Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit lehet tenni, ha bántották...

Mit lehet tenni, ha bántották a kakasom?

Figyelt kérdés
Van egy 555 nm-es telkem a kertvárosban, ahol 3 tyúkot és egy kakast tartok hobbiból. A mellettem lévő terület üres, eddig egy nyugdíjas pár művelte, de őket már nem láttam 1,5 ève. Ma mentem ki az àllatokhoz, és az etető körül minden véres volt. Megnéztem őket egyesével, a kakasnak le volt vágva tövig a szárnytolla, a farktolla, illetve a felső csőrét csonkoltàk. A levágott tollak a szomszéd portáján voltak. Gondolom a kakas valahogy átment véletlen, eddig nem vettem észre ezt, nem is szólt érte senki. A másik szomszéd szerint néha az unoka jár ki a telekre. A kérdés, hogy mit tudok tenni ezügyben. Nagyon felháborít, hogy a kakasom bántottàk.. nem normális dolog ez.

#bántalmazás #állatvédelem #Állatcsonkítás
márc. 21. 20:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
És mitől volt minden véres?
márc. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Bele lett vágva a szárnyába és a farkába is. A combján a toll is vérnyomos volt.
márc. 21. 22:05
 13/17 anonim ***** válasza:
72%
Akkor ez már állatkínzás szerintem. A toll levágása önmagában nem az, de ha megsebesítette a kakast, az már igen. Csinálj fotókat és tegyél feljelentést.
márc. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Ki ellen? Ismeretlen tettes ellen? Sok értelme van. Persze , értem, de gyakorlati szempontból semmi értelme ezzel fárasztani magad.
márc. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Akkor fenyegesd még a szomszédot, hogy te is levágod az ő farkát.😁
márc. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Teljesen hiábavalóan puffogsz, a te kötelességed a telkeden tartani a saját állatodat és igen, a kakas cs.szett agresszív is tud lenni.


Legközelebb nem engeded, hogy átmenjen a szomszédba.


És az, hogy TE nem bántod az állaokat - igen, van olyan, aki simán lemérgezi, megkínozza azt a macskát, amelyik átmegy hozzá.

márc. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Még jól is járt! Ha az én telkemre jött volna finom kakaspörkölt lett volna az ebéd.
máj. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!