Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit kéne csinálnom, ha egy...

Mit kéne csinálnom, ha egy állatvédő rámtámadt?

Figyelt kérdés
13 és fél éves lány vagyok!3 éve kaptam egy 2éves kisbéri félvért,eléggé rossz állapotban volt,nagyon vékony volt,3ból 2 állatorvos azt mondta hogy nem érdemes vele foglalkozni!De eléggé kötődtem hozzá,ezért megkaptam!3 év alatt eljutottunk vele odáig,hogy megyei Gyermekügyességi versenyken veszek részt vele díjlovas illetve ügyességi kategóriákban valamint póniklubbos versenyekre járunk,és eredményesen szereplünk!Egyesületi tag vagyok,az egyesülettel járunk bemutatózni,karüsszekezni,nevesebb eseményeken is megfordultunk,mint például a Nemzeti Vágta egyik előfutama!Két bemutató között éppen legeltettem a lovamat és beszélgettem a lovas társaságommal,mikor kérették az állatorvost a bírói tribünhöz,akkor még nem tudtuk,hogy mi az oka,ugyanis már előtte is problémáztak a versenyző illetve huszár lovak papírjaival!Egyszer csak megjelent a lovam mögött egy 30as-40es éveiben járó nő és az állatorvos!A nőcikén tipegős -topogós,piros cipő,piros virágos nyári ruha és egy piros kalap volt!Mondta az állatorvosnak,hogy ez AZ a ló,mire mi mondtuk,hogy ez biztos nem AZ a ló!Mire megtámadott engem,egy gyreket,hogy ez a ló kínozva van,el van sorvadva,és húzza a lábát,ezt nem tudom honnan állapította meg álló helyzetből!Mondta a magáét,én meg fogtam a lovat és elindultam hazafele,mikor a barátnőm utánam szaladt,hogy ő megfogja a lovamat én csak menjek vissza és intézzem el a dolgot!Visszamentem,de már sírtam,nagyon!Szóltam az edzőmnek,akivel ott voltak a csapattársaim szülei is,így mindenki megvédett minket!A nő hatósággal is fenyegetőzött de az állatorvos,aki mellesleg ismert engem és a lovamat is,megvédett minket!Hol kéne zt jelentenem??
2013. aug. 31. 21:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
Valami 4mancsos volt, aki életében nem látott még lovat?
2013. aug. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Sehol, mivel tetlegesség nem történt. Egyéb esetben rendőrségen lehet jelezni. Egyébként jól jártál el, ott kell hagyni a fenébe, illetve szólni a legközelebbi felnőttnek, hogy zaklatnak. Visszamenni nem kellet volna, az állatvédő NEM hatóság, ugyanolya civil, mint te, semmiféle joga nincs semmit számonkérni papírok ügyében.
2013. aug. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. aug. 31. 21:47
 4/20 anonim ***** válasza:
75%
Verd jól szájon, ha ilyen ügyesek vagytok akkor ne szóljon be. 14F
2013. aug. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Sajnállak, hülyék mindenhol vannak. Meg kell tanulni, hogy mikor kell és lehet kiszűrni az ilyeneket, hogy ne figyelj rájuk nagyon. Nem könnyű sajnos. Mindenesetre szerintem büszke lehetsz magadra, egyrészt tök jó, hogy lovakkal foglalkozol, másrészt nagyon szép dolog, hogy dolgoztál azon, hogy így rendbehozd a lovadat, le a kalappal előtted!
2013. aug. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Fel a fejjel, a lényeg hogy megúsztátok. Jól reagáltál, és bizonyítva van, hogy az a p*csa csak ugrált, mert valami balhét akart, és ha az állatorvos is megvédett, egyértelmű hogy semmi baja a lovadnak. :)
2013. aug. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
22%

na mivan nagy állatvédők???

hol van most a fröcsögés, hogy te állatkínzó így meg úgy...

most már jelentsd fel azt a tehént aki ezt merte állítani nem??

én nem feltételezem, hogy rosszul tartod a lovad, sem azt, hogy igaza volt annak a nőnek, de az állatvédők szava mindig szent itt sokmindenki szerint

akkor most mivan?????

2013. aug. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Kemény egy nő lehet, letámadt egy 13 éves kislányt. Szembe se köpném magam, ha csak annyira lennék erős, hogy egy 13 évest kínozzak. Miért nem egy felnőttnek pampogott? Ha annyira elhanyagoltad volna a lovad, akkor már az állatorvos kizárt volna ezekről a versenyekről. Szeretem az ilyen állatvédőket, akik azt sem tudják, mi az a ló/kutya/macska/akármi, de te kínzod.
2013. aug. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. aug. 31. 22:25
 10/20 anonim ***** válasza:
93%

Azért nem minden állatvédő mozog ezen a szinten,mint ez az illető.Valószínűleg nem is igazán az,hanem feltűnési viszketegségben szenved és így akarta elérni,hogy odafigyeljenek rá.

Az igazi állatvédőknek nincs idejük ilyen baromságokkal foglalkozni,sajnos napi szinten történik valami szörnyűség(most épp aktuálisan egy nyomorékká vert kölyök kutya,akinek annyi volt a bűne,hogy a "gazdája"után ment a kocsmába).Ezekért az állatokért próbálunk inkább összefogni.

2013. aug. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!