Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Vegetarizmus? Mégis mit...

Vegetarizmus? Mégis mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Arról, ha valaki azért lesz vegetáriánus, mert szereti az állatokat és nem akarja meg enni őket.

2013. jún. 13. 19:58
1 2 3 4 5
 1/50 anonim válasza:
76%
szerintem nagyon is normálisak, én nagyon tisztelem azokat az embereket :)
2013. jún. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
100%
Jogosnak találom. Mondjuk nekem nem az állatok megölésével van bajom, hanem azzal, ahogy tartják őket életükben. Ezért szívem szerint háztáji húst és tojást vennék.
2013. jún. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
58%
pl. én sem akarom őket megenni, mert valaha éltek.
2013. jún. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
58%
szóval,rohadtul zavart, már egészen pici koromban is, hogy ez egy valaha élt valami,és gyakorlatilag egy dögöt eszek.
2013. jún. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
52%

Engem addig nem zavar,amíg másokra nem akarják ráerőltetni,hogy ők se egyenek húst.Ez mindenkinek a saját döntése.


Viszont,az állatokat ugyanúgy levágják.


És ha csak valaki kizárólag azért lesz vega,mert sajnálja az állatokat,akiket megölnek,azzal nem értek egyet,mert ennyi erővel a saját állatát mivel eteti?


Pl. van egy kutyám és vega vagyok,de én azért nem eszek húst,mert sajnálom az állatokat,de a kutyámnak meg adok hús alapú tápot,meg akár a hentesnél is veszek neki húst,vagy hússzármazékot...szóval ez kicsit képmutatás.


Ha meg nem elégíted ki a kutyád (vagy bármely más ragadozó állatod) igényeit,akkor meg az állatok iránti szeretetet kérdőjelezném meg.

Egy kutya/macska/bármi,nem lehet vega,azért mert a gazdi vega.


Szal nekem nagyon fél lábon áll ez a dolog.


Talán azt el tudom fogadni,ha valaki azért nem eszik húst,mert úgy döntött,hogy mással váltja ki,vagy nem szereti az ízét.De ez a "mert szeretem az állatokat" dolog,nagyon hamis érv.


Ja,ha meg valaki a tartás miatt lesz vega,attól azokat még úgy fogják tartani.Szóval nem vegetáriánusnak kellene lenni,hanem valami konkrét dologgal TENNI azért,hogy ne úgy tartsák az állatokat ahogy.Ezt kispolgári szinten a legjobban úgy lehet bojkottálni,hogy háztáji árukat veszel,tehát támogatod a háztáji gazdálkodást.

2013. jún. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lehetne valaki úgy vegetáriánus, hogy a háziállatától nem eközben nem vonja meg az állati eredetű ételt? Én mindenevőként megtehetem, hogy válogassak, de pl. a macskám nem. Tehát nem fogom rákényszeríteni.Ez nem képmutatás, miattam már akkor is kevesebb állat hal meg, főleg akkor ha vegán vagyok. A háztáji vásárlás pedig addig nem old meg semmit, amíg az emberek ugyanakkora mennyiségben fogyasztanak tejet, tojást, húst, mert annyi állatnak egyszerűen lehetetlen megfelelő körülményeket biztosítani, ugyanis már így sincs elég szabad terület. Ha mindenki heti 1-2 alkalommal enne állati eredetű ételeket, mint azt 50 éve tették, akkor talán megvalósítható lenne a szabad tartás, de így nem.

Szerintem igenis minden apró lépés fontos. És mivel sok millió ember él a Földön aki nem eszik húst vagy épp vegán, ezért ez igenis jelentős kihatással van a termelésre és az állattenyésztésre.

2013. jún. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
52%

Szóval,akkor megveszed a macskádnak a hentesárut,amit a többi ember is eszik?

Ami több,mint valószínű,hogy nem háztáji,ha meg igen,akkor gratulálok.


Illetve,ha konzervet és egyéb előre gyártott tápot kap,abba fix,hogy nem háztáji dolgok vannak.


Tehát a logikád alapján,háztáji hentesárut kellene venni az állatoknak,miközben az ember,ne egyen húst,mert sajnálja,hogy meghal az állat.


Nekem ez nem fér össze :D


De ismét hangsúlyozom,hogy a "sajnálom,hogy meghal az állat" érvet nem tudom elfogadni,mint a vegetáriánus étrend alapja.


Más indok (nem szeretem,allergia(?) vagy bármi más) valóban lehet indok,de szerintem ez nem.

