Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Állataitok nem ijednek meg a...

Állataitok nem ijednek meg a tűzijátéktól, és a petárdáktól?

Figyelt kérdés

dec. 31. 23:22
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
87%
Korábbi évekhez képest az én kutyám egész jól bírja. Igaz járkál, de azt az eszeveszett rettegést, most nem látom rajta, mint korábban.
jan. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
79%

A mi kutyánk dühösen ugat.

El is gondolkodtam, milyen lehet ez egy lakótelepen. Nem elég a petárdázás, a kutyaugatástól is zeng a ház.

jan. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
78%

Én az a gazdi vagyok, aki túlbiztosítva megy sétálni ilyenkor, még világosban, dupla pórázzal, amiből az egyik derékövhöz kapcsolódik, hám, nyakörv, láthatósági mellény. Itt már világosban is tűzijátékoztak, nem is értem, hogy abban mi az élvezet.

Egyelőre nem látok pánikot a kutyámon, persze, felfigyel a zajra, de nyugodt marad. Az ördögpatrontól fél. Mentett kutya egyébként, szóval nem ismerem az előéletét. Itt nálam nem szerzett tűzijátékkal rossz tapasztalatot. Petárdával sem, pedig biztosan beszerzik fű alatt, mert másoktól hallok ilyet.

Én szoktam kicsit jobban aggódni, hogy ne keletkezzen tűz itt a lépcsőházban tűzijáték miatt, mert karácsonyfa égősor miatt átéltem már olyat, hogy tűz lett és menekülni kellett, és az nagyon bennem maradt. Úgyhogy ilyenkor megvárom, míg elcsitul a nagy hacacáré, és csak utána megyünk aludni. Sajnos megvan a kockázat, hogy baj lehet, mert sok a felelőtlen, akik nem tartják a védőtávolságot, vagy erkélyről lövöldöznek. Itt a lakótelepen a házak között tömött parkolók vannak, és onnan is szoktak tűzijátékozni.

jan. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
21%

Macskáim vannak, de érdekesen reagálnak.

Amire egy kutya behúzza a farkát, és bebújik az asztal alá, a macska hátratekeri a füleit, lehajtja a fejét, és marha ideges lesz.

Bolond macskák egyvalamitől félnek....a többi macskától.

jan. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
8%
Szilveszter előtt bő 1 héttel, volt itt egy segítő kérdés, a szilveszteri állatvédelemről, tele hasznos, szakmai tanácsokkal. Akkor, azt, törölték. Most meg itt sipítozik mindenki.
jan. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
84%
A macska rendben van. A kutya ismeretlen előéletű, idősebb korában mentett, petárdától, tűzijátéktól, vihartól retteg. Kapott stresszoldót (meg egy kisebb raklap sült csirkét), teljesen észnél van, nem pánikol, mellettem fekszik. Előre gyakorolni nem lehet, mert pontosan tudja, hogy messziről / fentről jön a hang, a vihart köti a légnyomáshoz is. Hát, vannak ilyen szerencsés állatok...
jan. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
81%
Nem. Halak. Lóf..szt sem tudnak az egészről.
jan. 1. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
73%

Kutyám van, nem vészes.

Jelenleg itt bent horpaszt és horkol. 😄

Fél amúgy, de ilyenkor be van engedve a házba. Neki sokat segít, ha nem látja a villogást és el tud bújni.

jan. 1. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim válasza:
12%
Nem, mivel nincsenek állataim!
jan. 1. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
75%

Német juhászom van, bent velünk. Reggeltől délutánig túráztunk egyet, utána nyomkövettünk, azóta bent csitítjuk és logikai játékokat játszunk vele. Nemrég aludt el.

Ő nem fél se a fegyverlövéstől, se a petárdától, viszont nagyon menne ki a területét védeni, így bent eléggé sokat ugat és rohangál az ajtóhoz. Néha ki is engedem durrogtatás közben is, hogy levezesse a feszt, utána jön be vissza.


A szomszédomék német juhásza nem ilyen szerencsés, ő nagyon fél tőle, pár perce a csendben is folyamatosan ugrál a bejárati ajtajukra. Ezek a nagyeszűek meg éjfélkor az utcán tüzijátékoztak egy lépésnyire az autójuktól.


Remélem lesz megint pár megvakult, levágott ujjú gyökér, a szép szóból és az érvekből úgy sem értenek.

jan. 1. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!