Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit tudtok az Illatos uti...

Mit tudtok az Illatos uti ebrendeszetrol? :O

Figyelt kérdés

2013. júl. 9. 17:40
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Nyugodt szívvel ajánlom, hogy onnan fogadj örökbe kutyát. Az ott dolgozók nagy többsége a nehéz helyzet ellenére is hatalmas erőfeszítéseket tesz, hogy emberségesen, és kutyaságosan tartsák a kutyákat, amíg valaki örökbe nem fogadja őket.
2013. júl. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
En csupa rosszat hallottam rola:OO
2013. júl. 9. 19:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Úgy látom az első hozzászóló az illatos úti kisdoki blogján nevelkedett. Jól hallottad, vannak ott gondok, bár mondjuk rosszabb hely is van az országban. Arra készülj fel, hogy mivel nem tudnak normálisan fertőtleníteni és ugye rengeteg kutya megfordul, könnyen összeszednek a kutyák fertőzéseket, pl. elég gyakori a kennel-köhögés is. Úgyhogy ha kutyát hozol onnan, első utad egy normális orvoshoz vezessen.
2013. júl. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kérdést kicsit bővebben is kifejthetted volna....

Mit tudok az Illatosról én?

Tudom a címét, telefonszámát, nyitva tartását. Tudom, hogy néhány alapítvánnyal együttműködnek. Tudom, hogy mik az örökbefogadás díjai. Tudom, hogy nemrég megújult a honlapjuk.


De gondolom nem ezekre vagy kíváncsi.

Akkor most leírom, hogy én mit tudok-gondolok róla. Tény és való, hogy nem "magánalapítvány", ahol elutasíthatják az állatokat. Nekik kötelező! befogadni az állatokat. Ennek megfelelően vannak időszakok, amikor olyan sok kutya van bent, hogy sajnos altatni kell.

Én onnan hoztam haza kutyát. Nem bántam meg. A kutyát sem, és azt sem, hogy láthattam belülről az Illatost. Amikor eldöntöttem, hogy kutyám lesz, akkor az ország minden táján voltam különféle menhelyeken, és volt ahol ennél is sokkal siralmasabb volt a helyzet. De az Illatos nem menhely, hanem ebrendészeti telep (most már hivatalosan Fővárosi Önkormányzati Rendészeti Igazgatóság Állategészségügyi Szolgálat a helyes megnevezés).

Megmondom az igazat, először féltem bemenni. Az előítéletek miatt, mert én is csupa rosszat hallottam róla. A fele sem volt igaz, csupán "legenda".

Én akkor értem a kapuhoz, amikor egy gondozóhölgy segített berakni egy kutyát egy autóba (örökbe fogadták). Le is stoppoltam a nénit, és mondtam neki mit szeretnék. Én kölyköt akartam, akkor voltak is szép számmal. Mire sikerült kiválasztanom a kutyámat szerintem több, mint egy óra volt. De a hölgy végig nagyon türelmes volt velem. Az adminisztráció meg gyorsan megvolt.


Azóta néhány ismerősöm is onnan hozott ki kutyát, néhányat én is elkísértem. Néhányat én beszéltem rá, hogyha kutyát akar, legalább nézzen körül ott és ne szaporítótól hozzon kutyát. Hogyis mondjam..... "csekély árért" van chip a kutyában, az életkorának megfelelő oltásokat megkapják, ha van vmi diagnosztizált vagy feltételezett betegsége, arra felhívják a figyelmet és 2 hétig "garanciális".


De írd már meg, hogy konkrétan mire is vagy kíváncsi.

2013. júl. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!