Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért ellenzik az ivartalanítást?

Miért ellenzik az ivartalanítást?

Figyelt kérdés

önkéntesként dolgozom menhelynél, feltétel hogy ivartalanítani kell a kutyát örökbefogadásnál, hogy ne legyen nem kívánt szaporulat.

szinte mindenkinek az az indoka hogy nem visz menhelyről kutyát, hogy ő nem akarja ivartalanítani valamiért

1.vagy nincs pénze (jó , megértem sok pénz de félrelehet tenni rá lassacskán is és összegyűlik)

2.miért kell megcsonkítani a kutyát..


10perc elég, be/ki szökik egy kutya, és kész van egy csomag kiskutya, ami megint a menhelyhez kerül vissza..


2014. máj. 12. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Parszt népség...Fogyóezközként tekintenek az állatokra. Tehát azért nem ivartalanitatják ,mert:Példa:-Oppá elcsapta a kamion a Micit!!!Á nem baj ott van még az előző évi alma ,lesz elég macskánk.
2014. máj. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Vannak alternatívák, pl. menhelyeken kifogni már ivartalanított állatokat is. Vagy vannak ivartalanítási akciók. Az tény, hogy egy állat (megfelelő) tartása drága, szerintem a felelős állattartó összegyűjt vagy félrerak annyit, amiből ez megoldható.


Vannak persze akik olyan rossz anyagi körülmények közt élnek, hogy erre nem jut - viszont náluk megfontolandó lenne hogy inkább ne tartsanak állatot, amíg nincs rá keret - ha erre nincs, akkor normális tápra, esetleges költséges állati beavatkozásokra se lesz - ami szám nagyban megugrik ha jön a szaporulat. Tudom, ezeknek az embereknek nagy fájdalom és lemondás, főleg ha nagyon kutyások lennének, de a helyzetükből ismerős lehet, hogy bizony pár dologról le kell mondani.


Ha már állattartás során romlott az anyagi helyzet az más, akkorra már elintézhették az oltásokat, ivartalanítást).

Állatorvosra, normális tápra mindenképpen sok pénz elmegy, így nem értem, aki anyagi okokból utasítja vissza.


A másik, szerintem károsabb réteg akiben még élnek ezek a hülye tévhitek hogy pl. a szukának egyszer fialnia kell, meg szeretnének kiskutyát a saját kutyájuktól, meg a szomszédok/ismerősök is nyaggatják őket (ahelyett hogy elmennének és örökbefogadnának egyet maguknak).


Még károsabb a "hadd szaporodjon, majd az almot agyoncsapjuk" réteg, ami a legkevésbé sem humánus és mélységesen primitív.


Aztán ott vannak azok is, akik elvből ellenzik, mert mint említetted, csonkítás, és hadd legyen joguk pározni, meg előhozzák a "mit szólnál, ha téged sterilizálnának" kártyájukat, totális képzavarban, nem fogva fel, hogy a kutya nem emberként élni meg a gyerekvállalást/szexet, nem lesz boldogtalan miatta (mellesleg a farkasoknál is csak az alfa párnak van joga szaporodni csak náluk a hierarchiában ezt lerendezik), vagy a beavatkozások "természetellenes" mivoltára hivatkoznak, ami elég önseggberúgó érv tekintve hogy ősidők óta domesztikált, természettől rég elszakadt és sajnos túlszaporodott/szaporított állatokról van szó, lehetetlenség minden kiskutyának gazdát találni. A gyepin túlzsúfoltság miatti altatások, olykor egészséges állatoknál, azok természetesek nekik? Nem értem őket.

2014. máj. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 WictoriaP0 ***** válasza:
ismerosomek utcan talaltak kutyat. egy evig kerestek neki a gazdit, es nem talaltak es az anyagi helyzettol eltekintve befogadtak. pedig van amiukor kenyerre se telik, de nem volt szivuk visszadobni a melyvizbe... most, akkor ok, akik befogadtak egy kutyat, de nincs penzuk ivartalanitasra, hamot porazt is mi adtunk nekik (jo minosegu kajat tudnak venni) es eppenhogy fut az allatorvosi oltasokra, ok most szemetek? meg nem erdemlik meg hogy kutyajuk legyen? nem ertem a logikai elvet. (bent tartjak berhazba kis csivava tacsko keverek fele)
2014. máj. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Nem azzal van a baj elsősorban, ha valaki nem ivartalanít, hanem ha nem akadályozza meg a szaporodást, lásd szomszédom. Tudja h tüzel a kutya, mondta is h már biztos vemhes, a kertek alatt a sz-r kerítések feljárnak a kankutyák, kész is a baj...2 alom született, szerencsére jo gazdikhoz kerültek, én vittem el busszal ivartalanítani a kuytájukat, mert leszarják. A másik kutyájuk is megszült, és engem nem értenek amikor kértem h ne üssék agyon a kiskutyákat...ezzel van a baj, ezzel a felfogással, hogy nem értik mi a baj azzal ha évente 2szer fial, netán agyonütik a kicsiket. A bérházban nyilván nem lesz vemhes a kutyus..:)

2014. máj. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!