Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A szomszéd "kutyatartása"...

A szomszéd "kutyatartása" kiborít. HASZNOS ötletek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A helyzet nem egyszerű,most költöztem páromékhoz,mind2 szomszédjuk iszonyatosan tartja a kutyáikat.Az egyik szomszédnak egy 9-10 éves ivaros tacskó keveréke van,0-24 láncon és nadrágszíj van a nyakában.A kaját (kenyeret) csak ledobálják neki a porba a teraszról.Télen-nyáron kint van,oltásai nincsenek.Néha meg szoktam etetni,de mindig nem tudom.Télen le is fényképeztem,mert akkora hó volt,hogy ki se látszott belőle a kutya,a párom lapátolta el a kutya körül a havat,mert a gazdáktól ott fagyott volna meg a hó alatt.Azt a képet el is küldtem pár szervezetnek,de még csak reakciót sem kaptam senkitől.


A másik szomszédban "normális" c*gányok laknak,a többihez képest,valóban normálisak a szülők.Viszont itt lakik még az egyik gyerekük is,23-24 éves lehet.Nem dolgozik és szerzett valahonnan egy szuka "pitbullt".Keverék,de mindenkinek azt mondja,hogy pit és alig várja,hogy tüzeljen.(Vajon miért)


Szerencsétlennek 1 db oltása sincs,parvos volt 3 hónaposan,a helyi doki kikezelte (hitelbe) azóta se voltak nála és ki se fizették.Nagyon le van épülve,egész eddig a pincébe volt zárva,most meg LÁNCON kikötötték a kerítésükhöz,és egy összetákolt vastetős valami szolgál "házként",mindez a tűző napon,étel-ital nélkül.Szegény kutyus kb 5-6 hónapos,mégis ilyen nagy szemű láncon végezte az udvaron.És a srác most akar hozni,egy roti kölyköt is...


Őket nem merem bejelenteni,mert az apja a helyi önkormányzatnál dolgozik és a párom családjával nagyon jóban vannak.Ha kijönne bármilyen szervezet,tudnák,hogy én voltam és páromék családja nagyon kiakadna rám.Attól függetlenül,hogy ők is elítélik a kutyatatásukat.


Mit tehetnék???

A srácnak annyi esze van,mint egy marék borsónak,a másik szomszéd kutyáját meg hiába jelentettem be,semmi nem történt.

Az állatvédőrségnek szóltam...Nem is egyszer...


Köszönöm


2013. jún. 14. 13:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia.


Hol laksz? Mert annak a településnek a közelében kéne keresned embereket. Pl a nyíregyházi PCAS foglalkozik ilyenekkel.

2013. jún. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Írj a tetovált állatmentőknek. De előbb feltétlenül beszélj erről előtte pároddal. Ő él ott évek óta, és fog még évekig. Jó szomszédságnak meg kéne maradnia. Tehát egyeztess vele erről.


[link]

Bejelentéssel kapcsolatban, hogy könnyebb legyen közöttünk a kommunikáció. Kedves Szimpatizánsok! Nagyon szépen megkérünk mindenkit, hogy:

- a bejelentés erre az email-címre érkezzen: bpallatmentok@gmail.com

- a bejelentésnek tartalmaznia kell (kellene): a bejelentő elérhetőségét, az eset címét, némi információ a bejelentéssel kapcsolatban (mi történt, mit láttál?), csatoltan képek vagy videó az eset bemutatásához

- a bejelentéssel kapcsolatban történt-e már bármilyen jellegű intézkedés.

A kapott információkat teljes körű diszkréció fogja körüllengeni. Azonban, ha szükségünk van hatósági személy közreműködésére, őt tájékoztatnunk kell, reméljük ezt megértitek!

