Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit csináljak velük?

Mit csináljak velük?

Figyelt kérdés

Hozzánk kallódott 3 kóbor macska.

Nagyon szegények vagyunk, anyumék utálják a macskákat, és már nem egy állatot "raktak ki" a határban... én sajnálom ezeket az állatokat, nem bírom őket ott megrohadni. Vittem nekik tejet, arra hivatkozva hogy akkor ma én lemondok róla. Koleszos vagyok, nem itt élek már, hétvégén jövök haza, sajnos nem tudnék gondoskodni róluk, de rosszat se szeretnék nekik... Még nagyon kicsikék, és nagyon csipás a szemük, az egyiknek teljesen össze van záródva a szeme. Mit tegyek? Nem bírom őket otthagyni a kertben. :\ Az egyiket a kutyaólban találtam meg, az a szerencse, hogy a kutyusunk ezekhez hasonló kismacskákkal nőtt fel, s nem bántotta őket.... kiadtam egy hirdetményt fb-n, hogy kié lehet, de szerintem őket is úgy rakták ki... mit csináljak? :(


2013. szept. 21. 18:28
 1/6 A kérdező kommentje:
Nincs menhely sem. :(
2013. szept. 21. 18:30
 2/6 A kérdező kommentje:

Válaszoljatok már!

Ennyire nincs szíve sok embernek?

Besz@...rok. Minek tartanak állatot emberek, hogyha nem vigyáznak rájuk, s eldobják maguktól?!?! És az én lelkiismeretemet piszkálja, hogy ők kint fáznak, amikor mást nem tehetek csak maximum viszek ki nekik paplant amin melegedhetnek? Utálom az ilyen gerinctelen g_e|ci embereket, aki ilyeneket csinál. Sőt, anyut se tudom elképzelni h miért ilyen, felnevelt 3 gyereket s nem esik meg rajtuk a szíve, hagyja őket odakint megrohadni az esőben...

2013. szept. 21. 18:47
 3/6 anonim ***** válasza:
merre élsz?
2013. szept. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sárbogárd

Holnap megyek apumhoz, onnan pedig koleszba (Buda)

2013. szept. 21. 18:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Nézd,mi sem tudunk több ötletetni adni,én speciel menhelyen dolgoztam,ideiglenes befogadó vagyok,állatorvosnál is dolgoztam,folyamatosan szembesülök ilyenekkel,meg még ezerszer rosszabbakkal...Egyszerűen mindenki felelőtlen meg mindenki másra tolja a felelősséget meg mindent.

Megoldást is másnak kell keresni.


Plusz NINCS annyi ember,aki ennyi kiscicát kiskutyát be tudna normális körülmények között fogadni.Egyszerűen annyira nem törődnek az emberek az állatik szaporulataival ,hogy ez a vége.

Nem ivartalanítanak,nem csinálnak semmit.Születik egy alom tök mind1 hogy kutya vagy macska,hirdetik,kérdezősködnek kinek kell,majd ha már sokba vannak,meg esznek meg nőnek és nem kell senkinek,akkor JOBB esetben csak szélnek eresztik,rosszabb esetben,ami NAGYON GYAKORI pedig vízbe fojtják,agyonütik stb.


Amíg a mentalitás nem változik,folyamatosan özönleni fognak a cicák,kutyák.


Kb fejből 4-5 menhelyet tudok,akik foglalkoznak cicákkal,de mindegyiknél teltház van. és ez nem azt jelenti,hogy elférne 20 macska és nekik 21 van.Ez azt jelenti,hogy elférne 20 macska és nekik 80-120 van!!!

Nincs pénzük,ezeket a szervezeteket majdnem mindig adományokból tartják fenn,sőt sok esetben az ott dolgozók is a saját keresetükből támogatják.Plusz az adó 1%. ÉS ENNYI.NINCS ÁLLAMI TÁMOGATÁS.


Ez a szomorú valóság.Amit te megtehetsz,az az,hogy több menhelynek írsz,bár van egy sejtésem,hogy nem lesz hely,vagy beszélsz helyi állatorvosokkal,hogy mit tehetnél.

Más lehetőség sajnos nincs.


A szüleidnek meg ezúton is gratulálok.Épp olyanok,mint akiket szidtál.Elengedni a semmiben egy adag kölyköt,akik bóklásznak egy ideig,majd vagy éhen halnak kínok között,vagy mérget esznek vagy vmi vadon élő állat felfalja őket.Nem tudom melyik lenne a legjobb.

2013. szept. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Írj a közeli menhelyeknek, állatvédő szervezetkek, hogy találtad őket de nem tudod etetni, úgy tudom szoktak táppal segíteni. A szemüket pedig langyos kamillateás ronggyal törölgesd.

2013. szept. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!