Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Az állatvédelem miért nem...

Satilla kérdése:

Az állatvédelem miért nem terjed ki a "haszonállatokra" is?

Figyelt kérdés

Álszent ez az egész állatvédelem...

A tehenet, kecskét, nyulat leöli az ember, talán őket nem illeti meg az élethez való jog?


2014. ápr. 12. 15:09
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
58%
Amúgy ha már itt tartunk a vitaminokba én is bele tudnék szólni. Az, hogy zsírban oldódik, nem azt jelenti, hogy nem találhatók meg forrásai növényekben, hanem azt, hogy felszívódásuk csak zsírok jelenlétében mehet végbe.
2014. ápr. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
54%

Hát ha annyi vitamint be tudnak vinni pusztán növényi táplálkozással a vegánok, akkor hogy lehet, hogy súlyos probléma a kalcium- és D-vitamin-ellátás hiánya? Szerintem te nem látod a fától az erdőt, a két linkem igen normálisan leírja a dolgok menetét a csontsűrűség változásától kezdve a többi problémáig, talán nem csak néhány kiragadott bekezdést kellett volna elolvasni, legalábbis nem fikázni egy olyan cikket, amiket tudósok, megfelelő hivatkozásokkal állítottak össze. Tudod nekem Kramer et al mond valamit, ellentétben a te linkeddel, akik még a pdfben is oldalakon magyarázzák a hiánytüneteket, mielőtt szintén egy oldalas kompenzáló étkezést javasolnak az egészséghez.

ÉS ismét a barf. Értem miért nem tartod idevonatkozónak a témát. De itt ismét a húsipat kereslet-kínálatáról van szó. Hiába csökken a kereslet a vegánok részéről, ha a nem-vegán kutyatartók részéről nő, mert ez azt jelenti, hogy nem csak egy fél csirkét vesznek majd a heti ebédre, hanem egyet az ebédre, 10et meg a kutyának. Nem értem, hogy ez miért különb, mintha valaki saját fogyasztásra vásárolna, a kereslet-kínálat mérleg ugyanott lesz.


Amúgy én sportolok, azért hoztam a sportos témát. És tudom, hogy vegaként nem menne, és azt is tudom, hogy a vega ismerősömnek sem megy.

2014. ápr. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
51%

"Hát ha annyi vitamint be tudnak vinni pusztán növényi táplálkozással a vegánok, akkor hogy lehet, hogy súlyos probléma a kalcium- és D-vitamin-ellátás hiánya?"


Nem sikerül megérteni amit írtam igaz? Próbáljuk újra:


Minden szükséges matéria (vitaminok, ásványi anyagok) bevihető pusztán növényi táplálékkal. Továbbiakban gugli, vagy akár wikipédia.

Aki nem eszik megfelelően, annál hiánytünetek lépnek fel.

Ez egyaránt vonatkozik a húsfogyasztókra is. Ezt olvasd el még egyszer!

A Kalcium és D-vitamin hiány a teljes lakosságot érinti, nem a vegák kiváltsága. Ezért aztán sok embernél lehetne "pdfben is oldalakon magyarázni a hiánytüneteket".

Azoknál a vegáknál, és húsfogyasztóknál, akik figyelnek arra, hogy mit esznek, nincsenek ilyen problémák.

Sikerült megérteni?


BARF. Komolyan, most mit nem sikerült azon érteni, amit írtam? Most írjam le mégegyszer, hogy felfogd, a vegánok nem azért nem esznek húst, mert a kereslet-kínálat mutatók ettől változnak, hanem azért, mert ők személyesen nem vesznek részt benne? Most érted? Éppen ezért nincs olyan, hogy "hiába", mert nem a szomszéd kutyája miatt csinálja.


Én is sportolok képzeld, már másfél évtizede. És nem te vagy a referencia, hanem az emberi faj, és ott jópár embernek megy a sport hús nélkül is, látod (bónuszként csak neked a csontsűrűség is szerepel benne):


[link]


vagy ő:


http://www.youtube.com/watch?v=XPTniEYdetY


Vagy a német erősember, akiről látom nem sikerült bebizonyítani, hogy szterózna, vagy azt, hogy nem vegán.

