Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szerintetek mi a jobb?

Szerintetek mi a jobb?

Figyelt kérdés

1. Egy macskát szabadabban tartani, ki-be járkálhat, fára mászhat, vadászhat, csavaroghat.

2. Bent tartani házban vagy lakásban, kint pedig akkor lehet ha póráz van rajta.



nov. 19. 17:40
A kérdező szavazást indított:
1. Opció
2. Opció
22 szavazat
 1/9 Feketeruhasember ***** válasza:
15%

Ez a kérdés olyan mint a "népszavazás" mesterségesen irányított válaszokkal.

A kérdés mindig az hogy "attól függ". Pl van olyan opció is hogy nem lakásban van, de teljesen macskabiztos zárt udvar van vagy mondjuk kifutó macskáknak. Ami pedig szintén fontos és a macska életminőségét elég erősen befolyásolja az az ivartalanítás kérdése amit fontos megcsináltatni.


Én úgy érzem azt akarod kihozni a kérdésből, afféle érzelmi húrokat próbálsz pengetni hogy jobb kiengedni a macskát mint bennt tartani. De ez így önmagában korlátolt kérdés.

nov. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Feketeruhasember ***** válasza:
26%
Bocsánat a pórázt nem olvastam. Szerintem továbbra is egyik sem igazán jó neki, illetve az első verzió csak addig amíg meg nem sérül vagy el nem tűnik.
nov. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%
Első
nov. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Attól függ, kinek jobb?

A gazdának, ha lusta és érdektelen, akkor nyilván az egyes opció jobb, mert sokkal kevesebbet kell foglalkoznia a macskával (kb semennyit).

A macska szempontjából értelemszerűen az a jobb, ha nem tud elcsavarogni és különféle, válogatott módokon kínhalált halni a környező házaknál/utcákban.

Persze az érdektelen, lusta gazdákat ez nem hatja meg, mert azok vesznek egy újabb "fogyóeszköz" macskát a jófogásról vagy a szomszéd marinénitől.

nov. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Véleményt nem kérdeztem
nov. 19. 18:19
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez tény volt, nem vélemény.
nov. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Feketeruhasember ***** válasza:
88%

"Véleményt nem kérdeztem"


Egy kérdést írtál ki. "Szerintetek mi a jobb?"


Ez most ilyen fuck logic. Nem tudják úgy elmondani mi a jobb ha nem mondják el a véleményüket.

nov. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
44%

Relatív...

Attól is függ, hogy milyen messze van a főút, és milyen állat emberek laknak a környéken.


Ezért nem tarok amúgy macskát. Szerintem kell nekik a tér, a szabadság is, de nem tervezek milliókat invesztálni, hogy magam köré építsem a Nagy Falat. Gyerekként volt és emlékszem, hogy rohangált a pár 100 m2 udvarunkban, meg rohant fel a fákra, de akkor is jól érezte magát, mikor hozzám bújva aludt éjszaka.

nov. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát ha lakásban laksz mondjuk a panel 8.on, az nagyon nem mászkál ki. De neki ez a normális.

Kutya más eset.

nov. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!