Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit lehet tenni, ha bántották...

Mit lehet tenni, ha bántották a kakasom?

Figyelt kérdés
Van egy 555 nm-es telkem a kertvárosban, ahol 3 tyúkot és egy kakast tartok hobbiból. A mellettem lévő terület üres, eddig egy nyugdíjas pár művelte, de őket már nem láttam 1,5 ève. Ma mentem ki az àllatokhoz, és az etető körül minden véres volt. Megnéztem őket egyesével, a kakasnak le volt vágva tövig a szárnytolla, a farktolla, illetve a felső csőrét csonkoltàk. A levágott tollak a szomszéd portáján voltak. Gondolom a kakas valahogy átment véletlen, eddig nem vettem észre ezt, nem is szólt érte senki. A másik szomszéd szerint néha az unoka jár ki a telekre. A kérdés, hogy mit tudok tenni ezügyben. Nagyon felháborít, hogy a kakasom bántottàk.. nem normális dolog ez.

#bántalmazás #állatvédelem #Állatcsonkítás
márc. 21. 20:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Helyezz ki kamerát. Járj ki gyakrabban a telekre.

Rendőrség, állatkínzás és birtokvédelem miatt.

A szárnyatolla és a csőre puszta levágása (nem akarta megenniI,

az állatkínzás.

márc. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Úristen milyen gonosz emberek vannak....kitagadnám őket a társadalomból egy dzsungelbe, ahol ő csak egy préda. Nem bántanám, egyszerűen odadobnám az anyatermészetnek.
márc. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%
Nyilván kiszökött és mivel törvény szerint köteles vagy a telkeden tartani az állatot, megakadályozni a szökését, így a te felelőséged, ha történik vele valami. Ennyiből le is vághatta volna, szóval még szerencsésen megúszta a kakas. Kerítsd el azt a részt, hogy semmiképp ne tudjanak közvetlenül a kerítéshez menni. Tegyél fel kamerát. Kb ennyi, amit tehetsz.
márc. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%
Jó..basszus értjük, hogy az emberek kötelessége a telkén tartani, de akkor sem kéne megcsonkítani az állatot nem gondolod? Vagy így racionálisan elintézünk mindent? Nem egy vad harci kutya szökött ki.
márc. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ha az én telkemre bejön egy macska, vagy kutya, akkor jogomban áll mondjuk megcsonkítani a farkát, vagy kiverni a fogát? Bezártam őket , nem tudnak a kerítéshez menni, csak az dühít, hogy simán szólhatott volna, vagy hagy üzenetet, akármit.
márc. 21. 20:29
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
#4 Állattartási törvény, amit megemlítettem, mert példának okáért perre vinni a hülyeség lenne a dolgot, hiszen a kérdező vonható felelőségre. Ezért fontos ez, tudod? Ez nem olyan szintű csonkítás, amivel komolyan foglalkozik az állatvédelem, a rendőrség, meg az Atyaúristen. A tolla visszanő, a csőre meg nem akadályozza az evésben, kannibalizmus miatt szokás pl visszavágni.
márc. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%
Ha jól értem, halvány lila fogalma senkinek, mi is történt valójában. Sokszor nem az a valóság, amit az ember hirtelenjében feltételez, nem kéne rögtön meggondolatlanul nekimenni a szomszédnak, csak mert ott vannak a bűnjelek. Nekem két dolog jutna még eszembe, az egyik, hogy valaki környékbeli ott lakónak elege lett a hajnali kukorékolásból, a másik hogy néhány szadista hajlamú tizenéves hülyegyerek próbálgatta magát. Ne legyünk naivak, minden korban és nemzedékben vannak szép számban olyan "javítóintézetből szabadult" példányok, akiknek muszáj próbálgatni, hogy mozog a bogár, vagy épp a macska félbevágva... Egyébként nem tudom, létezik-e olyan eset, hogy valamitől egy madár csőre letörik (róka odaharapott épp), mert ha ezt nem írod, akkor én mindenképp rókára gyanakodnék, azok aztán bejárkálnak mindenhová, ahová az ember el se képzelné. Nekünk is rengeteg gyanús, érthetetlen dolog volt már a kertben, aztán évekkel később mindig kiderült, hogy nem betörő, hanem a róka rendezkedik. Nyestre is volt már példa.
márc. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromból vannak emlékeim faluról. A tollak végét azért vágták vissza, hogy ne repüljenek, mert valamennyit tudnak, persze nem sólyom magasságban. A csőrt meg azért, mert hajlamosak csipkedni egymást, akár a tollat, húsig csipkedig a másik állaton.

Hogy ezt miért csinálták most, talán átjárt a kakas szekírozni a szomszéd állatait és megelégelték a portyázást.

márc. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ez a kakas 7 èves, azért lett megtartva, mert nem kukorékol, nem termékeny. A szomszéd telek üres, nincsenek âllatok. Tudom, hogy a telepeken a csőrt csonkoljàk, illetve a tavaszi vedlés során úgyis kihullik a levágott toll. Eszik, iszik, nincs baja neki. Csak igazságtalannak érzem, amit tettek, mert nem szólt senki, hogy a kakas átment. Amugy a szárnytollát én is levágtam nekik korábban, de nem ennyire. A csőr csonkolása illetve a faroktoll vágasa indokolatlan volt. Csak hihetetlen, hogy ez normális. Ha a portámra jön be a szomszéd macska, akkor én is csonkolhatom a karmát? Nagyon erthetetlen ez nekem.
márc. 21. 21:43
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Mostmár mindegy. Híreszteld el a szomszédságban, hogy milyen jók az új kamerák, amiket felszereltettél.
márc. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!