Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Állatmentő, aki TÉNYLEG kijön...

Állatmentő, aki TÉNYLEG kijön házhoz baj esetén?

Figyelt kérdés

A mai napon a kutyám nagyon durva rohamot kapott alvás közben (epilepsziás rohamnak könyvelte el később az orvos), mondhatni újra kellett élesztenem. Nagy nehezen magához tért, de teljesen meg volt őrülve, üvöltözött, szaladhatnékja volt, látását elvesztette.


Rögtön kerestem állatmentőket, akik ELVILEG bárhova kijönnek Budapesten belül. Na most sorra hívtam az összeset, de egyik sem jött ki, mindig volt valami kifogás. Most nem ő van ügyeletben, hanem xy, akinek megadhatja a számát. Most a város másik végén van és nem tud jönni. Csak 2 óra múlva tudna jönni. Csak rendelési időn kívül tud jönni (?!). Stb, stb, kb. mindegyik lekoptatott.


KÉRDÉS: LÉTEZIK-E OLYAN ÁLLATMENTŐ SZOLGÁLAT, AMELYIK VALÓBAN KIJÖN RÖVID IDŐN BELÜL, HA HÍVOM ŐKET? Főleg olyanoktól várom a választ, akik már igénybe is vették.



Okoskodó válaszokat nem kérek, köszönöm.



2013. szept. 19. 22:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Vagy keresd meg a legközelebbi 0-24 állatkórházat és érdeklődj olyan taxisok telefonszáma után akik vállalnák.
2013. szept. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
36%

Nem.


Már megbocsáss, de aki epilepsziás rohamot kap, azon nem lehet helyileg segíteni, mert egyelőre nem is létezik még emberi súlycsoportban sem mobil műtő képzett szakorvosokkal, altatóorvosokkal és sebészekkel, csak rohammentő, akinek épp elég bajuk van a budapesti csúcsforgalomban is kiérni az emberáldozatokhoz, nemhogy az állatokhoz...

2013. szept. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, egy epilepsziáson mit akarsz altatni, vagy műteni? Akár ember akár kutya?
2013. szept. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló.


Ahogy már írtam, az orvos epilepsziás rohamnak könyvelte el, de EGYÁLTALÁN NEM BIZTOS, hogy valóban az volt. A kutya egyébként eddig nem volt epilepsziás, érdekes lenne, hogy pont öreg napjaira jön elő...


Én agyvérzésre tippeltem a roham meg a vakság alapján. Mentő minek? Mondjuk mert ha 10 perc múlva összeesik és megint rohama van, nem biztos, hogy így képzetlenül újra vissza tudom hozni, azért.

A szomszédban lévő állatorvos rendelési időn kívül nem létezik, a pár utcával távolabbi, ahova el tudtam volna rohanni vele, közölte velem telefonon (Kodály Körönd rendelő, nesze nektek reklám!), hogy most majd nemsokára lesz valami műtét és az én kutyámmal nem tudnak foglalkozni, mindezt rendkívül arrogáns stílusban.


Kocsim nincs, BKV no comment, egy üvöltöző, habzó szájú kutyával meg eleve nem szállok föl semmire, taxival vittem el egy 0-24 állatkörházba. Az egyik taxis rendes volt, a másik meg rögtön a kutyaszőrt nézte az ülésen (kicsi kutya és végig az ölemben tartottam) és megjegyzést tett a ro.hadék, hogy nem adok borravalót (utólag is menj a pi.ába). Az állatkórházban is vártunk vagy fél órát, hiába üvöltözött a karomban a kutya...


Egyébként meg nem kívánom senkinek, amit ma átélt/átéltem. Rögtön az jutott eszembe, hogy le is járt az ideje (NAGYON öreg), akkor se így, hogy megfullad.

2013. szept. 19. 23:00
 5/22 A kérdező kommentje:
HA le is járt az ideje.
2013. szept. 19. 23:02
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem okoskodni akarok, de minél idősebb egy kutty annál fogékonyabb az epilepsziára. Enyémnek 7! éves korában volt az első, majd fél év múlva a második, majd egy év múlva a harmadik. Nálunk (SZERENCSÉRE!!!) ennyiben ki is merült az epilepszia. Annak már nagyon súlyosnak kell lennie ha fiatal korban jelentkezik... Az állatmentők pedig sajnos nem erre vannak. Ez nem egy mentőautó, ami ha rosszul van a kutyusod vagy a cicád kijönnek... Ők arra vannak, hogy elkobozzák a hülye f..októl az állataikat akik bántják őket...
2013. szept. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Én csak együttérzésemmel tudlak támogatni :( Jobbulást a kutyusnak. Remélem rendbe jön :(
2013. szept. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Igazán sajnálom ami veled történt... :,(
2013. szept. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Az oké, hogy nem erre vannak az állatmentők. DE akkor ne így hirdessék magukat (mert mindegyik azt írta a honlapjára, hogy hívjam és házhoz jön).


Oké, akkor elárulom, hogy a kutyám (kapaszkodjatok meg) 18 éves. Eddig soha nem volt semmilyen rohama, holott évek óta (5-6) vesebeteg (ennek megfelelően kezelem). Levertség vagy fájdalom volt eddig is, persze, de ez így most nagyon fura volt. Azon nem lepődtem volna meg, ha bejövök a szobába és látom, hogy elaludt örökre, mert vén csont már szegénykém...de ez...


Most jobban van, bár még kicsit zavarodott. Kiváltottam neki vitaminkészítményt meg vészhelyzetre nyugtatót.

2013. szept. 19. 23:26
 10/22 anonim ***** válasza:
Tudod, hogy mi a legnagyobb baj? Ha emberként van bajod, az sem egyszerűbb. Én törött karral sétáltam be a kórházba, mert a mentős közölte, hogy ezért nem tud mentőt küldeni, buszra nem mertem felszállni, mert vagy meg tudok kapaszkodni egy kézzel, vagy nem, a taxisok meg kikapcsolták a vonalat, mert valami rendezvény volt, és amikor nincs szabad kocsi, akkor nem elérhetők. Mindez persze vidéken, egy nagyobb városban. Éljen... Utána persze a mentő átvitt a megyeszékhelyre, mert közölték, hogy ők nem tudnak ellátni az itteni kórházban. Nagyszerű...
2013. szept. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!