Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A szomszéd macskái a mi...

A szomszéd macskái a mi kertünkben wc-nek, teljesen vadak, bolhásak (sztem rühesek is) és szaporodnak, egyre több macska van. A "gazdái" nem foglalkoznak velük. A kisméretű kutyát is megverik, annyira vadak. Ezzel hova lehet fordulni? ÁNTSZ esetleg?

Figyelt kérdés
De legnagyobb problémám, hogy van két törpe uszi kutyánk, az egyik még csak pár hetes, a nagyobbik 1 éves lesz, és a nagyot folyamatosan megverik a macskák, neki mennek, pedig nem egy gyámoltalan kutya! A kicsit emiatt nem is nagyon merem kiengedni az udvarra. Továbbá félek, hogy vmi betegséget is el fognak kapni ezektől a 'cuki' cicáktól.

2013. aug. 25. 11:57
 1/10 anonim válasza:
61%
Vagy szólsz a gazdájuknak, vagy saját kezeddel intézd el. Sajnos a mi kis országunk esetleges lehetőségei kimerülnek ebben az esetben. Én nem is fáradnék az ÁNTSZ-el. Lehet kicsit durva megoldásnak, de a te területed és kész...
2013. aug. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
próbáld ki a vizes módszert - a cicák nem szeretik a vizet, ha jönnek , fogd a slagot locsold le őket!
2013. aug. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha van a környéketeken állatmenhely szólj nekik,vagy akár egy macskamentésre specializálódott egyesületnek,hogy szaporodnak a macskák,elvadultak,veszélyesek stb.

Erre vkinek lépnie kellene,mivel a betegségek miatt fertőznek összevissza.


A vizes megoldás is hasznos lehet.De az csak tüneti kezelés.

A leírtjaid alapján,szerintem az ilyen gazdákkal nem lehet beszélni,de hátha..

2013. aug. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
biztos, ha lelocsolsz egy macskát, az már nem megy többet oda...
2013. aug. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
Vegyél egy nagy kutyát, attol nem mennek be, és neki se mennek, de ha igen megérdemli a dög hogy learapják a fejét.
2013. aug. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Helyi önkormányzatnak vagy helyi jegyzőnek kell jelenteni. nekik kötelességük kivizsgálni a dolgot. Legyél kitartó, ne hagyd magad lerázni.
2013. aug. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem először is: Soha nem az állatot kell bűntetni!!!(ő nem tehet róla,hogy elhanyagolják, nem foglalkoznak az egészségi állapotával.Ha igazán állatbarát vagy,ezt tudnod kéne.És talán némi sajnálatot is érezhetnél irántuk,attól függetlenül,hogy bántják a kutyádat,mert ök is csak félelemből cselekszenek.)

Jelentsd fel a SZOMSZÉDOT,(Ő megérdemli,hogy meghurcolják!!!!!)és szólj az állatvédőknek!!!!(Tetovált állatmentők, Pl.)Hiszen a végső cél az lenne,hogy az Ő soruk is jobbra forduljon,és te is megnyugodhatnál,mert nem bántják többet a kutyáidat.

2013. aug. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Most a villanypásztoron gondolkodunk már. Képzeljétek ma ugatott a nagyobbik, sírt majd megint ugatott, kimentem a macska ott ült a kert szélében épp tisztogatta magát, mint aki jól végezte dolgát, a kutya kb 2m-re állva ugatta. Miután engem meglátott az a dög elszaladt. Nem tudom mi történhetett pontosan, de azóta sántít a kutyám. Valószínűleg megharaphatta vagy megkarmolta, alig lép arra lábára. . . totál kész vagyok!
2013. aug. 28. 16:13
 9/10 anonim ***** válasza:
esélyes, legközelebb a lábát is leharapják
2013. szept. 2. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
55%

Morbid, de...

A közel múltban kijött egy rendelet, ami szerint, a magán tulajdonodat, területedet BÁRMI módon megvédheted.

Szóval, szenes, vagy sz@ros lapát, báááng, szemetes zsák, vagy el ásni, vagy kidobni. Betegséget terjeszt, állattársának neki támad, esetleg őt is megfertőzi! Pontozzatok le nyavalyás állatvédők, de szó nélkül kell kiiktatni egy betegség gócpontot!

2013. szept. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!