Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Tüzelő kutya probléma? Lehet...

Tüzelő kutya probléma? Lehet hogy inkább jogi kérdés.

Figyelt kérdés

Befogadtunk egy kutyát falun, sovány volt és a nyakán nem volt szőr, mert előtte meg lehetett kötve. Lány kutya, és most tüzel. Állandóan járnak hozzá a kanik, akik szanaszét díbolták a kerítést, már mindennel eltorlaszoltuk, de egy kerítés ilyenkor nem akadály. A miénk közepes termetű, a kerítés meg átlagos, de helyből átugorja, nem is kell nekifutnia. Így hiába javítjuk meg. A többi kutya is bejön, a faluban kutyája mindenkinek van, kerítése meg nem mindenkinek. Na de a probléma, hogy ma átjött egy nő a szomszéd utcából, hogy csináljak valamit, mert egész éjjel nem aludtak, a kutyák ott járkálnak az utcájukban, az övék hiába van bezárva, egész éjjel ugat. Azt akarta, kössem meg az enyémet, de volt már olyan a szomszédságban, hogy széttépték a megktött kutyát, mert az a láncon nem tudott védekezni. Éjszakára behoztam a kutyát, de úgysem fogja bírni, meg így én sem alszom. De én is dolgozok. Azt mondta a nő, hogy kihívja a sintért, feljelent az önkormányzatnál, stb.

Na most az a helyzet, hogy a kutya nincs chip-peltetve, mert nem olyan rég fogadtuk be, és én csak jót akartam, nagyon szeretem egyébként, egy tündér. Mindent megadok neki, de százezreim nincsenek egy új kerítésre, főleg így, hogy lazán átugorja. Ha idáig fajul a dolog, hogy sintér meg önkormányzat, mondhatom-e, hogy nem az én kutyám, csak be szokott mászni a kerítésen, mert itt van kitéve macskakaja? Tudom, hogy nem szép dolog, de anyagilag nem engedhetek meg magamnak többet, sőt ezt is nehezen. Azt is megpróbáltam pár hónapja, mikor úgy volt, h el kell költöznünk, hogy írtam állatmenhelynek, hogy a kutyát nem tudom vinni, de nem akarom, hogy az utcán kódorogjon és elüssék. Válaszra sem méltattak, szóval ennyit a nagy állatvédőkről.

Nem akarok balhét, meg én is aludni akarok, de mi lesz, ha ijön a sintér? Az pénzbe kerül? Ha igen, annak, aki kihívja, vagy aki az állat? De ha nincs chip, és én nem ismerem el, akkor az megállja-e a helyét, hogy semmi közöm hozzá, csak bejár az udvarra?

(Egy büdös paraszt ez a nő, aki átjött, mert amikor nyáron ők buliznak és bömböl a zene egész éjjel, akkor őt nem érdekelte, hogy más aludna, meg másnap dolgozni kell mennie...)



2014. ápr. 1. 19:46
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Mondjátok el, hogy legyek felelős állattartó úgy, hogy ne kerüljön százezrekbe. meg is kötném, de ha bejön a többi és széttépik, nekem kell nézni, ahogy haldoklik.
2014. ápr. 1. 19:48
 2/18 anonim ***** válasza:
Éjszakára vidd be a szobádba, az nem jó? Ha ugat rápisszegsz.
2014. ápr. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
De, most is bent van. Tegnap is bent volt, de éjfél körül jött a fiú kutya, aki itt a mi dvarunkon ugatott tök furán, szerintem hívta volna az enyémet. Na onnantól nem volt nyugi, hiába pisszegtem, nem ült meg. Ma megpróblom egész éjjel bent hagyni, de ha felkel, akkor ki kell vinnem pisilni, szóval 1-2 óránként ki kell mennem az udvarra, így meg semmit nem fogok aludni. De megpróbálom.
2014. ápr. 1. 19:53
 4/18 anonim ***** válasza:
ivartalanítás!
2014. ápr. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Bent vagyunk a szobában, és ugat, hiába szólok rá, mert hallja az utcáról a többi kutya ugatását. Ilyenkor mit lehet csinálni? :(
2014. ápr. 1. 20:03
 6/18 A kérdező kommentje:
Most nem lehet ivartalanítani, nagyokos, a kédés nem a jövőre vonatkozott, hanem a mostani tüzelés időszakára!
2014. ápr. 1. 20:04
 7/18 A kérdező kommentje:

Tüzelt már az ősszel, de akkor nem volt ilyen durva a helyzet. Nem tudom, mi van most.

Rákerestem itt korábbi kérdésekre a témában, és többen írták, hogy a magas kerítés sem akadály, ha nem átugorják, akkor átmásznak, de valahogy megoldják. Tart kb. 21 napig a tüzelés, ilyenkor nem is műtenek, erre a 3 hétre keresnék megoldást, ami mindenkinek jó.

2014. ápr. 1. 20:07
 8/18 anonim ***** válasza:
92%

1 ősz az fél éve volt, vagyis nem most fogadtad be

2 fél éve is lehetett volna ivartalaníttatni és chippezni

3 zárd be most, utána ivartalaníttatni

4 oltva, féregtelenítve van? gondolom, nem, hisz olyan felelős állattartó vagy...



rohadtul igaza van a szomszédodnak, csak sajnos a te hülyeségednek a kutya issza meg a levét

2014. ápr. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

fél éve nem volt ilyen, akkor már lehet ivartalanítottam volna.

fél éve kint is lehetett volna hagyni az utcán, hogy dögöljn éhen vagy üsse el az autó.

ehelyett van kutyaháza, enni kap, törődést kap, szóval igen, biztos én vagyok a köcsög, hogy befogadtam egy otthontalan, éhező állatot.

2014. ápr. 1. 20:25
 10/18 anonim ***** válasza:
91%
A tv. szerint (ha jól tudom) attól kezdve, hogy befogadtad és eteted, Te tartozol érte felelősséggel. Ha kedveled a kutyust, akkor beszélj egy állatorvossal ivartalanítás végett. Akkor megszűnik ez a problémád. De kitartás, nem tart olyan hosszú ideig a tüzelés.
2014. ápr. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!