Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Tüzelő kutya probléma? Lehet...

Tüzelő kutya probléma? Lehet hogy inkább jogi kérdés.

Figyelt kérdés

Befogadtunk egy kutyát falun, sovány volt és a nyakán nem volt szőr, mert előtte meg lehetett kötve. Lány kutya, és most tüzel. Állandóan járnak hozzá a kanik, akik szanaszét díbolták a kerítést, már mindennel eltorlaszoltuk, de egy kerítés ilyenkor nem akadály. A miénk közepes termetű, a kerítés meg átlagos, de helyből átugorja, nem is kell nekifutnia. Így hiába javítjuk meg. A többi kutya is bejön, a faluban kutyája mindenkinek van, kerítése meg nem mindenkinek. Na de a probléma, hogy ma átjött egy nő a szomszéd utcából, hogy csináljak valamit, mert egész éjjel nem aludtak, a kutyák ott járkálnak az utcájukban, az övék hiába van bezárva, egész éjjel ugat. Azt akarta, kössem meg az enyémet, de volt már olyan a szomszédságban, hogy széttépték a megktött kutyát, mert az a láncon nem tudott védekezni. Éjszakára behoztam a kutyát, de úgysem fogja bírni, meg így én sem alszom. De én is dolgozok. Azt mondta a nő, hogy kihívja a sintért, feljelent az önkormányzatnál, stb.

Na most az a helyzet, hogy a kutya nincs chip-peltetve, mert nem olyan rég fogadtuk be, és én csak jót akartam, nagyon szeretem egyébként, egy tündér. Mindent megadok neki, de százezreim nincsenek egy új kerítésre, főleg így, hogy lazán átugorja. Ha idáig fajul a dolog, hogy sintér meg önkormányzat, mondhatom-e, hogy nem az én kutyám, csak be szokott mászni a kerítésen, mert itt van kitéve macskakaja? Tudom, hogy nem szép dolog, de anyagilag nem engedhetek meg magamnak többet, sőt ezt is nehezen. Azt is megpróbáltam pár hónapja, mikor úgy volt, h el kell költöznünk, hogy írtam állatmenhelynek, hogy a kutyát nem tudom vinni, de nem akarom, hogy az utcán kódorogjon és elüssék. Válaszra sem méltattak, szóval ennyit a nagy állatvédőkről.

Nem akarok balhét, meg én is aludni akarok, de mi lesz, ha ijön a sintér? Az pénzbe kerül? Ha igen, annak, aki kihívja, vagy aki az állat? De ha nincs chip, és én nem ismerem el, akkor az megállja-e a helyét, hogy semmi közöm hozzá, csak bejár az udvarra?

(Egy büdös paraszt ez a nő, aki átjött, mert amikor nyáron ők buliznak és bömböl a zene egész éjjel, akkor őt nem érdekelte, hogy más aludna, meg másnap dolgozni kell mennie...)



2014. ápr. 1. 19:46
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

oltva voltak, de soha, egyetlen kutyánkat sem féregtelenítettük, pedig több, mint 20 év alatt több kutyánk volt. ez egy hülye divat, amiért pénzt lehet elkérni, a kutyáink féregtelenítés nélkül megöregedtek (11 év, amelyik törzskönyves volt és tudtuk a korát, de nagyon idős volt a másik is, amelyik befogadása után még vagy 6 évet élt nálunk, ő is utcai kóbor kutya volt.)

Öregen, természetes halállal haltak meg, nem fiatalon éhenhaltak, mert a hozzád hasonló felelős állattartók bezzeg nem mentik a kutyákat, csak a szájuk nagy.

úgy érzem, többet segítek nekik azzal, hogy enni adok nekik, mint hogy másokat szidok.

2014. ápr. 1. 20:29
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a 11-esnek, ritka ezen az oldalon, hogy valaki értelmesen, és a kérdésre válaszol.

Komolyan régen szerettem itt olvasgatni, de egy ideje a legtöbben csak azért jönnek ide, hogy beszólogassanak, a segítőkészség legkisebb szikrája nélkül.

A legtöbben nem a kérdésre válaszolnak, hanem szándékosan beszólogatnak, osztják az észt, hogy ők milyen nagyon okosak.

jó lenne az oldal, ha arra használnák, amire kell, szoktam kiírni kérdéseket egészség témakörben, szépségápolásban, közlekedésben, szóval hasznos lenne, ha fel bírnák fogni, hogy mire való az oldal.

2014. ápr. 1. 20:32
 13/18 anonim ***** válasza:
71%

[link]

Divat, mi..?

2014. ápr. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
95%

Amennyiben anyagilag nem állsz jól, akkor szerintem a következőket tudod tenni.

