Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Veres nelkül hogyan büntessem...

Veres nelkül hogyan büntessem meg a kutyamat, ha rosszalkodik, amikor nem vagyok otthon? Amikor nem vagyok itthon bepiszkit. Hogyan neveljem ki belöle?

Figyelt kérdés
Kb 1 eves,par hete van nalunk.A veres nem jöhet szoba,mert vertek regen,es mar akkor megijed,ha hosszabb targy van a kezemben.Eddig nem csinalt be a hazba,de most 2x bekakilt este,amikor nem voltam itthon.Meg bejött a haloba,es szetragot egy könyvet.Eleget setalunk,futunk.Amikor itthon vagyok,nagyon jol nevelt,de meg neha fel,ha felemelem a hangom.

2013. aug. 31. 13:28
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Szeparációs szorongásról hallottál már? Azért rág szét mindent, mert mikor nem vagy otthon téged félt és így vezeti le. Fölösleges akkor büntetned mikor hazaérsz, mert a kutya nem tudja összekötni a két dolgot. Azt hiszi azért vagy ideges mert történt veled valami míg távol voltál és ez még egy ok arra, hogy idegeskedjen mikor újra elmész.

Javaslom próbáld levenni a kutya válláról a falkavezérség okozta terhet, vedd át ezt a szerepet. Így a kutya elhiszi, hogy meg tudod védeni magad nélküle is, tudja, hogy te vagy a főnök és akkor és azt csinálsz amit akarsz. Ezek után probléma volt, nincs.

2013. aug. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy otthon, ne legyen szabadon a lakásban. Előszoba, ilyesmi helyre legyen csak becsukva. Utólag nem érsz semmit, ha bepiszkolt. És veréssel még úgy sem érsz el semmit. A pár hét kevés még a kutyának, hogy megtanulja, mik a szabályok az új életében.Ha este elmész, előtte ne adj neki enni, csak, amikor megjössz.
2013. aug. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Amikor nem vagytok otthon és olyankor csinál valami rosszat, akkor már nem tudsz vele mit kezdeni. Olyankor már hiába bünteted, akárhogyan, nem fogja tudni, hogy azt azért kapta mert, bekakilt, rágott, stb. Felszeded, magadban kibosszankodod magad és ennyi. Mást nem lehet ezzel tenni.


Akkor szabad rászólni, mikor otthon vagy, de akkor se belenyomni az orrát, meg ilyen hülyeségek, hanem csak rászólsz kicsit mérgesen, de nem túl durván, és kiviszed/kihívod a kertbe, hogy ott végezze el a dolgát. Aztán dícséred, játék, stb. Ez a kulcs. Ne csak azért vidd ki, hogy végezze el a dolgát, aztán már szaladtok is befelé, hanem játssz vele egy kicsit, ne sürgesd, és amikor vécézett, akkor dícséret, akár falattal, játékkal.


Ja igen. Ha fél, hogyha felemeled a hangod, akkor semmiképp ne szidd le a piszkításért, meg másért sem (mikor rajtakapod ugye, mert már azt írtam, hogyha nem látod, akkor mindegy, nem tudsz vele mit kezdeni), inkább, ha rág pl. és látod, akkor adj neki valami játékot, rágókat, tereld el valahogy arról a tárgyról, amit éppen nem szabad rágnia. Ha valami komolyabb bűnt követ el (rád morog pl. de ugye nem játékból), akkor kizárhatod egy külön helyiségbe. És addig ott kell lennie, míg meg nem nyugszik, meg míg te meg nem nyugszol. Aztán kihívod, megszeretgeted, tehát kioldod. Na szóval, az a lényeg, hogy a büntetés ne legyen súlyosabb, mint a bűn mértéke. Egy kakilásért nem verjük a sárga földig a kutyát, vagy nem zárjuk ki a falkából (amit az előbb írtam), de egy morgásért már ki lehet zárni. Ilyesmi.

2013. aug. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3as vagyok. Amúgy igen. Beszoktathatod szobakennelbe is, vagy bezárhatod egy olyan helyiségbe, ahol azért elfér, tud pihenni, nem szorong és nem tud kárt tenni magában sem és a bútorokban sem. Már ugye ez akkor, mikor nem vagy otthon. Az én felnőttemet simán itthon lehet hagyni, pihen végig a helyén, de mióta itt a kicsi, azóta az előszobában vannak. Így nem rombol a szobában pl. :) Míg nagyon kicsi volt, akkor pedig szobakennelbe volt zárva, mikor elugrottam valahová.
2013. aug. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
első válszolóval értek egyet, az okot kell megszüntetni nem a tüneteket kezelni.
2013. aug. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vannak jó kis mobil ketrecek,ha beszoktatod,az lesz az ő biztonságos védett helye ês ott lehet hagyni benne,amikor elmész.Néhány hét mėg kevés,hogy az otthonának tekintsen egy helyet,akkor érzi biztonságban magát,ha van ott más is.Azért kakil,meg rombol,mert stresszel,de ez idővel oldódhat.
2013. aug. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!