Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Az állatvédelem miért nem...

Satilla kérdése:

Az állatvédelem miért nem terjed ki a "haszonállatokra" is?

Figyelt kérdés

Álszent ez az egész állatvédelem...

A tehenet, kecskét, nyulat leöli az ember, talán őket nem illeti meg az élethez való jog?


2014. ápr. 12. 15:09
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Örülök hogy megismerhettelek Titeket és köszönöm értelmes és felemelő válaszaitokat!
2014. ápr. 12. 20:31
 12/33 anonim ***** válasza:
42%

Kedves Taurus!

Egyetlen egészségügyi szakember, vagy orvos sincs, akik helyeselnék a vegetáriánus étrendet, vannak vitaminok, amik csak állati eredetű fehérjékben oldódnak. Az ember mindenevő, és te komolyan azt gondolod, hogy 2 millió éves evolúciót felülírhatsz? Egy növényevő állatnak teljesen más felépítésű az emésztőrendszere, mint egy mindenevőnek, és ez a kifejezés pont nem azt jelenti, amire te gondolsz. Ha választasz, akkor már ragadozó vagy, vagy növényevő, igen, meg tudod emészteni mind a kettőt, de ha hosszútávon csak egyfélét fogyasztasz, igen jó eséllyel amortizálod le a bélrendszered flóráját.


A vegán ismerősöm létezik, nem mondtam, hogy emellett nincs egyéb pszichés baja is, de hiába a mungóbab csordák, ha az neki nem ízlik, fehérje meg kell ugyebár…


És ami Patrik Baboumian-t illeti (Igen, hallottam a német vega sport klubról is), annyira vegán, hogy a növényi szteroidokat sem utasítja el az orvosi ellenőrzések szerint… Én még nem találkoztam olyan sportolóval, aki nagy fizikai igénybevételt igénylő sportot űzött volna vega létére. (A csalás nem számít).


És ami a 12 millió német vegetáriánust illeti. Szerintem az utóbbi évtizedben csökkent, vagy nőtt az otthoni állattartás, kutyatartás mondjuk? Csak mert a legújabb takarmányozási trend, mint említettem a BARF, itt elég sokan tisztában vannak a jelentésével, de azért leírom: Bones-And-Raw-Food, ugyanis egyre inkább kiderül, hogy a gabonaalapú élelmiszer nem tesz jót a ragadozó házikedvenceknek, nagy iramban kezdődött el a nyershússal való etetés. Te megeszel egy nap egy csirkehátat? Még mindenevő embernek is túl nagy falat, de a szomszédom bullmasztiffja legalább hetet betol. És minden nap ezt kapja. Ha a 12 millió vegára jut akárcsak felennyi kutya, aki barfol, máris jelentősen megnőtt a húsigény. Szerinted ez nem billenti vissza a mérleget?

2014. ápr. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
59%

"Egyetlen egészségügyi szakember, vagy orvos sincs, akik helyeselnék a vegetáriánus étrendet"


Tessék, ezt itt azok írták:


" [link]


Az, hogy a körzeti orvosnak fingja sincs a témáról, meg igencsak sajnálatos. Majd ez változik, a világon jelenleg is millióan élnek teljesen egészséges életet húsfogyasztás nélkül, sorry.


"vannak vitaminok, amik csak állati eredetű fehérjékben oldódnak."


Kérlek szépen milyen vitaminokra gondolsz? Állati eredetű fehérjében? Fehérjében... Hallgatom.


"Az ember mindenevő, és te komolyan azt gondolod, hogy 2 millió éves evolúciót felülírhatsz?"


Nem írok felül semmit, az emberi szervezet tökéletesen alkalmas tisztán növényi táplálékon is megélni, egészségesen.


"annyira vegán, hogy a növényi szteroidokat sem utasítja el az orvosi ellenőrzések szerint… Én még nem találkoztam olyan sportolóval, aki nagy fizikai igénybevételt igénylő sportot űzött volna vega létére. (A csalás nem számít). "


Jöhetnek a linkek az orvosi ellenőrzéseiről. Én meg több sportolót is ismerek.


Sőt, mint írtam, már régen is voltak ilyenek:


[link]


Azt meg nem értem, miért kevered ide a kutyákat. Aki nem eszik húst, az nem eszik, mert van rá x+1 oka. A húsipar meg nőhet, vagy csökkenhet a termelés szerint, de ettől még 12 millió ember nem vesz részt ebben. Akkor se, ha a kutyák eszik meg a maradékot. Ők nem eszik meg. Ennyi. És az tuti, hogy ha ők most nekiállnának húst enni, az hatással lenne a húsiparra.

