Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit tehetnék a kutyus érdekében?

Mit tehetnék a kutyus érdekében?

Figyelt kérdés

a szomszédunkban lakik egy apa nélküli szegény család, a lány pedig autista legalábbis 25 évesen olyan mint egy 4 éves. tavaly elpusztult egy németjuhász mert nem vitték sose sétálni.. (amikor egyszer elutaztak apukámra bízták és apu volt az első aki elvitte) és csak elé raktak vizet meg csakis száraztápot.


Most van egy új kisebb kutyusuk (még nem láttam) de a "kislány" ugymond kínozza. nem tudja hogy kell rendesen bánni vele, egész nap nyüszít a kutya, mert a lány húzza nyúzza.. hosszúkás a kert és a legvégébe szokott elbujni és a lány megcsak visít h "anyuuu elment a kutyaaa"


nekünk is van kutyánk és ha meghallja hogy nyüszít a szomszédé mindíg elszomorodik vagy ideges lesz. Én is már szó szerint sírok ha hallom.


valami ötlet..?!


2013. jún. 15. 10:41
 1/8 anonim válasza:

Hello:)

Szerintem próbáld felvenni a kapcsolatot a családdal és magyarázd el nekik a helyes kutya tartást,és ha ez nem vállna be abban az esetben állatvédőket kell hívni.esetleg még az,hogy át jársz hozzájuk és játszol picit a kutyával,bár ez elég fura lenne..

2013. jún. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szólj az állatvédőknek hogy nem megfelelő körülmények között tartják a kutyát egy fogyatékos lánynak és gondolom nem is kapja meg az oltásait stb. Ha ezt csinálják egy kölyökkutyával annak nem lesznek jó következményei, agresszív lesz stb. Mindenképp állatvédők.!!
2013. jún. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, Édesapám az előző kutyájuknál próbálta elmagyarázni neki h kell neki sétálni naponta akár többször is azt mondta a hölgy hogy ő nem tudja és nem meri elvinni mert fél h valakinek nekimegy, fegyelmezni meg nem tudná. a száraztápra annyit mondtak h olcsóbb azt havonta vagy 2 havonta megvenni mint folyton főzni neki vagy a konzervet megvenni.
2013. jún. 15. 12:26
 4/8 A kérdező kommentje:
pénzük meg nincs annyi
2013. jún. 15. 12:27
 5/8 anonim ***** válasza:
49%

Az, hogy csak száraz tápot kap, az nem bűn. Bárcsak minden kutyát etetnének legalább azzal.....

A kínzásról csak annyi, hogy némely kutyának igazán idegesítő hangja van, lehet, hogy azt hallod.

Amúgy mi lenne, ha összebarátkoznál velük, és időnként segítenél az anyukának/lányának? Nem ítélkezni kell, hanem felajánlani a segítséged. Van elég bajuk, nem kell, hogy még te is rájuk küld a hatóságokat :(

2013. jún. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
elutasítóak nem szeretnék ha bárki közeledne hozzájuk.. nem szoktak beszélgetni vagy kimozdulni otthonról
2013. jún. 17. 13:08
 7/8 anonim válasza:

Szia!


Szólj az állatvédőknek! Lehet, hogy nem gazdagok, de azért akkor is, egy kutyussal így bánni!

2013. jún. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
alapjába véve én is olyan ember vagyok aki először megpróbál segíteni de ha aza valaki b*szik meg is hallgatni akkor igazán bunkó tudok lenni velük, főleg az ilyenekkel akiknek beteg gyermekük van, múltkor mikor a nyuszimmal mentem állatorvoshoz és a lány odajött hozzám mert érdekelte hogy mi van dobozba, és még én voltam zavarba kicsit, de sajnos tényleg vannak olyanok akik úgy elítélik a másikat hogy meg se próbálják meghallgatni, miközben ők meg azért püffögnek hogy a lányukat mennyire elítélik az emberek mert van valami betegsége :( nem tudom hogy ilyenkor valamilyen büntetést szabnak-e ki rájuk, mert ha nem akkor tényleg az lenne a legjobb, bár sztem utána lenne még egy kutyusuk, sajnos vannak olyan helyzetek az életben mikor te csak segíteni akar de közben csak rontod a helyzetet :/
2013. jún. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!