Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hol lehet bejelenteni hogy...

Hol lehet bejelenteni hogy valakinek nincs a kutyája csippeltetve?

Figyelt kérdés
Ismerek egy embert aki nem törődik a a kutyájával, nincs se beoltva se csippelve és még etetni is luxus... amellett útálom a személyt mert nagyon semmi ember. Beakarom szivatni help!

2013. szept. 24. 14:48
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Na várjunk.Ha tied volt a Kutya akkor miért adtad oda egy olyan embernek,akiről tudod,hogy "semmi ember"...?Így már számomra kérdéses,hogy melyikőtöknél van rosszabb sorsa annak a szerencsétlen állatnak. :(
2013. szept. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
73%

Akkor vedd vissza a kutyát tőle. Ennyi. Nem a háta mögött kell keménykedni. Azzal nem érsz el semmit. Mert ha mégis annyira semmi ember, ahogy állítod, akkor nem fog pénzt költeni a kutya csipjére és oltására, hanem agyoncsapja egy lapáttal, vagy kiteszi az erdőszélen. Ki jár szarul? A szomszéd? NEM. Csak a kutya.

szóval ha a tiéd volt a kutya, akkor vedd vissza, és a helyzet megoldva.

2013. szept. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 sippara ***** válasza:
81%
Ja, hogy kidobtad a kutyát, és most még te pattogsz? Az a "semmi sz.a.r ember" épp a TE mocskodat takarítja, valószínűleg úgy, ahogy tudja.
2013. szept. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Mucika1997 ***** válasza:
0%
Igenis fel kell jelenteni az ilyen gazdit, de nem azért, mert nem birod és beakarod szivatni, hanem hogy a kutyának jobb legyen!
2013. szept. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Degeneráltak a selejtes exemnél van a kutya mivel szétmentünk és apámékhoz nem vihettem mert ott is van kutya.

És hugom szokott oda járni onnan tudom hogy nincs se etetve se csippelve a kutya... a vonaton találtam a wcbe még azt a kutyát kiskorában amikor a lugnyával voltam. megvettem neki a kaját de akkor még nem volt csipp... Most meg hugom mesélte hogy nincs rendesen etetve meg a csipp sincs és ez idegel mert csak az én kutyám volt... Ami itthon van kutya az oltva féregtelenítve és csippelve is van ugyhogy fikázó verebek kíméljenek!!

2013. szept. 26. 10:57
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

ahm értem a hugod mondta így minden világos :D


Mekkora egy otvar paraszt lehetsz amúgy.. A volt párod egyszer szeretted, tiszteletben kéne tartanod. Az meg hogy nincs etetve mi támasztja alá? Hogy a kutya nem hordó alakú? Hogy a hugod nem látta enni? Mért ott lakik? És az még mindig nem tiszta hogy honnan tudod nincs chip meg oltás? a hugod megnézte sutyomban az oltásit ? ..


Ha lenne még Balázssó akkor simán odakeveredhetnél a sok marha közé az biztos..

2013. szept. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
De ha az exed volt, akkor nem tudod ezt vele normálisan megbeszélni? Azért nem eteti és chipelteti (állítólag) mert nem akarja, vagy nincs rá pénze? Mert akkor esetleg beszállhatnál az ellátásába. Ha már közös kutya volt. Közös gyereknél is van gyerektartás. Ha meg egyszerűen csak lesz.rja a kutyát, akkor inkább vedd vissza tőle, és keress neki egy megbízható gazdit. A feljelentgetéssel a kutyának nem lesz jobb.
2013. szept. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 sereg123 válasza:
100%
nem értem hogy mi az hogy exedel így bánsz nem lehet vele beszélni csak feljelentgetni és igen is ha nem tudod másnak odaadni a kutyát akkor csippeltesd meg te! Hiszen a te kutyád volt és ha az exed ekkora egy semmi ember akkor te se vagy különb mert te meg rá bíztad
2013. szept. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Mondjuk azért nem tudom vele megbeszélni mert ameddig dolgoztam ő félrelépett mellettem és ugye ameddig vele voltam én mindég megvettem a kutyának a kaját.... Lehet paraszt vagyok de ha már ott van az a szerencsétlen jószág azt a havi 10kg-os száraztápot nehogy már sajnálja tőle valaki főleg hogy elméletileg "szereti" az állatot.

Hugom meg valóban mondta meg 1-2cuccomért még elmegyek amikor eszembe jut és látom hogy nincs kaja, a kutyának látszanak a bordái. De nem is érdekel más véleménye annyira voltam kiváncsi hogy hol lehet bejelenteni.

Pár választ kaptam erre is meg is fogom tenni a lépéseket így ha menhelyre viszik ott is jobb dolga lessz mert ott legalább napi rendszerességgel enni fog.

2013. szept. 27. 10:38
 20/22 anonim ***** válasza:

Voltál már menhelyen? Mielőtt ilyen sorsot szánsz a kutyádnak, nézz el egybe. Nem minden a rendszeres evés, ha közben egy kis lyukba bezárva élsz. A menhelyek eleve dugig vannak szerencsétlen kidobott állatokkal. Őket is elég nehéz etetni, miért várod el, hogy majd a ti kutyátokat (akinek még elméletileg vannak gazdái) is ők látják el?

Ha szíveden viseled a sorsát és nem csak az exeddel akarsz kicseszni, akkor inkább vegyél neki néha egy zsák tápot.

2013. szept. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!