***** válasza:
51%
Kérdező, igazad van. Arra még egy menhelyes se tudott érdemi választ adni, hogy miért jobb az állatnak az 1x1 négyzetméteres ketrecben hónapokig, évekig, mint egy családnál. Ahol pl. az a legnagyobb bajuk hogy miért kinti-benti, miért nem csak benti, és hogy miért nem akarják hogy x hónaponként fogadják őket ellenőrzésre azzal a fenyegetéssel hogy bámikor elvehetik az állatot. Ketrecben tartani az állatot bűn és állatkínzás! Egészen biztos vagyok benne hogy a menhelyek döntéshozóinak nagy része pszichopata, akik élvezik hogy ketrecben vannak az állatok, élvezik hogy élet-halál döntéshelyzetben vannak, élvezik hogy érzelmileg zsarolhatják, fájdalmat okozhatnak a gazdiknak, gazdijelölteknek. Soha nem fogok menhelyet támogatni mert nem támogatom az állatkínzást.
2023. szept. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Megint a szélsőségek..persze,nyilván menő kocsival és ápoltan penészes házban él..igen 100ezerből 1 de tán meg annyi sem. De tök mindegy,nekem sikerült normális helyről örökbe fogadnom,szóval el leget menni a ....
2023. szept. 10. 13:40
 27/27 anonim ***** válasza:
83%

"Manapság az erős,független,gyerektelen életforma a divat,amit iszonyú mennyiségű állattal próbálnak kompenzálni."


Így igaz!!!! Tényleg kattant a világ. Én is kutyával nőttem fel, imádtam. Na de egy pici emberről gondoskodás, és a kisállatról gondoskodás összehasonlíthatatlan. Látható az utca emberén is ez a zakkantság. Ha egy embert bántanak azt végignézik, az internet meg tele olyan videókkal hogy beúszik még a kiáradt folyóba is az állatért, az életét kockáztatva

2023. szept. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!