2013. jún. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 intrepid ***** válasza:
6%
Figyu! Az ilyen feljelentgetőség nem túl jó ötlet, már csak azért sem, mert ha elviszik a kutyát, és nem tudnak neki helyet találni, akkor elaltatják. És akkor nagyon sokat segítettél rajta. Azért (is) utálom mélyen az ilyen kis spion feljelentgetőket, mert történelmi emlékeimből rémlik, hogy Vorosilov a padlóra köpött a Magyar szó hallatán, mert kezükben volt a német feljelentésgyüjtemény, és az is, hogy a ruszkik is mennyi bejelentést kaptak. Hát nem lehetünk büszkék.
2013. jún. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hívják úgy, hogy sz@rügy. Én a tacsi miatt még tovább próbálkoznék az állatvédőknél, hátha lesz valami eredménye, de a cickányokkal nem tudom mit lehetne tenni. Mivel jelenteni nem tudod őket, nem marad más, csak a szép szó. Próbálj meg beszélni velük, de kedvesen, úgy, hogy ne vegyék támadásnak. Ha van rá lehetőséged, foglalkozz a kutyával, vigyél neki vizet, egy kis kaját. Ha meg pároztatni akarná, akkor én tuti kamu információkkal bombáznám. Attól függően, mennyire ért a szaporításhoz, kicsit elferdíteném a segítő információkat. Ha nagyon hülye, azt mondanám neki, hogy amíg tüzel, nem lehet fedeztetni. Ha ezt nem venné be, akkor meg javasolnám, hogy a tüzelés 5. és 14. napja között ne próbálkozzon, mert akkor nem fogja hagyni magát a szuka. Ha pedig rájön, hogy az infók rosszak, te tégy úgy, mintha semmiről sem tudnál, te mindig betartottad ezeket a szabályokat, és lett is kiskutya. Lehet, hogy ez bunkóság, de inkább, mint hogy odafialjon még 6 kiskutyát.
2013. jún. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,sajnos Nyíregytől nagyon messze vagyunk,Bp. mellett lakunk egy kisvárosban.


Párommal már többször beszéltem erről,ő nem partner ebben,mert sok mindent köszönhet a szomszédoknak.A tacskós szomszéd segít mindig a ház körül,szerszámok,barkácsolás terén,a másik,aki az önkormányzatnál van,ő meg ügyeket szokott nekik intézni.

Párom mondta,hogy ő nem akar összeveszni senkivel sem,ráadásul pont nem a 2 szomszéddal,viszont a nyáron valószínű,hogy eladjuk a házat,ezért gondoltam,hogy ha elmegyünk innen,akkor már úgyis mind1.


Megpróbálok a "pitbullról" is képet csinálni és a tetovált állatmentőknek szólni.


Csak az a baj,hogy ebben a kisvárosban,rengeteg ilyen körülmények között élő állat van :S

2013. jún. 14. 13:30
 6/10 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom,hogy lenne jobb a kutyának,ha elvinnék és bármennyi esélyük lenne a normális életre,vagy az,hogy nyáron kimúlik a melegtől,vagy a következő télen,nem lesz aki kiássa.

Ennél még az altatás is humánusabb vég,és nem szenved többet.


A pitbullos szomszéddal nem vagyok beszélőviszonyban,mert az állatorvosi rendelőben dolgozom és emiatt nagyon kerül engem,mert fél,hogy számon kérem tőle a parvos gyógyításának az összegét.

Páromnak már mondtam (mert ők beszélnek),hogy bombázza hülye információkkal,de annyi hülye haverja van,akik ebből csinálnak bizniszt,hogy sok esélye nincs a dolognak.


Az enyémet is el akarták "kérni",hogy fedezzenek vele.Még jó,hogy én ivartalanítottam,mert kutyalopás is volt a környéken.


És én vállalnám a nevem,csak a párom és a családja nem.És ők nem akarnak ebbe belefolyni.

2013. jún. 14. 13:39
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát a kutyusokon csak úgy tudsz segíteni, ha veszel nekik jóval hosszabb láncot, viszel nekik kaját, vizet és egy picit foglalkozol velük, már ha engedik. Ha csak egy pár perced van, akkor az is elég! Egy kicsi labdázás nekik már maga a mennyország! Ha szóltál az állatvédőrségnek, akkor nem tudsz többet tenni.
2013. jún. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az állatmentők nem altatnak el állatot. Azt csak az Illatos úton végzik.
2013. jún. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy ezt mondom, de dönts, hogy összeveszel pitbullosokkal, mert ez állatkínzás, és nem fogja átvészelni még egy hétig se étel, víz nélkül. Vagy szívesebben kerülöd el mások haragját, és hagyod a kutyát elpusztulni. Ezt MOST kell még eldöntened, mert a kutya már nem sokáig húzza ilyen nagy melegben, ha tényleg úgy van, ahogy leírtad!
2013. jún. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Már annyit javult a dolog,hogy vizet kap.Ha tőlük nem is,de én locsolok át neki.Még tányérja sem volt :S Azt is én adtam.


A tacskósoknál meg most van egy új kutya.Valami palotapincsi szerűség,soha nem láttam még náluk.Eléggé "fókázik" a hátsó lábai totál bénák és csak húzza maga után.Több infóm nincs róla,de már kivagyok tőlük...

2013. jún. 18. 00:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!