Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért mutatnak rossz példát...

Miért mutatnak rossz példát ezzel állatvédő szervezetek?

Figyelt kérdés

Pár éve már a csapból is az folyik, hogy főtt vagy sült csontot nem adunk a kutyának, mert bélelzáródást okozhat, megakadhat bárhol, felsértheti az emesztőrendszert mert szilánkosan törik, erre fel nagy bográcsba főzik a csirkelábat paprikasan, vagy sütik (ha nyersen adták volna akkor semmi problméma vele), meg virsli napot tartanak a kutyáknak. Nyilván a legolcsóbb ipari hulladéknak minősíthető ízfokós virslivel... Magam is támogatok 2 állatmenhelyet anyagi adománnyal, de az ilyen posztoktól én érzem magamat rosszul.

Pl. Ágica állatmenedéke (azóta levette a posztot), Paksi angyalok, Cerberos Pitbull Rescue.


dec. 24. 18:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
A menhelyeknek nyomorgásra sincsen elég pénze, nemhogy bográcsosban főzzenek a kutyáknak. A kérdésben leírtakra semmilyen bizonyíték nincsen. Kényelmes megoldás volt azzal érvelni, hogy már levették a postot. Nem volt ott semmilyen post.
dec. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ha nem veszed arra a fáradtságot hogy rákeress, és igenis ott vannak 2 menhely esetében a posztok, akkor minek válaszolsz? Nem kötelező.
dec. 24. 19:08
 3/17 A kérdező kommentje:
dec. 24. 19:20
 4/17 anonim ***** válasza:
86%

A virsli meg oke, semmi bajuk nem lesz tole, hiaba szar minosegu. Legalabb a kutyak orulnek neki.


A csontos hussal en se ertek egyet,nagy a rizikoja, de gondolom orulnek, ha kapnak ingyen kajat. Megsutni sejtesem szerint azert muszaj, mert talan mar eleg kozeli lejaratu a cucc, igy nyersen nem lehet nekik adni.

Valoszinuleg merlegelnek, hogy vagy lesz 1-2 kutya, amelyiknek bajt okoz (ha okoz) vagy mind a 100 nem eszik aznap, mert nincs mit.

Fogalmam sincs, csak talalgatok.

dec. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem csirkeláb hanem farhát, az nem törik szilánkosra. Viszont ha nem elég erős a kutya gyomorsava akkor így főve tud bélelzáródást okozni.
dec. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%
A linkelt képeken nem látok problémát.
dec. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
93%

Főtt csontos az okozhat bajt. Főleg ha sok, akkor szorulast is okozhat.


Én sem értek egyet sok szervezet etetesi módszerével. Én is vmelyiknek láttam múltkor hogy kenyér meg virsli még valami konzerv volt össze kutyulva ( én azt csodálom hogy ezektol nem fosnak a kutyak) én kutyaim egy fél virslitol is fosnak.



Viszont sajnos örülnek hogy tudnak mit enni adni a kutyáknak. Nem nagyon van penzuk,múltkor a helyi menhelynek is felajánlották 20 kg rizst meg 20 kg csirkenyakat,farhatat. Meg is főztek a kutyáknak. Bár tappal kaptak vegyesen.



Szóval én sem helyeslem ezeket az eteteseket,de a lényeg a menhelyeknek hogy a kutyák ne maradjanak éhesek.


Nyilván a beteg,öreg kutyáknak azért minőségibb étkezést biztosítanak sok helyen.

dec. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%
A legtöbb menhely örül, ha tud enni adni a náluk lévő állatoknak. Adományozz nekik rendszeresen olyan eledelt, amivel szerinted etetniük kellene.
dec. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%

Fuhh basszus.


Ez történik, amikor antropomorfizálják a kutyákat.


Válaszom: a legtöbb szervezetet nem hozzáértők vezetik, hanem ugyanolyan átlagemberek, mint bárki más. Nem feltétlenül rendelkeznek a megfelelő ismeretekkel takarmányozás, vagy akár viselkedés terén.

De a legtöbb posztból az is könnyen kivehető, hogy nincs mögöttük image-építés, vagy egy percnyi átgondolás sem, hogy ezt ki kell-e posztolni, és ha igen, akkor ilyen formában, ilyen megfogalmazással stb.

Úgyhogy ilyen téren nem szabad szakmaiságot keresni az ilyen egyesületekben.

dec. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
30%
Tisztelet a kivételnek, de ezeknek a szervezeteknek a szakmaisága - úgy értem, ami az állatok biológiáját, etológiáját illeti - nem mozog túl magas szinten...
dec. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!