Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám miért agresszív a...

A kutyám miért agresszív a francia bulldookkal szemben? De csak velük.

Figyelt kérdés

Most lett egy éve, kis öleb. Nem volt vele probléma, minden kutyát imád, odaszalad játszani, soha nem mutatott agresszív jeleket. Van a lépcsőházban egy yorki, aki mindig megtámadja szegényt- a gazdája hagyja, hogy a yorki póráz nélkül flangáljon mindenfele, és ha találkozunk, mindig nekiesik az én kutyámnak. De még vele szemben sem volt sose agresszív, csak bebújt mindig a lábam mögé, és bár többször megtámadta már a kis pukkancs, mégsem haragszik rá.


Viszont akárhányszor találkozunk fr. bulldoggal mostanában, a következő történik. Meglátja, hogy kutya, elkezdi csóválni a farkát, menne játszani, de amint közelebb érünk, megugatja, és acsarkodik rá. Már amennyire a szar kis 4 kilójával tud acsarkodni ugye... Ez harmadszor történt meg a héten.


Olvastam egyszer, hogy a fr. bulldogokat különösen sok atrocitás éri más kutyáktól, mert gülü szemük támadó szándékot jelez a többieknek. Én nem tudom, erről van-e szó, de csak a fr. bulldogokkal van baja. Viszont az is fura, hogy csak azokkal, akik nem akarnak játszani vele, mert van 3 fr. bulldog is, akikkel már nagyon jól eljátszott, az egyikkel a napokban pl.


Mikor acsarkodik, mindig rászólok, leszidom, és azonnal abba is hagyja. Mit kéne tennem még amikor ezt csinálja, és szerintetek miért csinálja???


2013. szept. 20. 15:52
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat az íráshibák miatt, rossz a billentyűzetem...
2013. szept. 20. 15:57
 2/11 anonim ***** válasza:
34%

Nem hiszem hogy a fajtához van köze. Az amit olvastál marhaság :)

Valószínű a kutya kisugárzása lehet ami negatív vagy a szaga akármi lehet.


Viszont az tök jó hogy ha rászólsz abbahagyja.

2013. szept. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Akkor csak véletlen, hogy pont a fr. bulldogokra fúj?

Ja, még szerencse, hogy abbahagyja, elég hülyén néznék ki egy leállíthatatlan 4 kilós kutyával :D

2013. szept. 20. 16:12
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes mód én is azt tapasztalom, hogy a kutyáknak vannak fajták iránti preferenciáik. Pl. a huskym imádja a goldeneket, de a vizslákat nem szereti. A kiskutyám a nagytestű fekete kutyákkal ellenséges, szóval lehet ebben is valami.

Én a helyedben már akkor tiltanám a viselkedést, mikor elkezdi a legelső jeleket mutatni (fixálja, megmerevedik, némán áll, morog, ezek eltérőek lehetnek). Ilyenkor egy tiltás, majd ha abbahagyta, dícséret. Előbb-utóbb leesik neki, hogy ne ellenségeskedjen.

2013. szept. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Jobban kell nekem is figyelnem, mert eddig úgy tűnt, hogy a farkcsóválós, gyere pajti játszani állapotból egy ezredmásodperc alatt vált át, szétszedlek üzemmódba. Nem mintha lenne esélye egy bulldoggal szemben :D


Igazából mindenképpen le szeretném nevelni erről, nem hiányzik, hogy egyszer egy szabadon kószáló kutyával szemben viselkedjen így, mert a végén lesz egy volt kutyám, azt meg nagyon nem szeretném. Szóval figyelni fogom, mikor kezd barátságosból ellenséges lenni, és azonnal leállítom. Köszi

2013. szept. 20. 16:19
 6/11 sippara ***** válasza:
100%
Nem tudok már mit hozzátenni az előzők válaszaihoz, úgyhogy csak azért írok, hogy megdicsérjelek :) Bár több ilyen felelősen, normálisan gondolkodó "kiskutyás" lenne a környékünkön :)
2013. szept. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azért azt még elmondhatjátok, hogy mit kell tenni, ha egyszer mégsem hagyja abba szép szóra? Akkor meg lehet billenteni a kis popóját. Tudjátok, nem arra gondolok, hogy megrugdosom természetesen...
2013. szept. 20. 16:44
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát hogyne lehetne? Nyugodtan oldalba lehet bökni erősebben, az szépen kizökkenti őt ebből. Ha nagyon csúnyá összebalhézott egy másik kutyával, ordítsd le a kis fejét, és egy darabig ne hagyd, hogy a másik kutya közelébe menjen.
2013. szept. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A farkcsóválás nem mindig a barátság jele, csak azt jelzi, hogy izgatott a kutya. A buldogok tűnhetnek kihívónak a szemük és a széles kidüllesztett mellkasuk miatt. Igen, egy gyors megfelelő erősségű érintés kizökketheti a kutyát, sokszor jobb, mert ha belelovalják magukat valamibe, nem biztos, hogy hallgatnak a parancsszóra.
2013. szept. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 sippara ***** válasza:
Tényleg, csóválás közben hogy néz ki a kutya "többi része"? Nem biztos ám, hogy játszós-csóválás, ha mondjuk befeszül mellé a kutya, vagy a farka fent van az égben. Te nem reagálsz másképp a franciákra?
2013. szept. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!