Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit tegyek ha szomszédom nem...

Mit tegyek ha szomszédom nem megfelelően bánik a kutyájával?

Figyelt kérdés
A szomszédomban van egy idős házaspár és van egy kutyájuk. Szegény kutya nap mint nap láncon van, sose engedik el, meg se simogatják.Akkor érnek hozzá ha a lánc megcsavarodik és a kutya alig tudod mozdulni. Ma is ez történt. A kutya alapvetően szép, ahhoz képest hogy naponta egyszer kap enni egy szelet kenyeret. Nekem is van kutyám természetesen. Ma az történt hogy megcsavarodott a lánc a kutya vonyított mert támadta a gazdáját az pedig ütötte.. (persze a gazda meg csodálkozott, nem is értem miért...) Az én kutyám (bullmastiff) ezt észrevette és minden erejével a keritésnek ment ugatta próbált átmenni és segíteni a szomszédkutyám. Kimentem és nagyon nehezen tudtam csak lefogni őt,pedig alapvetően hallgat rám, majd rászóltam a szomszédra, hogy ne bántsa már a kutyát, mert az enyém ha egyszer nem leszek itthon át fogja ugrani azt a nyomorult 150-es kerítését, a maga 1 méteres marmagasságával.. Természetesen a szomszédnak állt feljebb.. Aztán én elmagyaráztam neki hogy nem is lehetne megkötni a nap 24 órájában a kutyát, erre az volt a válasz hogy neki senki ne parancsoljon.. Most jelenleg el van engedve a kutya, de nem hiszem hogy sokáig, amikor kimentem az enyémhez és elkezdtem simogatni a szomszédkutya odaszalad a keritéshez és teljesen odatolta a testét hogy simogassam de én sajnos nem nyúlhatok hozzá. Nagyon sajnálom őt és szeretnék tenni érte valamit, de a település jegyzője olyan beállítottságú hogy még engem büntetne meg, mert ezt bejelentettem.. Mit tegyek??

2014. márc. 29. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Sovány a kutya? Milyen hosszú a lánc? A verés látszik rajta?
2014. márc. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]

Jelentsd be bárhol és majd ők intézkednek. Istenem, a szívem összeszorul, mikor az emberi hülyeség ilyen szintjéről hallok. Kérlek téged, ne hagyd szó nélkül ezt a dolgot. :(

2014. márc. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt mondta a szomszédod, hogy neki ne parancsoljon senki, de végül most szabadon van a kutyája. Szerintem valahol csak felfogta, de vannak olyan emberek, akiknek az első reakciója az, hogy neki ne dumáljon senki.

Ha újra megköti esetleg lehet szólni jegyzőnek, állatvédőknek, de ha rövid a lánc megússza egy figyelmeztetéssel, mert a verést nem tudjátok bizonyítani.

2014. márc. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Most nem rég volt egy tüzijáték a faluban és konkrétan sokkot kapott a kutya át akart jönni hozzám,mert én kint voltam a sajátommal és kijött a gazda visszazavarta majd megint megkötötte szegényt :( Nem nagyon látszik meg rajta a verés, a nyakán a szőrén látszik csak (vagyis én innen a kerítéstől csak úgy láttam) hogy ki van kopva meg össze vissza áll.. Állatvédőknek már szóltam mert sajnos a másik szomszédom is ilyen, neki két kutyája volt és ezt is leírtam hogy agyon fogja verni őket mert jön az oltás és egyet már meg is ölt :( de erre azt írták ez a jegyző dolga jelentsem be.. de ha meg bejelentem és nincs rá bizonyítékom becsület sértés..
2014. márc. 29. 20:04
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát szerintem közepes testű kutyáról van szó de ha nem tudom jól és kistestű akkor sincs neki elég hely biztosítva szerintem. Kb 1m hosszú a lánc de lehet hogy kisebb és az egy kb 4 méteres drótra van felrakva és azon a helyen tud fel-alá szaladozni, de csak tényleg konkrétan 1m szélességben meg 4 méter hosszúságban mert az egyik oldalon fal van.. Általában egyébként nyáron látszik meg rajta jobban hogy sovány. Amikor a bejelentést tettem az azért volt mert már meguntam hogy szerencsétlennek a hűségben délután 3 óráig egy csepp árnyék nincs de vize se. Ezeket mind leírtam de nem tettek semmit. Azt írták ez csak helytelen állattartás. A kutyám pedig ha már csak meghallja a "gazda" hangját támadja és ez ellen nem is igazán tudok tenni mert nem egyszer fordult elő az is hogy átnyúlt a kerítésen és verte a miénket is.. valamint tavaly nyáron mondván hosszú a fű (kb max 10 cm) volt kerítés mentén máshol nem és ahol tudta leöntötte hipóval..
2014. márc. 29. 20:19
 6/7 anonim válasza:

Szerintem ha bármi ilyet videóra tudnál venni, azzal megfoghatnád. Ha sokat bántja, akkor állj készenlétben a kamerával néha és egyszer úgyis elkapod. Gondolom megvan az időbeosztás nagyjából, hogy mikor eteti, mikor van otthon...stb

A legjobb természetesen egy kinti kamera lenne, ami pont arra néz. Azzal azt is tudnád bizonyítani, hogy egész nap láncon van.

2014. márc. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gondolom közületek sokaknak van otthon légycsapójuk!
2014. ápr. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!