Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Állatvédő szeretnék lenni,...

Állatvédő szeretnék lenni, mit kell hozzá tennem?

Figyelt kérdés
most 15éves vagyok és minden vágyam hogyha "nagy" leszek állatvédő lehessek de sajnos nem tudom ennek a folyamatát hogy hogy működik és mit kell hozzá tanulnom ... normális válaszokat szeretnék kapni előre is köszönöm :)

2013. szept. 21. 10:49
 1/5 anonim válasza:
25%
Ne edd meg őket.
2013. szept. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%
Az a helyzet, hogy ilyen "szakma", hogy állatvédő, nincs. Nem fogsz keresni vele, nem fogsz megélni belőle, sőt, valószínű, hogy költened kell rá. Hogy működik? Segíted és véded a környezetedben lévő állatokat, ha szenvedő vagy rosszul tartott állatot látsz akkor éretsíted a megfelelő szervet, ha kóbor állatot látsz és megteheted akkor befogadod, ha nem akkor megeteted és értesíted a legközelebbi állatvédő szervezetet. Nem használsz állatokon tesztelt terméket, nem hordasz bőrcipőt, bundát, stb. A saját állataidról megfelelően gondoskodsz. Elmehetsz önkéntesnek egy menhelyre, adományozhatsz, segíthetsz rossz sorsú állattartókon, lehetsz ideiglenes befogadó. És igen, a vegetarianizmus is idetartozik, borzalmas kínokon mennek keresztül az állatok mire az asztalra kerülnek...írj ha van kérdésed és szívesen válaszolok, állatvédő vagyok :)
2013. szept. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát,védd az állatokat.


Mást nem tudsz tenni.Az állatvédő,mint olyan,nem szakma,nem jár érte fizetés...sőt,te fizetsz rá az egészre.

Ez mind szép és jó,de neked is meg kell élned majd valamiből.


2 útja van...vagy szerzel egy jól kereső állást,így tudod támogatni bőven az állatvédelmet,vállalni tudsz ideiglenes befogadásokat stb.

Vagy elmész olyan helyre dolgozni,ahol állatokon segítesz.Pl. állatorvosnak,asszisztensnek,gondozónak.


És mellette önkénteskedhetsz már most is,sok helyen.Segíthetsz menhelyeken,elviheted a kutyákat sétálni,segíthetsz őszi időszakban felkészülni a télre stb.

2013. szept. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat .... :)) sokat segítettetek
2013. szept. 22. 17:50
 5/5 salalla11 válasza:
Szia!Én is ilyesmi korú vagyok, és nagyon szeretem az állatokat, meg érdekelnek is, úgyhogy utánanéztem ilyeneknek, és azt hiszem, külföldön lehet állatvédőnek vagy állatmentőnek menni, mint például a Delfines kaland című filmben(annak van valóságalapja, azt írták a film végén). Szóval lehet ilyesminek menni, hogy állatokat mentesz, utána gondozod őket, meg ilyenek, csak Magyarországon úgy tudom nincs ilyen, csak külföldön. Például Ausztráliában bálnát is mentettek,ott van állatmentő központ, de biztos van máshol is(Amerikában biztosan), leginkább talán tengerpartokon(ott ugye tengeri állatokat mentenek),de szerintem nem csak tengereknél, hanem máshol is mentenek állatokat, és vannak állatvédő központok(de külföldön).
2015. márc. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!