Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit kell tennem ahhoz hogy az...

Mit kell tennem ahhoz hogy az állatvédők megengedjék hogy tartsak otthon valamilyen vadállatot? Pl. : oroszlán, tigris

Figyelt kérdés
Tudom hogy vannak akiknek ez hülyén hangzik, de légyszi a kérdésre válaszoljatok!

2013. szept. 5. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:
21%
Amennyire tudom ez nem az állatvédőkön múlik, Szlovákiában pl. lehet tartani ragadozókat, medvét, amennyire tudom nálunk ezt a törvény tiltja. Magyarul hacsak nem változik a törvény semmit nem tudsz tenni.
2013. szept. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Nem tiltja a törvény, viszont a szomszédok beleegyezése, megfelelő hely-kifutó, egy ilyen állatokhoz kiképzett szakember kell a tartásához, stb. Arról nem beszélve, hogy egy ekkora vadállat hány kg húst eszik naponta... Üdv, egy állatvédő :)
2013. szept. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
ennek mi köze az állatvédőkhöz? veszélyes állatokra törvény van.
2013. szept. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy rakat engedély kiváltására van szükséged, valamint szakmai végzettségre és alkalmasságra már pusztán a tartásához is, továbbá RENGETEG pénzre, lényegében kb. mindenre, ami egy magán állatkert fenntartásához szükséges. Itt sokmilliós, inkább tízmilliós, százmilliós nagyságrendekről beszélünk, mire minden körülményt, engedélyt, vámot, szakmai végzettséget, állatot, stb legálisan beszerzel.


Az "otthon" eleve bukta. Nincs az a törvény ami családi házban vagy lakásban tigris, oroszlán vagy hasonló állat tartását engedélyezné, plusz állatkínzás és emberélet veszélyeztetése is fennállna.


Ha nagyon sok pénzed van és elegendő elhivatottságod, valamint megfelelő körülményeket tudsz teremteni, a szavanna macskát ajánlom, az szervál és házimacska keresztezéséből létrejött gyönyörű hibrid, és szelíd is. F1-eshez lehet hogy engedély kéne szintén, nem tudom itthon vadállatnak minősül-e, de F2, F3 már tuti beszerezhető.

2013. szept. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
maradjanak a természetben! így is már alig van belőlük...
2013. szept. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

nekem van egy ismerősöm, akinek régen voltak oroszlánjai, ráadásul ott tartotta őket a házánál

egyébként az lett a vége, hogy el kellett őket adja, mert amikor elkezdtek bagzani, akkor a hím oroszlánok egész éjjeleket üvöltöztek át, aminek ugye a szomszédok nem nagyon örültek :D

2013. szept. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!