Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A szomszédom légkpuskával...

A szomszédom légkpuskával rálőtt a macskámra. Szegénynek a hátsó lábát találta el. Mit lehet tenni? Feljelenthetem?

Figyelt kérdés
Az én kertemben lőtt rá a macskára tegnap délután. Aztán este át is ordított, hogy leközelebb fejbelövi ha még egyszer oda szarik a muskátlijához. Normális ez az ember???

2023. szept. 14. 10:38
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
64%

Persze, hogy fel. Sőt, én akkora feneket kerítenék az ügynek, hogy egy életre megemlegesse a szarházi féreg. Megkeresnék állatvédőket, köztük a Szurkolókat, facebook poszt, miegymás. Az ilyenek igénylik a megszégyenítést.

Hihetetlen, teljesen ki vannak magukból fordulva az "emberek".

2023. szept. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
60%
Fel kell jelenteni+ állatvédőknek is lehet szólni.
2023. szept. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 A kérdező kommentje:
A párom hétvégén jön haza németből. Nagyon megbánja, hogy bántotta a macskát. Ki se merem engedi a kertbe azóta...
2023. szept. 14. 10:52
 4/64 anonim ***** válasza:
72%

problem solved a szomszed azert utalja a macakatokat mert az hozza jar at szarn..i es pont a muskatlijaba. Forditott esetben neked tetszene ha a szomszedod atjarna hozzatok es mondjuk mindig a kedvenc parfanyod tovebe kakkantana?:-)

Viccen kivul most bejaros vagy kijaros a macskatok? Ha eredetileg bentre vettetek ne engedd ki. Amugy is irtja a madarakat rovarokat gyikokat hiaba eteted. Latod nem a sajat alomtalcajaba kakil hanem a szomszedod kedvenc muskatlis cserepebe. Egyeb megoldas: macskabiztos kerites a teljes telketek kore. draga de az olyan amint a macska nem tud atmaszni, alatta atbujni stb. Uj-Zeland, Ausztralia termeszetvedelmi teruletein ahol szinten kilovik a macakakat avn ilyen.


Persze ezzel nem mondom, hogy jofej a szomszedos 3s szabad legpuskaval macskakra lovoldozni...(meg egesz jol jart aamacsek mashol siman lemergezik oket.a szomszedok)

2023. szept. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
98%

Feljelentheted. Csak előtte bizonyítékokat kell gyűjteni. Minimum az állatorvostól egy papír, hogy légpuskával lőtték meg a macskát, de jó lenne a fenyegetőző szomszédról is valami. Az valószínűleg nem elég, hogy te azt mondod, hogy ő azt mondta.

Megjegyzem, ha a macskátok kijár a kertetekből, akkor a ti felelősségetek az, hogy ezt megakadályozzátok. Nem helyes a macskát bántani, de bosszantó és fertőzésveszélyes is, amikor a kijárós cicák más virágaihoz, veteményesébe, gyerek homokozójába piszkítanak.

2023. szept. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
75%

Biztos átteleportált a sz4r a te kertedből az ő muskátlijára.

Átjár hozzá a macskátok. Törvény írja elő hogy az állattartó köteles a saját telkén belül tartani az állatait.

Ő is feljelenthet titeket. Először kijön a nébih, elmagyarázza nektek a törvényeket, helyes állattartást. Második esetnél már büntetést kell fizetned.

Én redszeresen jelentettem képpel, videóval a szomszédot a kinti macskája miatt. Tehát tapasztalatból írom.

2023. szept. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
79%
Bármiért is lőne be valaki fegyverrel a magánterületemre feljelenteném. Akkor is ha csak a homokba lődözne.
2023. szept. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
86%

Feljelentheted, de ő is téged.

Te sem tartod be a törvényt, az állat póráz, hordozó, és egyéb szállító/fékentartó eszköz nélkül nem tartózkodhat sem közterületen, sem más kertjében/házában. Csak nálad lehet. Birtokvédelem.

2023. szept. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 hollófernyiges ***** válasza:
59%

Légpuskával lakott területen lövöldözni felfegyverkezve elkövetett garázdaságnak minősül, plusz ő még elkövette az állatkínzás vétségét is. Örüljön ha nem kerül börtönbe.


[link]

2023. szept. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem sokan örülnének, ha az lenne az életük legfőbb problémája, és életük legnagyobb megaláztatása, hogy odapiszkol nekik valami macska. A nyest, a sün, az összes madár is oraszarik neki, csak azt épp nem látja. Meg a kutyák is piszkolnak a háza előtt. Van, akinek simán elszanálják a házát valami felsőbb államérdekre hivatkozva, ozt jónapont. Az mit szóljon? Akkor lövöldözne, azt megértem...

Ez alapvetően nem állatvédelmi kérés, ez közönséges orvosi eset. Nyilvánvaló, hogy a szomszéd idegállapota jó ideje kóros, és annak oka jóval mélyebben gyökeredzik, mint a tegnapi macskatörténet. Mondjuk eleve az is sokat elárul valaki miféleségéről, hogy fegyvere van. Normális, hétköznapi emberek még tán légycsapójuk sincsen.

Sajnos nem tudom, mi a jó megoldás, mert fotelból könnyen dobálóztok vele, hogy tessék ráküldeni mindenféle hatóságokat... Csak aztán a kérdezőnek kell utána egy durván elmérgesedő szomszédságban 0-24-ben élnie, nem a hazamenő hatóságnak, meg nem nektek.

2023. szept. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!