Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Más is "gyerekgyilkosságnak"...

Más is "gyerekgyilkosságnak" tartja a fiatal állatok megölését fiatalon vagy az ifjú "bárányok felzabálását" ???

Figyelt kérdés
márc. 28. 07:11
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
24%
És a halakkal mi van? Azt lehet zabálni?
márc. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
90%

Hogy miért esznek az emberek bárány és malachúst ünnepekkor?

Mert finom. Sőt sokak szerint finomabb, mint az idősebb társaik.


Felháborítónak találom ezek a húsellenes propagandák. Kiragadnak egy szélsőséges jelenetet, levideózzák, és ezt mutogatják az utcákon.


Jelentem, mèg itthon is nagyon ritka, hogy ilyen telepek legyenek. Rengeteg állatvédelmi jogszabály van a haszonállatokra, amiket kötelező a telepeknek betartaniuk, különben megbüntetik őket.


Azt valahogy nem említik, hogy a hím csirkék sem kerülnek a kukába. Azt is feldogozzák, tápot gyártanak belőle, és a kiskutyáik, kismacskáik azt eszik nap, mint nap.


A mesterségesen előállított húselméleted, hogy miért nem eszünk azt, ott megbukik, hogy nincs az az ember, aki képes lenne megfizetni. Jelenleg nagyon drága, és ha jól tudom eddig két cégnek engedélyezték a forgalmazásat, egyet az USA-ban, egyet Kínában.

Ha egyszer a piacon 1500-2000 ft lesz a kilója és minőségben megegyezik majd a normális húséval, akkor majd azt veszem, addig marad a pipi, malac és társai.

márc. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
66%
Már megint egy nemtomhanyadik csőlátású turbóállatvédő.
márc. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 A kérdező kommentje:
Én egyébként eszem húst, de nem "bárányt" és semmi "fiatal" állatot.. Tojást is, és sajnálom azokat akiknek még annyi idejük sincs, hogy kifejlődjenek, de már csapják is szét őket a konyhában.. hivatkozva vallásra, meg ki tudja milyen egyéb "téveszmékre".
márc. 28. 13:36
 15/47 A kérdező kommentje:
Ja halak, a kifejlett példányokat monduk megeszem de a fiatal halakat nem ..
márc. 28. 13:37
 16/47 A kérdező kommentje:
12-es re vosszatérve, a mesterséges hús idővel tuti elérhető, mitőbb megfizethető lesz majd. Mint sok más "génterápia" is remélem ami könnyiti az orvosok munkáját, pl. fogat lehet majd "növeszteni", akár végtagokat is, no persze nem holnap, de ez is benne van abban ha feltérképezik a gének müködését, és lehet majd befolyásolni azt. Sőt a műhús is lehet igazi majd ha egy állatra "ráoltanak" egy adag módósított sjetadagot és nem lell az állatot levágni "csak" a ráoperált sejtpakkot, kifejlődés után leválasztani.. Szóval lennének lehetőségek, csak mi már nem érjük meg mindet.
márc. 28. 13:41
 17/47 anonim ***** válasza:
100%

Sszámodra mikortól "ehető" egy állat? Mikortól "felnőtt", ezáltal "fogyasztható" számodra? Miért gondolod, hogy ez úgy helyes?


Felesleges mások felett pálcát törnöd, ha neked nem fér bele a bárányevés, oké, de másokon ezt milyen jogos is kéred számon?


Azért eszünk fiatal állatokat, mert más a hús, és így az étel minősége is.


Azért darálják le a hím csibéket, mert a jelenlegi gazdasági berendezkedés erre kényszeríti az ipart. Minél nagyobb profit mellett más szempontok érvényesülése kevésbé kényszerű.

márc. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
27%
Csirkés viszkasz készül a bedarált kiskakasokból.
márc. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 Laikus válasza:
82%
Szerintem mindenkinek szíve joga milyen táplálékkal szerzi be az energiát! Szeretem az állatokat, de a Tárkonyos bárány ragut is! Az sem mellékes, hogy a bárány hús az egyik legegészségeseb étkezésre! Nem az a kérdés miért esszük, hanem hol-hogyan nevelik! Haszonállatokról beszélünk! A "mű hús" forgalmazását remélem én már nem érem meg, e nélkül is eszünk éppen elég szemetet!
márc. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
77%
A csirkegyárban pár hét alatt felturbózott csirkékkel semmi ellenvetés? Járni se tudnak szerencsétlenek, aztán mennek a kfc-be.
márc. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!