Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Aszt szeretném meg tudni hogy...

Kurucz Nikoletta kérdése:

Aszt szeretném meg tudni hogy hogy tudom meg tanítani a kutyámat arra a szóra, hogy TÁMADJ? . Mert valamelyik nap is az utcán kutya sétáltatás közben meg támadtak és a kutyát is bántották ezért szeretném meg tanitani az uszításra

Figyelt kérdés

2015. márc. 5. 15:05
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Ne tanítsd meg.

1. Tilos emberre kutyát uszítani.

2. Ha ilyen történik, tessék feljelentést tenni a rendőrségen. Első sorban a téged ért támadás miatt.

2015. márc. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%

Hiába lenne jogos,tilos a kutyát erre megtanítanod.

Őrző-védőre-minőségi képzésre,nem pedig "vadításra"-eljárathatod,de továbbra is áll a fenti tétel.

2015. márc. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%

Előző vagyok:

Tegyél feljelentést,de lehet hogy nyugodtabbnak fogod érezni magad,ha tanulsz önvédelmet,vannak kifejezetten nőknek való tanfolyamok,de vannak a klasszik harcművészetek mellett önvédelmi rendszerek is.

Tapasztalatból mondom,hatásos lehet téthelyzetben krav-magáztam,(most jégkorongozom)nem mellékest 165 centi és 55 kiló vagyok.Ad egyfajta kiállást,és helyzetben meg tudod védeni magadat.

2015. márc. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
12%
Hergeld egy rongydarabbal, és közben mondogasd neki, hogy TÁMADJ!
2015. márc. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%
Először a helyesírást tanuld meg kérdező!
2015. márc. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
45%
Egy kutyát nem lehet megtanítani arra a szóra, hogy támadj, mivel nem tud beszélni. Vagy a te kutyád tud? :O
2015. márc. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

,,A bátor kutya általában eleve magabiztos és jóindulatú. A született harcias szellemű kutya örül a küzdelemnek, s nem tér ki a harc elől.Akkor beszélhetünk temperamentumos kutyáról, ha gyorsan felfogja az ingereket, azokra rögtön tettekkel reagál, de emellett gyors és változatos ingerek esetén is megőrzi lelki egyensúlyát. "


Ez egy részlet egy kutyás könyből.

Nézd nem akarlak elkeseríteni, de ha egy kutya nem lép fel ilyen helyzetben határozottan, aakor soha nem is fog.

Nekem dogo canariom van, dirrekt nem őrző védőztem vele max csak rongyoztunk meg labdáztunk. Ám amikor az utcán betámadott egy pasi, szó nélkül ugatta, és meg is harapta, amikor emelte a fickó a kezét. Hiába mondtam ne jöjjön közelebb nem érdekelte a pórázon levő kutyám ugatása. Hát pórul járt, mert elkapta a könyökét, majd átfogott a csunyájára. Leszagatta a farmerét, és a boxer alsót róla.

Utána már nem akart megütni a fickó, így kihívtam a rendőröket, és a mentőket is.

Nem kaptam semmilyen büntit, csak adatokat írtak fel. Jogos önvédelem volt.

Kérdező! Vegyél egy könnygáz sprayt. Vadász boltba lehet kapni, ha elmúltál 18 éves. Egyébként, a többieknek igazuk van, hogy kutyát emberre nem lehet küldeni, ugyanis fegyvernek számít. Én se küldtem a fickóra, csak annyira megillyedtem, hogy mozdulni se bírtam. De legyen akármilyen jó képességű a kutyád, könnyen ki tudják nyírni.....

2015. márc. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Támadj te, ha bajod van. A kutyát hagyd ki a mókából.

Amúgy az ötleted elég primitív gondolkodásra vall. Kutyát sem lenne szabad tartanod.

2015. márc. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
az én kutyám folyton patkány után szaglászik a farakásban. ha kijön a patkány, én elkiáltom magam hogy CSIPD MEG és a kutyám nekilódul. ha valamien másik állatra mutatok és mondom a csipdmeget, nyomban el kezd vadul ugatni és megtámadja. addig nem. megtanítottam neki hogy ha emberre mondom a csipdmeget akkor ugasson és vicsorítson de ne támadja meg. igy nem szegem meg a törvényt. hogy hogy tanítottam meg? keresd meg a örzőeb című kütyakönyvet és nyomban megtudod. ( amúgy csipd meg helyett más parancsot is használhatsz)
2015. márc. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!