Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért ilyenek az emberek...

Miért ilyenek az emberek faluhelyen?

Figyelt kérdés

Ez főleg a macskákra vonatkozik. Faluhelyen élek Szerbiában. Szerintem én vagyok az egyetlen felelős állattartó a városban. Perzsa cicám van. Mindent meg kap amit csak akar. Ivartalanitott ,féregtelenitett ,be van oltva, szobacica. A városban mindenki hülyének néz mert "kényeztetem" a macskát. A szomszédaim is mind macskások. Csakhogy ők nem ivartalanittassák és nem oltassák ,féregtelenitik az állatokat. Ennek eredménye:Torz ,kiscicák ,20-30 macsek/háztartás. Na de ne is beszéljek a kiscica kivégzésekről. Vannak akik a pöcegödörbe dobják a kiscicákat mások meg a kutyáknak adják őket.Ja igen meg akik hozzám jönnek vendégségbe azoknak kb. mindegyiknek ugyanaz a reakciója:-Fú!Te a házban tartod a macskát!Bent is sz*arik??

Erre az én válaszom:Persze ,hogy bent. Van neki alom.Rendszeresen tisztántartom.

Ő:Na ne hülyéskedj a s*ggét is kinyalod???

És ezek az emberek nem is etetik a macskáikat. Csak úgy ott vannak. Hogy tudják ezt csinálni?



2013. aug. 21. 16:30
1 2
 1/11 anonim válasza:
2%
Mert pénzbe kerülne, és a macska is ugyanolyan állat mint a többi. Tyúkokat vagy disznókat sem kényesztetik, akkor miért pont a macskákkal kéne kivételezniük? :)
2013. aug. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
8%
Mert a macska egy semmirekellő állat, az egérfogáson kívül nem csinál semmit.
2013. aug. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Vannak hasonló tapasztalataim. Sajnos az ilyesmivel nehéz bármit is kezdeni, mivel ezek az emberek, ha bárminemű segítséget felajánlasz vagy szólsz nekik, akkor általában még nekik áll feljebb. Meggyőzni őket, hogy figyeljenek oda jobban az állatokra, vagy mondjuk elajándékozzák a macskákat, szinte lehetetlen. Annyit tudsz tenni, hogy jelzed a dolgot valamelyik menhelynek vagy ami még jobb, egy állatvédő egyesületnek - bár nem tudom, van-e valamelyik közeli városban ilyesmi. Mindenesetre elgondolkodtató, hogy mennyi ember képes egy élőlénnyel így bánni (még csak nem is pl. anyagiak miatt)
2013. aug. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

"Tyúkokat vagy disznókat sem kényesztetik, akkor miért pont a macskákkal kéne kivételezniük?"


Nem csak két véglet van, a kényeztetés és a kegyetlenség között millió átmenet létezik...

2013. aug. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
25%
Ez miért lenne kegyetlenség? Állatkínzást én is megvetem, de ennek semmi köze a kegyetlenséghez, miért nem mész akkor ki és törlöd ki a seggét minden ízeltlábúnak, vagy hüllőnek? Ja hogy mert nem "cucik"? Miért másak ők mint a macskák? Nem a falusiak felfogásával van gond, hanem a városiakéval.
2013. aug. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
Senki nem a falusiakat kritizálta - csak a kérdező említette meg, de ettől függetlenül még mindenki tudja, hogy teljesen mindegy, hol lakik az illető, mert a felfogással van gond, nem a lakhellyel. Minden élőlény megérdemli, hogy tisztességgel bánjanak vele; lehet, hogy elcsépelt dumának tűnik, de most komolyan... Szerinted normális, hogy sok helyen lapáttal agyonverik, kutyának dobják, pöcegödörbe fojtják a kéretlen kölyköket, mindösszesen azért, mert a kezeik közül kisiklott a kontroll, már ami a szaporodást illeti? Aki nem tudja vállalni az állattartással járó felelősséget, az ne tartson állatot. Ilyen egyszerű.
2013. aug. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%
Előző vagyok, hozzátenném még, hogy van igazság abban, amit te mondasz, ám mikor kútba dobják vagy megfojtják a különféle háznál tartott állatokat... Enyhén szólva, borzasztó.
2013. aug. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Mert ezt látják gyerekkoruk óta a környezetükben, evvel nőnek fel, hogy már reggel visít a malac, ahogy gyilkolják őket. A bűnügyi statisztikákat megvizsgálva(vajon honnan tudom?) a faluhelyen élők nagyobb számmal követnek el brutálisabb bűncselekményeket, mint a városban élők.

Lásd, pár fenti hozzászólást, mindent elmond az illetőről...

2013. aug. 24. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
úgy is mondanám, a jellemtelen sz.r alakok kategóriába raknám őket a hasonló hozzászólások kiagyalóival.
2013. aug. 24. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
lásd 1;2;5
2013. aug. 24. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!