Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ragaszkodik ennyire?

Miért ragaszkodik ennyire?

Figyelt kérdés

Bocsánat, hogy picit hosszú lesz, de köszönöm, ha végig olvasod!

Természetes, hogy van egy kapocs gazdi és kutya között. A kutya ragaszkodik a gazdájához. Viszont amit az én kutyám csinál, az nem a normál ragaszkodás, hanem már beteges!!! Folyton a lábamnál van, de nem mögötte, hanem folyton hozzám kell érnie, nem bír külön lenni tőlem, mindenhova kísér, amint leülök, egyből ront nekem, mászik az ölembe, nyalogat. Ha elmegyek itthonról még 10 perc után is hallom hogy keservesen nyüszít, annyira fájdalmasan és hangosan!

A baj viszont ott kezdődik, hogy már kb 8 hónapja velem van. Amikor dolgoztam, szépen megszokta hogy elmegyek otthonról. Most viszont nem dolgozom, többet vagyok itthon, és nem tudja megszokni, hogy elmegyek otthonról akár a boltba, akár ügyeket intézni,vagy bárhova ahová ő nem jöhet velem.

És tudom lehet, szemétségnek hangzik, de néha már nem bírom elviselni az állandó közelségét, teljesen megörjít. Szeretem a kutyámat, de néha már sok amit csinál. Nem hagy egyetlen percre sem magamra, állandóan körülöttem legyeskedik, és már tényleg túlzásba viszi a ragaszkodást.

Egyébként kinti kutyus, de most egyéb okok miatt anyukámnál vagyok, és mivel ez nem kertes ház, bent van velünk. De nem itt kezdődött, ezelőtt is ilyen volt.

Mit tehetnék, hogy egy picit önállóbb legyen, nyugton legyen ha kimegyek a szobából, és megszokja hogy igenis el kell mennem itthonról nélküle is?? Ha visszamegyek dolgozni, bele fog őrülni!!! Kérlek segítsetek, mert egyikünknek sem jó így!



2023. ápr. 2. 00:49
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Szeparációs szorongása van. Olvass utána, de szerintem ezt a legjobban kutyasuliban tudnák elmagyarázni és megtanítani, hogyan is kezeld. Emellé hasznos lenne egy "marad" és "helyedre" vezényszó, hogy ha túltolja a ragaszkodást el tuds küldeni.
2023. ápr. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%

Első vagyok

Találtam egy cikket ami esetleg segíthet, bár közben észrevettem, hogy írtad a kulcsszavakban a szeparációs szorongást: [link]


Saját példám egy menhelyes padlócirkáló aki ugyanúgy hisztizik ha elmegyünk de csak ha párom is velem van. Nekem sikerült kezelnem a dolgot, de ő nem igazán vette komolyan és ez lett az eredménye. Én mindig határozottabb voltam a kutyával. Kezdtve például azzal ahogy elmengyek otthonról: bár van aki nem pártolja, én az ötperces szabályt alkalmazom. Elmenetelkor nem foglalkozom vele, hazajövetelkor pedig ugyanez, de csak néhány percig ameddig már lenyugszik kicsit. Utána üdvözlés és irány pisilni. Van egy "menj ki" vezényszó, ha nem akarom, hogy ránk legyen cuppanva, ilyenkor elvonul a helyére és alszik. Vannak helyek ahova alapból sem mehet be, például a konyha. Nálam például nem ül mellém csorgatni a nyálát, ha eszem, páromnál simán. Ilyen kis apró dolgok segítenek valamennyire, de fontos a következetesség, meg hogy ne sajnáljuk ha kiskutya szemekkel pislog ránk.


Később lett egy saját kutyám (a másik a páromé hibatalosan), vele kicsi kora óta alkalmazom ezt és abszolút semmi ilyen gondja nincs.

2023. ápr. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ezt én is így csinálom vele, ha elmegyek semmi, ha hazajövök semmi, csak akkor figyelek rá, amint lenyugszik. Ezt azóta csinálom, mióta nálam van.

Evésnél ő sem kéreget, nyugodtan alszik mellettem.

2023. ápr. 2. 10:00
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

"Marad", "helyedre" vezényszavak megvannak?

Több ötletem sajnos nekem sincs, tényleg egy kutyasuliban kaphatnál több segítséget 🤷‍♀️

2023. ápr. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ismeri a vezényszavakat igen.

És ez a baj, hogy amit belinkeltetek, elolvastam és mindent úgy csináltam mint ahogy ott le van írva :(

2023. ápr. 2. 11:50
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Aki lepontozta a válaszaimat, az legyen szíves jobb tanácsot adni, mert feltételezem okosabb a témában, mint én.
2023. ápr. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kutya? Milyen fajta? Honnan került hozzád?
2023. ápr. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Lassan másfél éves, keverék vizsla, és az utcáról fogadtam be őt.
2023. ápr. 2. 22:06
 9/9 anonim válasza:
74%
Szia, nyugodtan üdvözöld amikor hazaérsz ez nem rossz. Így a kutya kap egy vissza jelzést az örömére, és sokkal nyugodtabb aztán. Mikor nem örülsz neki és nem figyelsz rá, kizárod akkor marad egy stresszes állapot a kutyában. Nem érti hogy miért nem örülsz neki hiszen ez egy nagyon vidám pillanat. Valószínűleg még nem nyugodott meg eléggé, hogy stabil helye van. Erre így látatlanban nem tudok mit mondani tuti volt egy pont ahol valamit máshogy csináltál, vagy máshogy történt. Az hogy ott akar lenni ahol te az normális, de az hogy ennyire, és hogy ha elmész ez neki lelkileg ennyire rossz az nem normális.
2023. ápr. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!