Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Az állatukkal szörnyen bánó...

Az állatukkal szörnyen bánó emberek miért ragaszkodnak mégis hozzájuk mikor az állatvédők felajánlják, hogy elviszik?

Figyelt kérdés
Rengeteg olyan sztorit olvasok az állatvédőktől, hogy nem kap se enni, se inni, egy méter láncon van a szerencsétlen csontváz és a húsába belenőve a nyakrész, de amikor az állatvédők rátalálnak őrjöngenek nehogy elvigyék. De miért??? Nyilván nem akarnak gondoskodni róla, nem szeretik, hasznot nem hajt a szerencsétlen, akkor valami büszkeségből vagy miért nem akarják, hogy elvigyék tőlük?
2023. aug. 30. 16:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
67%

#10 nem a puszilgatással van baj, sőt még az öltöztetéssel sem feltétlenül (sőt adott esetben az még indokolt is lehet). Ezek az insta-idióták ugyanúgy tárgyként tekintenek az állatukra, csak ők másra használják őket (like-gyűjtésre, netes tartalomgenerálásra, érzelmi életükben lévő űr kitöltésére stb). Mikor nézem ezeket a borzalmas videókat, amiket feltöltenek, hát, időnként iszonyatosan rezeg a léc, amikor a "hülyét csinálok a kutyámból" kategóriából szép csendesen átlépünk az "animal abuse" kategóriába.


Külön etikai kérdés a túltenyésztés, vagyis a direkt életképtelen, betegségekre hajlamos állatok kitenyésztése és tartása kedvtelésből, szórakozásból (légzési problémák, ízületi és mozgási problémák, stb).


Nem akarok nagyon elkanyarodni a kérdező által felvetett problémától, mert ez külön topikot érdemelne. De, habár a két jelenség nagyon más a felszínen, viszont a mélyben ugyanott gyökereznek: engem nem érdekelnek az állat igényei, szükségletei, csak azért tartom életben, hogy nekem valamilyen igényemet kielégítse.


Ha ezektől a tehetős idiótáktól elvennéd a pénzüket, és a nyomorban kéne élniük, teljesen ugyanott kötnénk ki, mint amit kérdező kiírt a kérdésében.

2023. aug. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
64%

Ezek nyilvanvaloan mentalisan (pszichesen) komolyan beteg emberek.

Jobb esetben csak depisek, vagy egyszeruen targyke t tekintenek az allatokra es (mert a legtobb gazdalkodo nem ciroka marokazza a csirket vagy a tehenet se) el is hanyagolja oket. Az elhanyagolas, lustasag, lesz.aromsag jon a depibol, intelligenciahianybol.

Vannak akik alkoholistak, drogosok.

Vannak koztuk szadistak, skizofrenek, neurotikusak, demensek.


Olyan szinten erzelmo serultek is vannak koztuk, hogy nekik az allat a feszultseglevezezo, a legkisabb banthato, szadizhato, kinozhato leny. Valoszinu oket is erte trauma az eletben pl. elhanyagoltak oket a szuleik, vertek vagy szimplan ugyanazt a mintat masoljak.


Tehat nem egeszseges es nem is tajekozott emberek.


Es ezek miatt bannak ugy az allattal ahogy.


Ketto sajat eletbeli peldat tudok mondani: a tanyaszomszedunk gyerekkorunkban tartott az allatos udvaran egy kutyat. Lancon, egy betonhenger volt a haza, elotte kiszuperalt zomancos labosban etel es viz. Van hogy napokig nem kapott etelt. Mi imadtuk.a kutyakat es sajnaltuk es mondtuk de hat miert van mindig lancon. Megmondta a neni, hogy mert ne kergesse bent a tyukokat. Es hogy minek volt kutya? Arra a valasz: mert akkor nincs annyi goreny. Mondta menjunk simigassuk nyugodtan csak ne engedjuk el. Hat eleg bolond volt mar adsigra szegeny kutya, ugy ugatitt rank es tekerte fel porogve magat a lancra, higy talan ketszer ha meg mertuk simigatni. Azt lattuk, hogy a neni ha adott neki maradekot neha a disznok moslekat, akkor megimogatta, de ha ugralt a kutya csak rugott bele egyet. (A neni igy fwknottkent mar ertem egyszeruen csak buta volt, o ennyit tudott aakutyakrol jo ha van mert ugat ha valaki a kapunal megjelenik es kevesebb a goreny. enni kell neki adni es inni, de hogy ne menjen sehova lancra kell tenni, mert a kotelet egyebet elragja. ennyi).

Masik: nagybatyamnak volt egy madara valami ritkasag. Bezarta egy kalitkaba es azon kivul, hogy havonta kitakarototta meg ha eszrevette mar napok ota nincs ennivaloja aamadarnak. Soha nem foglalkozott vele. A madar buzlott a kalitkajaval egyutt ahanyszor meglatpgattuk. A bacsi depresszios volt. O maga is buzlott sokszor, mert furdeni se volt ereje elmenni. A madar is igy jart. En nagyon sajnaltam a madarat, egyszer felajanlottam elviszem egy madarasznak. Ezen kiakadt, lehordott mindenfele haszonlesonek, hogy biztos mar elore eladtam, hogy merek ilyet mondani. Utana soha nem.hoztam szoba. Az a madar is depresszios lett egy ido utan. Tehat en ezek utan csak ezt tudom elkepzelni, ha mas hasonlot tesz vagy csinal kutyaval, macskaval haszonalattal, hogy annak a fejeben van komoly zavar...amit pszichiaternek kell gyogyitani.

2023. aug. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ne csodálkozzunk hogy a mai világban csak egyre több ilyen ember lesz. Nézik a szemetebbnél szemetebb alja műsorokat, való világ, budapest éjjel nappal stb stb ha még vannak ezek egyáltalán.


Ha az ember magányos, és még tv-t is néz, és nincs az ilyen szennyesláda műsorok elől önmegtartóztatása sajnos könnyen fordulhat vele a világ.


Csak azt nem értem miért engedi a médiahatóság a szennyes műsorokat leadni?


Az embert eladják mint reklám bevétel nézőt sajnos ez a valóság.

2023. aug. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!