2014. ápr. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
81%

Áhh, pedig a címből azt hittem, hogy ez egy értelmes kérdés lesz :\ Kérdező, ugye te a PETA-t is támogatod?


Annyira rá vagytok fókuszálva arra, hogy szegény boci meg malacka meghal, mintha az nem lenne probléma, hogy szerencsétlen állatnak milyen életminősége van, amíg él. Hogy egész életében nem lát napot. Hogy akkora helyen tartják, ahol meg se tud fordulni. Hogy összemarják a társai. Hogy nem a fajának megfelelő táplálékot kap. Hogy akkor se tudja az állatvédő elkoboztatni, ha xilofonozni lehet a csontjain, vagy ha öklömnyi méretű tumorok vannak rajta. Ez nem lenne az állatvédelem része?


Már nem azért, de generációk óta mindenevőként élő magyar ember, akibe bele lett nevelve, hogy a hús az kell, a hús az fontos, vagy nem veszi be, hogy hús nélkül is lehet élni, vagy, ha találkozott már néhány vérszemet kapott vegával, aki megpróbálta lenyomni a szójafasírtot a torkán, akkor már dacból sem érdekli a téma. Szerintem az emberek azt hamarabb felfogják, hogy a hónapok alatt irreális súlyra felhizlalt malac húsa nem kifejezetten egészséges vagy, hogy a kapirgálós csirke íze pont olyan finom, mint amit a nagyi/anya főzött anno. Azt is könnyebben megértik, hogy inkább kevesebb, de minőségi húst egyenek, sok, változatos zöldséggel és gabonafélével.


Szóval szerintem már a tudatos vásárlás is nagyon sokat segítene a haszonállatok jelenlegi helyzetén. Félre ne értsetek, nem azt mondom, hogy ez lenne az ideális, hanem, hogy az adott keretek között ez a kivitelezhető. Aztán, ha már érdekli a népet, hogy honnan jött a bacon vagy kit raknak a gyorskajáldás hamburgerbe, el lehet beszélgetni velük arról, hogy biztos meg akarják-e enni Babe-et vagy Rizskát. Csak sajnos az emberek mentalitását nem lehet az egyik napról a másikra megváltoztatni.

2014. ápr. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
72%

Vegyes és vegán táplálkozással is lehet egészségesen élni, és akármennyit vitázhattok rajta, csak mert nektek ez nem tetszik, attól ez még tény marad. Bizonyíték erre a Földön élő mintegy 600millió vegetáriánus/vegán is, és a számuk egyre nő. A kérdés nem az volt, hogy egészséges-e a vegetáriánus/vegán életmód. Hanem hogy egy "haszonállatnak" miért nincs ugyanolyan joga az élethez, mint a "kiskedvenceknek". Akiknek gyakran semmit nem kell tennie, mégis a seggüket kinyalják, a "haszonállatnak" meg csak az értékét, hasznosságát nézik. Miközben egy tehén, egy disznó vagy egy liba is lehet ugyanolyan játékos, barátságos, és pont ugyanúgy érzi a fájdalmat és ugyanúgy szenved egy vágóhídon vagy egy szűk ólban, mint egy kutya, vagy egy ember tenné.

Ha a leölésükről nem is beszélünk, még életükben sem bánunk velük úgy, mint élőlényekkel. Most nem a falusi állattartásról beszélek, hanem elsősorban a nagyüzemiről, de fontos kiemelni, hogy falun is sok állat él, akik soha ki nem mennek az ólból, vagy csüdig állnak a szarban, tehát ez sem garancia a jólétre. Szóval a lényeg, hogy az ember még arra sem képes, hogy ezeknek az állatoknak legalább ÉLETE legyen és ne csak vegetáljanak, és mindezt azért, mert az "nem lenne gazdaságos". Szóval ennyit a nagy intelligenciánkról és empátiánkról. Valójában önző lények vagyunk, és csak a saját érdekeinket nézzük. Simán hagyjuk, hogy bizonyos állatok szenvedjenek és kínhalált haljanak a húsukért, prémjükért, tojásukért, szórakozásunkért, miközben más állatokért tüntetéseket szervezünk, bojkottálunk, egész népcsoportok kiirtását kívánjuk (lásd Kína, kutyahúsevés) stb. Az állatvédelem tehát tényleg álszent, mert az állatvédelem szó minden állat védelmét jelentené, nem csak néhány cuki állatét. Legtöbbször max. kutya- és macskavédelemről van szó. Ami szintén fontos, de úgy, ha a mentőakció után nem marhahúsos dönert eszik az ember.

