Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hol a HATÁR? Berepült egy...

Hol a HATÁR? Berepült egy lódarázs a szobámba! Épp a 2 ablakkeret közé szorítottam! Gondoltam kivégzem! . Aztán úgy láttam ki is engedhetem! Így is lett! Ezek után elgondolkoztam mindenen! Ha egy szúnyogot lecsapok. Ezt miért mentettem meg.

Figyelt kérdés

#állatvédelem határai
2014. ápr. 28. 09:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
én ha találok egy pókot lehetőségekhez mérten megprobálom kiengedni, de van amikor csak simán lekapom porszívózás közben a sarokból :D , de sajnálnám kinyírni a legtöbb ilyen állatkát, hiszen csóri lódarázs csak betévedt a házadba, és csak ki szeretne jutni, am a rovarok nagy része amiket lecsapdosnak nem él 1 évnél sokkal tovább a természetben sem, sztem jól tetted h kiengedted, nyílván ha mondjuk egy kisbabához repült volna be akkor nem vacakoltam volna ezzel az akcioval hanem durr :D de tudod pusztítani mindig egyszerűbb mint segíteni :)
2014. ápr. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
Egyik válaszoló: én még SOHA nem ettem lókolbászt, ahogyan a családtagjaim SEM.
2014. ápr. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Hát Lókolbászt még énsem ettem! -tudtommal-

aztán?

2014. ápr. 30. 22:19
 14/18 A kérdező kommentje:
Ment a pont skacok!
2014. ápr. 30. 22:20
 15/18 A kérdező kommentje:

Basszus!

a következő egy mikroszkóp lesz!

2014. ápr. 30. 22:21
 16/18 anonim ***** válasza:

Én is inkább kiengedem a rovarokat minthogy megöljem. Végül is mindenki gyilkos mert mindannyian csaptunk már le legyet vagy szúnyogot. Csak sajnos ebben rohadt világban nagyon keveseknek számít az állatok élete. Pedig nekik is csak egy van. És nem azért születtek hogy kajaként végezzék. Ennyi erővel az embreket is gyilkolászhatnánk, ehetnénk mert az sem más. Az állatnak is joga van élni.

Szerintem borzalmas, hogy csak azért öljük az állatokat, hogy nekünk jó legyen és ne haljunk éhen. Ez önző dolog, nagyon is! Rengeteg vegetáriánus ember van a Földön és teljesen egészségesek. Hús nélkül is teljes életet lehet élni.

Ezt a világot már nem lehet helyrehozni... Sajnos egy állat itt már semmit sem ér :(

És jól tetted, hogy nem ölted meg, mert végülis csak rossz helyre tévedt. Én is úgy vagyok, hogyha mondjuk a tavunkon egy bogarat vagy lepkét látok ami nem tud kijönni inkább kiveszem és kiteszem had száradjon meg. Meg ha pl. egy bogár a hátára fordul és nem tud visszafordulni mindig segítek rajta.

Én gyűlölöm az állatkínzást! Az állatok sokat érnek, és többet érdemelnek!

2014. máj. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
69%

Miért is? A többi állat is megöli egymást az élelemszerzés érdekében. Az ember sem más mint egy szélsőségesen specializálódott állat. Ugyanúgy védjük a territóriumainkat vagy próbálunk más territóriumát megszerezni, ugyanúgy harcolunk egymás ellen hogy ki legyen az alfahím/nőstény, ugyanúgy bennünk van a szaporodási ösztön, stb, stb. Csak amíg pl.: egy gepárd minden porcikája a gyors mozgást szolgálja, addig az ember az eszközhasználatra és a gondolkodásra van specializálódva.


Szerinted őseink túlélték volna ha ezen képességeiket nem használták volna hogy kifejlődjön egy közös nyelv, hogy megtervezzék a vadászatot, hogy eszközöket gyártsanak a vadászatra. Esélytelen.


Ne higgyük azt hogy különbek vagyunk az állatoknál csak azért mert másra vagyunk specializálódva.

2014. máj. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
A lódarazsakat, szúnyogokat, legyeket, agresszív német darazsakat különösebb gondolkodás és lelkiismeret-furdalás nélkül pusztítom, egyébként más élőlényekre nagyon odafigyelek. Vigyázok a fákra, bokrokra, virágokra, méhekre, madarakra, egyebekre.
2023. aug. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!