2014. ápr. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
57%

A link újra:


[link]

2014. ápr. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
63%

Az emberi emésztőrendszer a gyümölcsevőkéhez és a fűevőkéhez hasonló, nagyon eltér a húsevőkétől. Az emberi fogazat, a nyál, a gyomorsav és egyes testfunkciók teljesen különböznek a ragadozó állatokétól.

Az emberszabású majmokéhoz hasonlóan az emberi emésztőrendszer is a testhossz tizenkétszerese. (A húsevőké jóval rövidebb, hogy ne kezdjen a belekben erjedni a hús, ami közben méreganyagok termelődnek). A nyál lúgos és ptialint tartalmaz a keményítő előemésztéséhez.

Anatómiánk és emésztőrendszerünk azt mutatja, hogy több millió éven keresztül gyümölcsökön, magvakon, gabonaféléken és zöldségeken éltünk. A hús fogyasztása igen ritka volt, kezdetben csak kisebb állatokat tudtunk zsákmányolni. Később az eszközeink lehetővé tették, hogy egyre több állatot elejtsünk, és ne csak időnként, hanem gyakran húst együnk. De ez nem jelenti azt, hogy húst is kell ennünk. Hozzászoktunk ehhez, de nem kell, hogy túléljünk, hiszen nem húsevők vagyunk. A tudósok egyetértenek abban, hogy az előemberek gyümölcs- és zöldségevők voltak. A történelem folyamán pedig anatómiánk ilyen tekintetben nem igen változott.


A BARF-ról annyit, hogy a legtöbb vegán és vegetáriánus etikai vagy vallási okok miatt választja ezt az életmódot. Elég valószínűtlen, hogy emellett a kutyát, cicát ilyen mennyiségű hússal etessék. Sokan pont amiatt nem is tartanak "házikedvencet", mert ha elítélik az állatok kizsákmányolását, nem fogják támogatni azt, állateledel vásárlásával sem. De a BARF-étrenddel érvelni a vegetáriánus/vegán életmód ellen butaság, mivel a kettőnek eleve semmi köze egymáshoz.


"..az ipari állattartásban amúgy is levágják súlyra az állatokat, azzal hogy nem eszed, nem mented meg az életét, csak ottragad a polcokon, ahol vagy újracímkézik, vagy kidobják.."


Tévedés, mert a kínálatot a kereslet szabályozza. Tehát ha holnaptól senki nem venne kurtaágú bendebögyörőt, akkor nem csak ott rohadna a polcokon, (hiszen a kereskedő és termelő sem hülye). A kereskedő nem rendelne többet, mert nem viszik, a termelő pedig szépen leépítené, majd bezárná a bendebögyörő gyárat, vagy kénytelen lenne átalakulni, és másvalami gyártásába fogni.


".. hát, nem hinném, hogy jobban járna a csirke, ha nem létezne..."


Szerintem ezek a csirkék mindenképpen jobban jártak volna:

http://www.youtube.com/watch?v=JJ--faib7to

http://www.youtube.com/watch?v=okTFzbsSFGs

2014. ápr. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
18%

[link]

[link]

ellenvélemények orvosoktól, tudósoktól...


A fehérjéket elírtam. Amennyi sületlenség itt össze van hordva, szerintem belefér... Amit az állati zsírokban oldódó vitaminokat illeti, van egy pár, A, D, E... Persze ha valakinek az a megoldás, hogy pár deka spenót mellé még bedob napi 2 tablettát, akkor áldásom rá, de az sem fog rajta segíteni.


Ami a német erős embert illet-> elbújhat más országok erős emberei mellett, akik viszont nem vegák...

[link]


[link]


Ha ennyire hiszel a vega is lehet fitt és erős szlogenben, akkor a többség miért nem az? Lehet genetika, lehet szteroid, de nekem ne mond, hogy 100 vegából akárcsak tucatnyi is képes ilyen fizikai erőnlétre.


A BARFot pedig azért kevertem bele, mert 12 millió vega ide-vagy oda, hiába tagadják meg a húst, ha másik ember húsfogyasztása sokszorosan megnő, hiába nem ők a kutyatartók. Tiltsuk akkor be a felelős állattartást is netán?

2014. ápr. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
19%

a Homo genus fejlődéséről csak annyit, hogy annyira voltak húsevők, mint növényevők, és kannibálok. az emésztőrendszerünk a növényevőktől is eléggé eltér, nem hinném hogy pont a ragadozók-mindenevők különbségeivel kéne itt jönni, mert akkor én is feldobhatnám a kérődzést.


persze, mert a pleisztocén jégkorszakban az ember növényt evett, nem vadászott.. áhh, növény nem volt, csak két méter hó alatt, de történelem könyvekben is azt tanuljuk, hogy inkább leásott, mimnthogy vadászni kezdjen.

