Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Állatvédő szeretnék lenni. De...

Állatvédő szeretnék lenni. De hogyan? 12/l

Figyelt kérdés

2012. nov. 29. 17:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt Ifjú Hölgy!

A "tisztelt" szó ezúttal nem csak udvarias megszólítás, hanem igazi, főhajtásos tisztelet.

Kezdetnek -ha kora miatt már fogadják- javaslom a menhelyi önkéntes munkát. Nem tudom milyen tapasztalatai vannak, de ha még nem volt ilyen környezetben, akkor ez jó alkalom szívének, lelkének megedzésére is. (Persze lehet, hogy ezt csak én tartom fontosnak, aki nagyon rosszul viseli még a rádiós híradásokat is állatok rossz soráról.)

Állatvédő szervezet a Fehérkereszt Állatvédő Liga, ők már óvodásoknak is szerveznek felvilágosító oktatást, lehet, hogy például iskolájában lehetne aktivistájuk, de nem tudom, hogy hol él és hogy így alkalmas-e a velük való kapcsolatfelvétel.

A Magyar Állatvédő és Természetbarát Szövetség tagszervezetei országos kiterjedésűek, lehet, hogy ők ilyen szempontból szerencsésebb választást jelentenek (honlapjukon térképes is listás bemutató van tagszervezeteikről).

Egyébként mindkettőnek van honlapja, ott elérhetőség; megkeresésére biztosan tájékoztatják.

Ha esetleg kora miatt még nem vehet részt a munkájukban, akkor -és azzal együtt is- javaslom, hogy iskolájában (biztosan van olyan tanára, aki kellő elszántsággal szereti az állatokat) próbáljon szervezkedni (megtapasztalhatja, hogy milyen, ha vannak ellenzők, passzívak, de azt is, hogy milyenek a támogatók), illetve lakókörnyezetében is figyelheti az állatok sorsát, próbálgathatja képességeit szelíd meggyőzéssel, okos taktikával. Persze ezt nagyon meggondoltan, szüleivel, tanáraival egyeztetve tegye, mert az állatokkal rosszul bánó emberek könnyen rosszul bánnak embertársaikkal is. Nem is arra gondolok, hogy rászóljon egy kutyájával rosszul bánó vademberre, hanem hogy például felajánlhat sétáltatást olyan idős embereknek, akiknek nehezére esik a járás.

Remélem, hogy több és jobb tanácsot kap majd itt is.

2012. nov. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat, a vége félreérthető. Természetesen nem a nehezen járó embert kell megsétáltatnia, hanem a kutyáját.
2012. nov. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen.Egy kicsit megvisel a rossz állapotú állatok látványa de inkább haragot ébreszt bennem nem szánalmat.Ez persze nem gátol meg abban,hogy segítsek rajtuk
2012. nov. 30. 14:33
 4/8 anonim ***** válasza:

-Szerzel egy szakmát amiből meg is tudsz élni

-Önkénteskedsz valahol

2012. dec. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
MEGVÉDED AZ ÁLLATOKAT! Lehetőleg gyémánt felszereléssel, mert az a leghatékonyabb!
2012. dec. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Norb66 válasza:
100%
Fontos! Az állatvédelem nem szakma vagy foglalkozás/állás, pénzt nem keresel vele! Ha szereted az állatokat, lehetsz állatorvos, de az állatvédelem "hobbi", "szabadidős" tevékenység, és ha komolyan foglalkoztat az állatvédelem, akkor szervezetbe kell belépni (lásd: 1. hozzászóló).
2012. dec. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi
2012. dec. 7. 12:38
 8/8 scoobyhun válasza:
Én egy állat vagyok, engem megvédhetsz.
2012. dec. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!