Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ez állatkínzás, ugye?

Ez állatkínzás, ugye?

Figyelt kérdés

Egyik tesom tart nyulat egy ketrecben ami 130cm hosszu es 35 cm magas. Latszik is rajta hogy kijonne, meg fél. Megesik embernek szive rajta.

Csak ugy tartja tesom, nem tervezi megolni vagy barmi.

Egyszer emlitettem neki hogy ki lehet jobb lenne ha a tyúk ólban lehetne szabadon es nem ketrecben, tobb ter stb.

Es mondta hogy "jol van az, van neki tere" vagy hasonlo. Lehet jobb lenne neki mondanom hogy ez allatkinzas szerintem ilyenek.


Ez allatkinzasnak minosul ilyen kis helyen tartani, nem?



2023. júl. 1. 11:07
 1/8 A kérdező kommentje:
Volt tyukolban van a ketrec. Kap rendesen inni enni, de nincs helye
2023. júl. 1. 11:08
 2/8 A kérdező kommentje:
Felnott nyulrol van szo. Kb 30cm lehet
2023. júl. 1. 11:09
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem
2023. júl. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem számít hivatalosan állatkínzásnak viszont azt aki így tart állatot azt betenném egy pár négyzetméteres lukba és ott tartanám pár hétig.
2023. júl. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Johetnek meg valaszok
2023. júl. 3. 23:22
 6/8 anonim válasza:
Nem jó egy állatnak, ha egész nap ilyen szűk ketrecben van. Vagy néha azért kiengedi? Próbáld meg még egy kicsit győzködni, hogy tartsa a tyúk ólban. Bár ez még nem minősül állatkínzásnak, jobb ha ott van. Ha meg továbbra se hallgat rád, akkor már nem tudsz mit tenni, legalább megvan az érzés, hogy mindent megtettél a nyúlért.
2023. júl. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hat nem szokta kiengedni
2023. júl. 4. 11:08
 8/8 anonim ***** válasza:
Én szerintem simán belefér az állatkínzásba. Többször bebizonyították már, hogy a nyulak nem boldogok ketrecben, az lenne az ideális, ha csak éjszakára lenne bezárva. Szüksége van a mozgásra, hiszen a szabadban is hatalmas területet bejárnak egy nap. Nem tudja rendesen átmozgatni az ízületeit, nem tud szaladgálni, ami segítene neki levezetni feszültséget. Sokkal könnyebben lesz így beteg és túlsúlyos, és emellett a depresszió szerintem garantált. Ahogy az ember nem tart egy kutyát vagy macskát egész életében egy ketrecben, úgy egy nyulat sem szabadna (sőt, semmilyen állatot!). Ez így nem élet egy állatnak.
2023. júl. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!