Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Más is "gyerekgyilkosságnak"...

Más is "gyerekgyilkosságnak" tartja a fiatal állatok megölését fiatalon vagy az ifjú "bárányok felzabálását" ???

Figyelt kérdés
márc. 28. 07:11
1 2 3 4 5 6
 41/52 A kérdező kommentje:
39-es, 40-es , látom a hirtv-ből megismert karaktergyilkolászás módszerét követitek, mindent kétségbe kell vonni, még azt is hogy a kérdező, vagy a mószerolni kivánt személy egyáltalán "normális-e" ...
máj. 10. 06:34
 42/52 anonim ***** válasza:
70%

Te viszont még mindig nem tudtál arra magyarázatot adni, hogy mi a fenéért kell minden harmadik szót idézőjelbe tenni. De ha neked azt jelenti a karaktergyilkosság, hogy egy olyan egyszerű kérdésre sem tudsz válaszonlni, ami egy negatívabb jellemződre hívja fel a figyelmet, akkor mindegy. Bár érdekes, hogy itt és az eredeti kérdésedben is nagyon könnyen dobálózol mindenféle gyilkosságokkal, ha valami nem az elképzeléseid szerint alakul vagy a saját véleményedet tükrözi.

Hogy az eredeti kérdésre is válaszoljak: nem, nem tartom gyerekgyilkosságnak, mert ez nem az. Ahogy a 39-es válaszom sem karaktergyilkosság. Még akkor sem, ha idézőjelbe teszed.

máj. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 A kérdező kommentje:
32-es Szerintem pedig min. méltánytalan viselkedés az álattal szemben ha felzabálod "idő előtt"... Nesze az idézőjeleid..
máj. 10. 20:59
 44/52 anonim ***** válasza:

Nézd, a haszonállatokkal szemben nem él a méltányosság vagy méltánytalanság kérdése. Mert ők "haszonállatok". Már hogy legyen idézőjel is.


És mint ilyen, a haszon a fontos. Fair vagy sem, ez van.


A haszonállatok világában másként állnak a dolgok, mint az emberekében. Konkrétan a nőstények a hasznosabbak, ők tejet, tojást, utódot biztosítanak. Micsoda szexizmus.


Persze, mindezekhez kell a hím is, de azokból sokkal kevesebb. Ott nincs monogámia. Tenyészbikából elég 1-2 egy csordához. A birkáknál úgyszintén.


Én egy olyan országban élek, ahol a húsvéti asztal nem húsvéti asztal bárány nélkül. Fogózz meg, annak a legfinomabb a húsa, a melyik még nem evett füvet. Az is a legdrágább.


De nőstény juhot nem szabad vágni, sem értékesíteni. Ők majd felmennek az alpesi legelőkre, egész nyáron adják a tejet, amiből sajt, orda, túró lesz, és jövő tavaszra bárány.


De ehhez elég 1-2 kos az egész csordához.

máj. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 A kérdező kommentje:
Ezzel sokan vitatkoznának, hogy ha egy állat "hasznonállat" azzal szemben is él igenis a méltányosság! Igenis él ! Életáben ne szenvedjen, és ha már egyszer levágják, legyen minél gyorsabb szakszerübb amikor "elmegy" Csakis utána kezedődhet a feldolgozása.., nem úhy hogy még él a szerencsétlen aztán elkedzdik pörzsölni, meg darabolni, mint a valami "magyar" fesztiválon volt nem is olyan rég.. Láttam már nyigaton robotvágóhidak vannak ahol ily módon a feldolgozók naponta közvetlenül nem szembesülnek a halállal kissé a "holokamu-hoz" hasonlóan csak ott emberek irtottak..
máj. 12. 07:00
 46/52 A kérdező kommentje:
Azt is értem én hgy gazdálokdni kell a legelővel, bármilyen erőforrással is..takarmánnyal, gyógyszerrel, stb. amit az állat elfogyaszt, de ezt lehet tenni megtervezett módon és lehet humánusan is..
máj. 12. 07:02
 47/52 anonim ***** válasza:
78%

#6

Írod, hog "nem vagyunk állatok..."

Pont az állatvilágban láthtó, hogy az ön- és fajfentartásért, nincs kegyelem, a táplálékláncban alattam levőnek... :)

máj. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 A kérdező kommentje:
47-es Igen, de az ember állítólag többre tartja magát mint hogy csak egy tagja legyen az állatvilágnak.. Főleg ha megkérdeznél a jobbos keresztyént hogy erről mi a vélménye, az meg a teremtést emlegetné, ami idejétmúlt, avittas és mesebeszéd még gyerekek között is. Szóval azzal hogy egy állítólag allatunk levő fajt kiirtunk és mindezt most hogy mire való hovatkozással az nem segít sem rejtunk embereken és azon az állatn sem amit elpusztituk. Ha meg is tudnánk lassan termelni a kaját hogy még nem is kellene semmilyen állatot legyilkolni és mégis ehetnénk húst.
máj. 14. 05:57
 49/52 anonim ***** válasza:
59%
Tisztelt kérdező: Te a büdös életben nem ehetnél húst ha valakik le nem vágnák az állatokat. Max húsnak neveznél valami műanyagot. Persze, desztillált vízre is rá lehet fogni hogy házi szilvapálinka, de attól még sem ízben sem tartalomban nem hasonlít egymásra.
máj. 14. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 A kérdező kommentje:
49-es A többség szerintem nem enne húst ez esetben ha neki kéne a piszkos munkát is elvégezni az tuti.. De mindíg visszatérünk oda, ha már lehetünk annyira fejlettek technológiailag, hogy együnk és nem ölünk érte, naná hogy fogunk enni, és remélem 50 év múlva ez már nem lesz kérdés.
máj. 17. 19:46
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!