2014. ápr. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
46%

Fuhh, reméltem, hogy nem kötünk ki itt, mert nincs annál utálatosabb számomra, ha valaki vallást, vagy eszmét akar lenyomni a torkomon. itt pl vegetáriánizmus. Csak a modern orvostudománynak/társadalomnam hála, hogy egészségesen tudnak élni és változatosan étkezni, de nem szólok bele. Viszont az, hogy itt mindenféle kamu linkkel, meg 1000 emberből 1 el jöttök, és megpróbáltok bűntudatot éreztetni a nem vegákkal, számomra gusztustalan dolog. Mindenki egyen, amit akar otthon, de hagy ne kelljen már a felesleges dumát hallgatnom eről, mint valami rossz szekta komolyan mondom.


Ami pedig a nagyipari hústartást illeti, aki tudatos vásárló, az odafigyel arra, hogy milyen körülményekbő vesz húst. Az embernek is egészségtelen, ha halliszttel tömött csirkehúst eszik, és ha a nap 24 órájában ezt tömi magába, akkor ott előbb-utóbb gond lesz.


Inkább a körülményeken kéne változtatni, a levágásra szánt állatokat már így is igyekeznek humánusan leölni, de néhány helyen a tartási körülmények még mindig szörnyűek. Ezt kéne elérni, hogy a csirkét mondjuk ne olyan ketrecekben szenvedjenek, amikben a szárnyukat nem tudják kinyújtani, hanem mondjuk nagy farmokon, vagy karámokban, és náluk is fontos szempont legyen az egészséges táplálkozás, ne a halliszttel tömés legyen a módi. A húsa is egészségesebbb, és állatkínzásról sem lenne szó ezesetben.

2014. ápr. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
76%

Olcsó hústerméket sajnos csak nagyüzemi módon lehet gyártani,ami ugye szinte kizárja a humánus állattartást.

Magyarországon ma nagyon sok ember örül,ha bármilyen étel kerül az asztalára,akkora szegénység van.

Amíg ez nem változik,addig nem sok esély van a humánus állattartásra.Az embereknek nincs pénzük megfizetni pl.a szabad tartású állat húsát.

2014. ápr. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim válasza:
57%

Az embernek,mindenevő gumós fogazata van.Nem véletlenül.És pont.


Meg lehet magyarázni hogy mit milyen növényből viszel be,milyen rossz az állatoknak,milyen jó a vegásoknak, hogyan s mint kéne növényeken élnünk,de egy valamit nem tudtok megmagyarázni.


Több millió év természetes rendjét.Az evolúció nem hülye.Az ember -jelen esetben a vegetáriánus- az.

2014. ápr. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
29%

A 19. válaszig olvastam, bocs, a egy későbbi választ ismételtem meg.


15 éves lány vagyok. Nem vagyok sem vegetáriánus, sem vegán. Nem is tudom mi a különbség a kettő között. De: semmi bajom sem azokkal, akik húst esznek, sem azokkal, akik nem. Miért ne lehetne enni húst? A nyulat a ragadozók ugyanúgy megeszik a vadonban, mint ha a szomszéd Mari néni 4 évesen levágja. Csak az a különbség, hogy amíg a vadonban minden napja harc volt a túlélésért, addig az emberek között (ha jó helyre került) szeretet, jó életet kap. Szerintem itt inkább a hogyan a kérdés. Hogyan tartjuk Milyen körülmények között? Ha ezekre a kérdésekre választ adunk, és a válasz "jól, felelősségteljesen, tisztán, nagy helyen" a válasz, nem vagyunk 'rossz' emberek.

"És mi van azzal, hogy nem kérjük ki a nyúl/tyúk/egyéb véleményét?!"

Miért? A vadonban megkérdezik?

"Hááát, de.... hmm."

Ennyi, ez a kérdés szerintem túl van tárgyalva.


