Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ha változtatnának a háztáji...

Ha változtatnának a háztáji állattartási törvényen, változnának az emberek is?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy ne lehessen saját birtokon belül disznót, csirkét, marhát gyilkolni, csakis kizárólag nagyobb cégeknek lenne erre lehetőségük.

Azért öltött fel bennem ez a kérdés, mert sokat gondolkoztam azon, helyes-e, ha egy kisgyerek végignéz egy csirke, malac legyilkolását...milyen benyomást tesz ez rá, és a későbbiekben mennyire elfogadottnak fogja ezt tekinteni?

Sok gyilkosnak, állatkínzónak, szadista hajlamú egyénnek kíváncsi lennék a gyerekkorára, de valahol itt lehetne keresni az egyik fő okot. Szerintem.

Nyilván, erre egy tapasztalt pszichológus tudna válaszolni.

Páromnak pl teljesen természetes, hogy fogynak el az újszülött kiscicái, és néha nevet is ezen...én ezt nagyon nem tartom viccesnek, és többször kiakadtam már ezen, de nem képes agyilag felfogni, miért?



2014. febr. 27. 13:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%

Változnának, de nem úgy ahogyan te gondolod.

Pl. Egy kisgyerek számára teljesen természetes, ha látja hogy levágják a csirkét és abból lesz a leves.

Az kevésbé, hogy elmegyünk a boltba és levesszük a polcról. Nem érti az eredetét.

Vagy te mondasz a gyereknek, hogy a csirkefán termett a csirkecomb?

2014. febr. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
86%

Ja és persze, csak egyes nagyobb cégeknél gondolod hogy humánusabban (nem ez a szó kéne ide) ölik le a jószágot?

És persze, mennyire növelné a korrupciót, hogy ki kapja meg az engedélyt, hmm..

2014. febr. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
65%
Húúú barátom, ádámévától kellene kezdeni, annyira el vagy tévedve. Amíg nem értem a párodról szóló részhez, azt hittem max 10 éves lehetsz. Kamasz, urambocsá felnőtt létedre elég gyerekes a felfogásod.
2014. febr. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
úgy látom eddig csak a vidéki "értelmiség" járt erre, reméltem, hogy gondolkodó élőlények is olvassák ezt a kérdést...
2014. febr. 27. 13:48
 5/24 A kérdező kommentje:

ez itt a fő gond, amíg ennyi mezítlábas bunkó van az országban, az életben nem fogja fel az ilyen kérdést...

És ezek nevelnek gyereket...szép.

Meg nekem gyerekes a felfogásom.

Lehet, nektek viszont antiszociális, meg beteg.

2014. febr. 27. 13:50
 6/24 anonim ***** válasza:
86%
Ne csodálkozz. Szadista, gyilkos ősembernek állítod be a vidéki embert, miközben azt állítod, hogy a városi ember az evolúció csúcsa. Mire számítottál? Te vagy az, aki kiszakadt a természetből, és ezáltal eltorzult a világképed. Pontosan ez a legnagyobb problémája a környezetvédelemnek. Csupa olyan akar beleugatni, akinek köze nincs a természethez.
2014. febr. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
84%

Hát figyelj, gyerekként a nagyszüleimnél én is végignéztem pár tyúkvágást, disznóvágást és úgy gondolom, hogy egész normális ember lettem.

Nem hinném, hogy meghatároz vagy befolyásol akármit is, hogy valaki később gyilkos lesz e vagy sem.

A nagyobbik gyerekem 5 éves, ő volt az aki rákérdezett a hús dologra, elmagyaráztam mi hogy működik, felfogta majd megette a sült csirkéjét.


Nem tartom azt sem jó ötletnek, hogy vágóhídra kelljen vinni a jószágot levágni. Oké, aki eladásra is adja, az tegye, mert ott be is vizsgálják meg minden. De ha én mondjuk kertes házban laknék és tartanék két tyúkot saját fogyasztásra, hát nem örülnék, hogy a vágóra kellene velük szaladgálnom (utazás, a vágás ára), pedig a kert végében egy vödör forró víz előállításának árában levágható.

És akkor még nem beszéltem azokról, akik szegények és otthon nem vághatnák le a háztájit? Büntessük meg érte őket?


Szóval bocsi, de nem igazán tudok azonosulni az elképzeléseiddel.

2014. febr. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
59%

aha, és az az egészséges világkép akkor, ha lelkiismeretfurdalás nélkül leölök bármilyen állatot, kutyát, macskát, és utána még röhögök is rajta, és én vagyok elszakadva a valóságtól?

Nem hinném, drága barátom, hogy velem lenne a probléma kettőnk közül...

2014. febr. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

ebből is látszik, kicsit másképp áll hozzá egy városi, meg egy vidéki ember ehhez a kérdéshez. Egy szóval nem mondtam, hogy minden állattartó szadista gyilkos lenne, de mit is várhatok el ettől az oldaltól, itt mindenki az ellenségeskedést keresi...

Azt mondtam, hogy akik, bármilyen hasonló bűncselekményt elkövettek, gyilkosság, állatkínzás, stb...mennyiben változna, ha szigorítanák ezt a törvényt?

2014. febr. 27. 14:12
 10/24 A kérdező kommentje:

egy érdekes cikk, hogy vajon én vagyok e elrugaszkodva a valóságtól...sajnos nem.:


[link]

2014. febr. 27. 14:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!