Mindemellett nem is feltétlen kellene bárkinek megmagyarázni,hogy miért dönt így.Saját döntése mindenkinek,csak mások étrendjébe ne szóljon bele és ne ítélkezzen.

2013. jún. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
52%

Nekem nincs macskám, de náluk egyenlőre még nem lehet megoldani a vegán táplálkozást, kutyáknak már készítenek vegán és vegetáriánus eledelt is.


"Saját döntése mindenkinek,csak mások étrendjébe ne szóljon bele és ne ítélkezzen."

Ez azokra a háziállatokra is vonatkozzon, akik nem képesek hús nélkül élni, különben az is állatkínzás.


Nyilvánvalóan könnyebb leszólni azokat az embereket, akik pl. vegetarianizmussal, vagy veganizmussal tesznek is valamit az állatokért, a környezetért és az egészségükért, és azzal kritizálni őket, hogy nem ELÉG jó amit tesznek, ha nem 100%-osan csinálják (ami egyébként sajnos lehetetlen is), minthogy a kritizálók saját maguk is változtassanak.

2013. jún. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
36%
Egyébként az általad hangsúlyozott "háztáji" állattartás is állatkizsákmányolás. Ráadásul ott sem biztos, hogy egyáltalán látnak szerencsétlenek napot. Láttam már teheneket sötét istállóban, 10 centis trágyában tartva, az is háztáji, akkor már tiszta legyen a lelkiismeretem?
2013. jún. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
32%

Jajj,ne hozakodjunk már elő,a "láttam már ezt meg azt" kezdetű dolgokkal,mert ennyi erővel bármilyen témában lehet találni olyan példát,ami az ellenkezőjét teszi.


A háztáji gazdálkodás általánosságban nem erről szól,de ezt Te is tudod,kedves utolsó,csak másba nem tudsz belekötni.

Ennyi erővel a TENYÉSZTŐ és SZAPORÍTÓ fogalmak használatakor is mindig pontosan le kellene írni,hogy mire is gondolunk,mert én is láttam már olyan TENYÉSZTŐT,aki húgyban-sz@rban tartotta az állatait,mégis TENYÉSZTŐ volt,mert kiváltotta a kennelnevet és törzskönyves kutyái voltak.Persze ettől ugyanolyan SZAPORÍTÓNAK minősül.De a köznyelvben a törzskönyves kutyák,máris feltételezik,hogy TENYÉSZTŐTŐL van.

Tehát ezt a "láttam már" dolgot hagyjuk.


És mi a francért kellene a kutyákat/macskákat vega cuccokkal tömni???

Azok ragadozó állatok könyörgöm.

Rúgjuk fel az egész evolúciót,és mentsünk meg minden állatot.


"Ez azokra a háziállatokra is vonatkozzon, akik nem képesek hús nélkül élni, különben az is állatkínzás"


Ezt a mondatod meg nem tudom értelmezni.Mi az állatkínzás??


És senki nem szólta le a vegásokat,csak a "mert szeretem az állatokat" indokkal nem értek egyet.De ezt kétszer is hangsúlyoztam,úgyhogy többet nem tudok tenni azért,hogy megértsd.És még csak azt sem mondta senki,hogy nem ELÉG jó amit tesznek,mert senki nem vonta kétségbe,hogy ez épp jó,vagy nem jó.Még mindig az indoklással van a baj.("Mert szeretem az állatok")


Én is szeretem az állatokat,nem is egyet mentettem és mentek is meg folyamatosan.Ideiglenes befogadást is vállalok és amennyire tudom támogatom a szervezetek munkáját.Mégis eszem húst,és adok a kutyámnak/macskámnak,mert a természetben ők is ennének húst.Sőt,ha én nem ennék húst,nekik akkor is adnék,mert szükségük van rá.Nem a szójára és egyéb húst nem helyettesítő dolgokra van szükségük,hanem HÚSRA.


A vegetáriánus kutyakaja pedig csak egy marketingfogás,hogy jó pénzért eladjanak valamit,amit az elvakult emberek jó pénzért meg is vesznek.Aztán meg jó pénzért mennek az állatorvoshoz,mert az állatban hiánybetegség alakult ki.


A lelkiismereteddel pedig nem nekem kell elszámolnod,a háztáji gazdálkodás általános fogalma pedig nem a "Láttam már teheneket sötét istállóban, 10 centis trágyában tartva" definícióra épül.De ezt nyilván minden objektíven gondolkodó ember tudja.

2013. jún. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!