Mindenképpen be kellene oltatni a kutyát veszettség ellen, és chipeltetni. Erre egyébként törvény kötelez. Amennyiben feljelentenek a szomszédok, és netán valaki kimegy ellenőrizni, és kiderül, hogy nincs se chip, se oltás, akkor pénzbüntetést fogsz kapni, aminek az árából talán többször is lehetett volna ivartalaníttatni is, és oltatni is. Szerintem első körben most ez a legfontosabb.

Tüzelő kutyát egyébként sem tanácsos ivartalanítani, kockázatosabb a műtét. Viszont amint ez megszűnt, minél hamarabb jobb lenne ivartalanítani, így a problémád teljesen megszűnne, nem másznának be a kanok, a szukád sem szökne ki hozzájuk, és akkor nem kellene tartani a szomszédok fenyegetőzéseitől sem.

A férgességről meg csak annyit, hogy a veszettség oltáskor szoktak adni féreghajtó tablettát is. A férgességbe általában nem szoktak belepusztulni az állatok (ha csak nem rendkívül súlyos az eset,de az már elég látványos szokott lenni), viszont az immunrendszerüket gyengíti, ürítik a petéket, és ami talán még fontosabb, hogy rátok is veszélyes lehet, ti is megfertőződhettek, akár úgy is, hogy észre sem veszitek. A szívférgesség meg azért megint egy más téma, a sima féregtelenítőkkel ez sem nem megelőzhető, sem nem kontrollálható, mivel nem hatnak rá a hatóanyagaik. Erre vannak kombinált készítmények, de ebbe most nem mennék bele, hisz nem ez a kérdés.


Azt egyébként szerintem le sem tudod tagadni, hogy a Tiéd a kutya, hiszen a szomszédok látják, tanúsítják, hogy a tiéd. Több ember szava a tiéddel szemben, egyedül pedig nem fog sokat érni.

2014. ápr. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Tüzelés alatt is lehet ivartalaníttatni. Mondjuk ha chipre nincs lóvé, nyilván a műtétre sem lesz.
2014. ápr. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
54%
Jót nevettem, hogy fél oldalas kérdés, majd rövidke válaszok bújnak meg a kérdező primitív hozzászólásai között, amiből kb. 3x annyi van, mint válasz. :))) Nem vagy te egy kicsit exibicionista, kérdező? :D
2014. ápr. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Valóban, ezt a problémát csak az ivartalaníttással tudod megoldani. Jelenleg annyit tehetsz, hogy bezárod, de persze nem elég éjszakára. Nap közbe is mennek a kutyák, nap közbe is összeakadhat kannal, utána meg jönnek a picik. Amit esetleg most még meg tudsz tenni: építesz egy kennelt. Egy kisebb placcot lebetonozol, húzol körbe kerítést, meg csinálsz egy tetejét. Beteszed a házikóját, a tálkáját. Viszonylag könnyü takatítani, nem kerül sok pénzbe és akkor Kinek kell, az benn marad, akinek meg kell, az kinn.


A féreghajtás viszont valóban fontos. Mint írták, a kutyán nem biztos, hogy jelentkeznek olyan szembetűnő tünetek, de észrevétlenül fertőzi tovább az embereket is. Ne gondold, hogy ez olyan egetverő pénz. A veszettség oltás mellé kapsz egyet (nekem is közepes testű kutyusom van, 14 kiló, onnan tudom), utana megy 3 havonta kell tabletta, amit én kemény 165 forintért szoktam venni. Azaz egy évben féreghajtásra költök 495 ft-ot + amit az oltás mellé kapok. Ennyit megér az én egészségem is szerintem, nem csak a kutyáé.


Viszont arra készülj fel, hogy ha most ilyen rossz a helyzet, ez csak rosszabb lesz. "Rákap az ízére" és nem fogod tudni kordában tartani. Szezonról szezonra nehezebb lesz, egészen addig, amíg nem ivartalaníttatod. Akkor viszont jön a másik dolog, hogy a dokik elvileg már kutyákat nem láthatnak el chip nélkül, így a műtéthez azt is bele kell rakatnod.


Ha nagyon nem tudsz más megoldást, ha ezeket nem tudod anyagilag finanszírozni, akkor viszont inkább tegyél rá egy pórázat és vidd el a menhelyre, mondd azt, hogy most találtad, be szeretnéd adni. Nem kell semmit fizetned érte, viszont ott meg fogja kapni a kutyus azt, amire szüksége van. Ha neked nem megy, akkor szerintem ez lenne a lehjobb megoldás (akkor nem tehetik meg, hogy nem reagálnak rá)

2014. ápr. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Kliszta ***** válasza:

Remelem azota chipeltetted, oltattad, feregtelenitetted es ivartalanitottad. Ha mar egyszer befogadtad, akkor ez a te felelosseged.

A "nagy allatvedok" pedig dugig vannak allatokkal, lehet neked hihetetlen, de naluk sincs gumibol a fal, es a penzt sem a fakrol szuretelik :/

2014. ápr. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!