2014. ápr. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
46%

Az első linkedben olyan ásványi anyagokra hivatkozik a szerző, amelyek simán bevihetők növényi forrásból. Konkrétan egyetlen olyan anyagot sem írt bele, amit ne lehetne növényekből pótolni. És akkor indoklásképpen Trappista szerzetesek... lol. A másodikkal kapcsolatosan nem látok semmi megsemmisítő kritikát. :) És mégegyszer: ahogy linkeltem is, és ahogy élő emberek bizonyítják nap mint nap, a normálisan felépített vegetáriánus étrend egészséges. Ennyi. Te hozhatsz 10 dokit aki mást mond, én is hozok tizet, aki helyesli, ezzel nem jutunk előrébb, a vegák meg közben köszönik jól vannak.


A zsírban oldódásnak fuss neki mégegyszer, mert megint sületlenséget írtál össze (de belefér, mint a pszichésen nem oké vegán ismerősöd, akit tökéletes ellenpéldának akartál felhozni). Konkrétan az összes(!) zsírban oldódó vitamin legjobb forrásai növényi eredetűek, és egyikhez sem szükséges állati zsír, képzeld. Még Omega 3 is van a lenmagban és a dióban. Guglizd meg, ha nem hiszed, most nem azért vagyok itt, hogy az alapoktól elmagyarázzak neked mindent.


"Ami a német erős embert illet-> elbújhat más országok erős emberei mellett, akik viszont nem vegák."


Azért behúzott egy Giuness-rekordot tavaly. :) Erre nyilván nem kerülhetett volna sor, ha szteroid-gyanúba keveredett volna... Amúgy meg már megbocsáss, de a kérdésed a sportolókra vonatkozott, pont irreleváns, hogy kinek a legnagyobb az akármilye...


"Ha ennyire hiszel a vega is lehet fitt és erős szlogenben, akkor a többség miért nem az?"


Azért, amiért a húsevők többsége is egy rakás sz* fizikai erőt tekintve. Ez nem egy össznépi edzőtábor, tudod az emberek egy része sportol, egy másik részük meg nem.


"A BARFot pedig azért kevertem bele, mert 12 millió vega ide-vagy oda, hiába tagadják meg a húst, ha másik ember húsfogyasztása sokszorosan megnő, hiába nem ők a kutyatartók."


Akkor fussunk neki még egyszer: a vegetáriánus életmód minden ember saját döntése, a saját útját követi vele, saját magának fele érte. Az egy plusz öröm, hogy ha elegen vannak, akkor az kihat az állattartásra is. De ne helyezd őket egy olyan szerepbe, ami nem az övék, ha lehet, oks? És bármennyire hihetetlen is, 12 millió ember igenis kihat a kínálatra, ami nőhet vagy csökkenhet, és? NEM miattuk nő, érted? Ők ebben nem vesznek részt. Ennyi. Szerinted értelmetlen, mások szerint meg nem.

2014. ápr. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
Sajna az ember nem veszi a bátorságot saját gyöngesége és hamissága bevállalásához. Mert ugye az önzése és túlélése által motivált cselekedeteit erkölcsösnek tartja. NEM ÍTÉLKEZEM senki fölött... Viszont álságosnak tartom az állatvédelmet. Miért tartanak őrző-védő kutyát, vadászkutyát? Önös célból! És ugyanezért tartják a "haszonállatokat" is... Táplálják, gondozzák, jól tartják... de miért? Hogy sok húst,tejet, gyapjút, bundát adjon nekik..
2014. ápr. 12. 22:26
 20/33 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem semmi értelme a vega-nem vega diétákat ecsetelni, mert még az orvostudomány sem bírta egységesen eldönteni, hogy egésszéges-e avagy nem, a kérdező meg nem erre kíváncsi. Amíg az ember ilyen fejlett, mindig is ki fog használni nála alacsonyabbrendűnek tartott állatokat, lehet az kutya, szarvasmarha, vagy lehet mondjuk az erdőirtás-mezőgazdaság lobbi, amíg bárkinek anyagi haszna származik az ellentáborból, addig a kisemberek véleménye egy kalap sz.rt nem ér.

A link nekem tetszett, nem arró volt szó, hogy miket nem tartalmaz a vega diéta, hanem hogy sokan ezt választják, és ehhez az étkezés tudatos megtervezése szükséges, hogy ne alakuljanak ki nyomelem-hiányok, amik felett sok vega szemet huny. Ennyi erővel simán káros az is, ha valaki csak húst, vagy áfonyalkevárt eszik, mert az is vitaminhiányos táplálkozás.

A vega erőembert mondjuk én is megmosolyogtam, de hát ízlések és pofonok, hogy ki miben hisz.

2014. ápr. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!