Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi a véleményetek, tapasztalat...

Mi a véleményetek, tapasztalatotok a füzesabonyi Állatvédő Alapítványról?

Figyelt kérdés
2014. febr. 4. 10:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

10-es, nincs semmi konkrétum, amit tudni szeretnék, csak olvasgattam. Volt egy örökbefogadott kutyusunk, aki tőlük került a Noéba. Néha megnézem a Fb-oldalukat. Az látszik a posztjaikból, hogy frusztráltak, mert nagyon nehéz a helyzet és szélmalomharcot vívnak. Én biztos nem bírnám lelkierővel ezt a sok szenvedést látni.


Az is biztos, hogy az állatok után "érdeklődők" is sokszor teljesen kretének. (Például a hosszú facebook-posztokban le van írva minden tudnivaló, de nem olvassák el, hanem kommentekben kérdezősködnek. Vagy beírják, hogy osztva és akkor ezzel megnyugodtak, hogy mennyit segítettek. stb) Azt is tapasztaltam már, hogy az állatvédők is bizalmatlanok sokszor, ami teljesen jogos, csak a jóhiszemű és tényleg jószándékú potenciális örökbefogadónak rosszul esik (ami szintén valamennyire jogos).


A fenti hozzászólásokból nem derült ki, hogy "csak" ilyesmiről volt-e szó vagy valami más is van. Buktak már le magyar alapítványok nagyon csúnya történetekkel. De róluk ezt nem feltételezem.

2023. ápr. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy ők vannak az egyik legrosszabb helyzetben a lokáció miatt. Elismerem a munkájukat mert tényleg nagyon nehéz, egy soha véget nem érő kűzdelem. A kommunikációjuk borzalmas, és itt nem a jelentkezőkkel való kapcsolattartása gondolok akik nem olvasták el az alapvető dolgokat sem, hanem ideiglenes gazdikkal/örökbefogadókkal. A fotelból azt mondanám ha ennyire ki vannak égve akkor hagyják abba, de közben meg akkor még rosszabb lenne a helyzet és egy részem megérti, hogy miért ilyen stílusuk..

Többször voltam ideiglenes gazdijuk, a kommunikációjuk stílusa után ami a pontot tette az i-re, hogy az utolsó kölyköt aki nálam volt nem akarták a saját orvosuk által ajánlott oltási sorral beoltatni. Elég kellemetlen volt mikor ott álltam az orvosnál és ők mondtak a-t, az egyesület meg b-t és rajtam csattant, közben a saját véleményem is az volt, hogy inkább hallgatnék az orvosra... Ellent mondtak a saját orvosuknak, majd mikor kedvesen felajnálottam, hogy ha esetleg anyagi okok vannak emögött mert mégis csak egy nonprofit alapítvány szar anyagi helyzetben én nagyon szívesen kifizetem, olyan undorító stílusban küldtek el melegebb éghajlatra, hogy ott döntöttem úgy többször nem leszek velük kapcsolatban.

2023. ápr. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Köszi, hogy elmesélted. Megértem a döntésed is.
2023. ápr. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
Kis érdekességképp hátha még valaki olvassa.Történet:5kutya kirakva kis faluban.Értesítve őket,akkor már hónapok óta az utcán,3eltűnt,2 maradt.Mikor be tudták őket fogni,a sajnáltató szöveg,és a jaj senki nem volt képes segíteni.Ha valaki anyagi okok miatt tisztában van vele hogy nem fog tudni befogadni 1kutyát sem,de szól olyannak aki segíteni tud,az miért nem számít segítségnek?Az miért jobb ha valaki befogadja ész nélkül az állatokat,majd pénz,és ivartalanítás hiányában elkezdenek szaporodni.Az üzenetváltások során a hangnemet inkább nem is említeném.De az is elgondolkodtató,hogy más menhelyekről hány kutya macska gazdisodik,náluk pedig nem.Azt nem hiszem hogy jelentkező nem lenne rájuk,a rengeteg megosztás után.
jan. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
14-es...azert gazdisodik naluk kevesebb,mert ok nem adjak boldog-boldogtalannak oda az allatokat. MEGNEZIK KINEK ADJAK ODA!
jan. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szerintem most éppen sehonnan nem gazdisodik túl sok kutya, sőt sorban viszik őket vissza a menhelyekre.
febr. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!