Járok lovagolni. Volt már olyan, hogy belerántottam egy ló szájába. Használtam már pálcát, volt hogy erősen. Ha hisztizett, ha kivágtatott velem a kapun, mikor én nem szerettem volna. Most az fogjátok mondani, hogy állatkínzó vagyok. Szerintetek ők hogy rendezik le a dolgokat? Így: http://www.youtube.com/watch?v=eEfMScyeG8Y "Az állatkínzás, ha ráülsz a ló hátára" ha nem ülnék rá és nem fizetnék a lovaglásért, nem tudnák fizetni a ló ellátását. "Engedd szabadon" Ezeknek a lovaknak már a felmenői is évszázadokra visszamenőleg háziasítva voltak, nem élnének túl. Ha pedig többet nem lovagolnák őket, hanem csak szaladgálnának a legelőn már nem lenne értelme tartani őket, vágóra kerülnének.


A lovardában is szoktak rugdosódni, vagy harapni, ágaskodni. Ők így rendezik le a dolgokat. Van tengerimalacunk, macskánk és kutyánk is. A macska kinti/benti. Erdő mellett lakunk, szóval ő is néha megy vadászni, elejt madarakat, cickányt, pockot, egeret, vakondot (ezt nem tudom hogy csinálja....) Akkor ő is állatkínzó? :D Nem hinném. A tengerimalacaink jól megvannak, mindig van előttük széna és víz, kapnak maliknak való magkeveréket, és gyümölcsöt, zöldséget. Ha jó az idő, é nem fúj a szél kivisszük őket egy elkerített helyre. A kutyus már nagyon öreg, így már nem visszük sétálni, mert egyszerűen nem bírja, de nagyon szeretjük, foglalkozunk vele. Régen a szomszédunkban volt egy öreg házaspár, akiknek volt 4 tyúkjuk, 5 macskájuk, egy kutyájuk, egy papagájuk és halaik. (Elköltöztünk onnan, de nem messze) Mindegyiket lelkiismeretesen gondozzák, jól tartják. (Eredetik neveik vannak: Kutyu (a kutya) A porcelányok, Pötyi és Marcsi (2 fehér cicalány) Tücsi (1 cica) 2re sajna nem emlékszem, Lexi (a papagáj) +halak, tyúkok. A tyúkokat levágták, megették. (amikor már nem nagyon tojtak, meg megöregedtek) Viszont, mindennap délután kiengedték őket a kertbe kapirgálni, rendesen kaptak enni, inni, jó életük volt. Ez sokkal jobb, mintha kitudja honnan vettek volna, ahol nem is tudom hogy tartanák őket.


A mi családunk hazai termelőtől veszi a mézet, a tojást, mi termesztjük a paradicsomot, paprikát, diót, szamócát, málnát, fokhagymát, zellert, a mángoldot és a salátát. Sok mást piacon vagy különböző üzletekben veszünk. A húst a hentestől. (még mindig jobb, mintha a tescoban vennénk le a polcról) Van aki vallási, vagy valami ilyesmi fontos okból nem eszik húst. Olyan is van, hogy egy családi tradíció miatt már 5 (!!) nemzedéke nem esznek húst a családban. Teljesen elfogadom ezt. Azt viszont nem, hogy mikor én totál befogadó vagyok, nem ócsárolom a vegákat, meg vegánokat, meg melegeket, meg stb... addig a vegetáriánusok nekünk esnek, hogy gonoszak vagyunk. Miért? Te is veszel gyapjú holmit. Te neked is van bőrcsizmád. TI ne álszenteskedjetek! Ha ez az életmód a szimpatikus számotokra, akkor nyugodtan éljetek így. Ne így próbáljatok megváltoztatni nem tudom hány milliárd embert, hanem segítsetek az állatokon, ahogy mi "húsevők" s tesszük! Menjetek el menhelyekre, fogadjatok örökbe állatot menhelyről.(ha nem húsevőt szeretnél, ott van a nyúl, tengerimalac, rengeteg fajta hörcsög, póni, ló, szamár, kecske, madarak, stb...) Szerintem inkább így próbáljatok meg változtatni a dolgok állásán.


A lóvágással nem vagyok kibékülve, de bizonyos fajtákat csak erre tenyésztenek, szóval... de más ország, más kultúra...

2014. ápr. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
48%
Mert szerinted a hentes honnan hozatja a húst? Az Alpesi legelőkről? Ennyire ne legyél naív lelkem!
2014. ápr. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!