Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik ellenzik az ivartalanítás...

Akik ellenzik az ivartalanítást, azok leírnák pontosan miért?

Figyelt kérdés

Annyi ilyet hallok, szegény kutya így, szegény kutya úgy, elvették a férfiasságát/nőiességét, stb...

Nekem fél évesen ivartalanították a kanomat és ugyanolyan eleven mint régen, felemelt lábbal pisil, igazi férfi maradt, ha meglátja valaki egyből tudja zacsi nélkül is. Nem hízott el, fényes a szőre, stb.

Mégis, akárkinek mondom elkezd szörnyülködni, meg kanoknál felesleges, stb. Szeretném megtudni mi ennek az oka, illetve kíváncsi vagyok a tapasztalatokra! Köszönöm!


2013. dec. 20. 23:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem kivetítik magukra. Nyilván nem akarnák kasztráltatni magukat, innen jöhet a szörnyülködés. Pedig a kutyáknál (meg minden más állatnál) ez teljesen másképp működik, ők nem fogják fel, hogy nincsenek belső nemi szerveik, csak annyit érzékelnek belőle, hogy nincs vágy, ami hajtaná őket feleslegesen. Hogy nem lesz emlő/méhgyulladásuk-(here)rákjuk, az csak külön pozitívum! Ahol ilyen alacsony az állattartási kultúra (a kanokat nem kell ivartalaníttatni, jaj had legyen anya legalább egyszer stb), ott sok időnek kell eltelnie, hogy valami változás legyen a felfogásban :(
2013. dec. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%
Én állatorvossal beszélgettem erről. Ő azt mondta, hogy az ivartalanítás valójában az ember érdeke, mert nem akar annyi kiskutyáról, kismacskáról gondoskodni, amennyi ivartalanítás nélkül születne. Az állat hormonálisan úgy kerek egész, ahogyan megszületett, az ivartalanítás ebbe mindenképp bezavar, még ha nem is okoz feltétlenül számunkra is látható tüneteket. Egyébként ez valahol logikus, mert anyukámnak például 32 éves korában ki kellett venni a petefészkeit, és elég sokáig utána hőhullámai voltak, hormonpótló gyógyszert kellett szednie.
2013. dec. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%

Én nem ellenzem az ivartalanítást, viszont kényelmi beavatkozásnak tartom. Ha ugyanis az emberek hajlandóak lennének venni a fáradtságot, hogy vigyázzanak a kutyáikra és neveljék őket, akkor ugyanúgy meg lehetne előzni a nem kívánt szaporulatot. Én úgy gondolom (egy előttem szóló kifejezéseivel élve), hogy az állat úgy kerek egész, ahogy van, ráadásul minden altatásnak van kockázata is.

Ugyanakkor, az ivartalanítás gyakorlata még mindig jobb, mint a semmi. De én nem fogom a kutyáimat ivartalanítani, mivel tudok rájuk vigyázni.

2013. dec. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 sippara ***** válasza:
70%
A szukám nekem is ivartalanítva lesz, de bevallom, a kanomnak még "mindene megvan". Nem tudom megmagyarázni, miért, de nem tudom rávenni magam - egy barátnőm szerint ez ilyen "kan gazdis" dolog, hogy "így férfi", nem tudom, lehet benne valami -, ettől függetlenül még öt éves kora előtt ivartalanítva lesz, de nem most, és nem is az elkövetkező pár hónapban (most két éves). Úgy vagyok vele, hogy tudok rá vigyázni, nem szökik, felvevős szukákkal gond nélkül játszik együtt a hágás kísérlete nélkül, szóval semmiféle kockázatot nem jelent fölösleges szaporulat szempontjából, és bár egy ideig gondolkodtam a műtéten a dominanciája miatt, végül inkább megneveltem, azóta kanokkal sincs gond, így egyelőre nem látom értelmét - attól függetlenül, hogy itt én is mindenkire tukmálom a műtétet, és egyet is értek az ivartalanítással 100%-ban.
2013. dec. 21. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
43%

A felesleges szaporulat csak az egyik oldal.

Veregetheti a vállát a felelős gazdi,hogy ő tud figyelni a kutyájára és nincsenek potya kölykök,de ha a kutyát elviszi a hererák vagy a gennyes méhgyulladás,akkor meg leshet.

Szukáknál több problémát okoz az ivarosság,mint a kanoknál,de annak is gratulálok,akik inkább fegyelemmel kordában tartják a kutya szaporodási ösztönét,ahelyett,hogy megszabadítanák őt ettől a "kíntól".

Mivel ez neki kín...soha nem fedezhet,mert nem engedi a gazdi,de azt hagyja,hogy minden tüzelési időszakban begerjedjen.Szerintem ez is módja az állatkínzásnak.


Na meg a betegségek megelőzése...Szukáknál gyakori álvemhesség...Aztán tényleg az a legkisebb probléma,hogy befedezi-e egy kan vagy sem...

2013. dec. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%

Én csak az ivarérés előtt való ivartalanítást "ellenzem" de azt is csak úgy, hogy a saját kutyámnál.

Még nem tüzelt, bár lassan már közeleg az az idő.

Gondolkozom amúgy én is, hogy ha problémamentesen lemennek a tüzelések, akkor addig nem engedem el inkább, pórázon lesz és kész... Mint előttem írták, én is úgy érzem, megvárnám a 4-5 éves kort, az ivartalanítással, valamiért.

2013. dec. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
30%
Nálunk csak a mikor a kérdés. Előtte 12 évig volt ivaros kan kutyánk, most mégis úgy döntöttünk, hogy a lassan 1 éves kanunkat ivartalanítjuk. Mondjuk én olyan másfél éves korában szeretném. Viselkedésbeli problémái nincsenek, szukára se mászott.
2013. dec. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
57%

"Na meg a betegségek megelőzése" --> erre csak annyit lehet mondani, hogy ha 6 hónaposan ivartalanítasz egy kutyát, vagy ha 4-5-6 évesen... ugyanúgy nem lesznek idős korukban rákosak, remélem érthető. :D


Ellenben ha 6 hónaposan ivartalanítasz egy kutyát, az nem fog úgy "kifejlődni" mintha "minden meglenne". Bár vannak akiket ez nem zavar, az én szememben ez felér egy csonkítással. --> Szubjektív!!!!! :D

2013. dec. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
50%

Egy szóval nem írtam az ivartalanításhoz kort.Csak,hogy igenis fontos és nem csak azért,hogy ne szaporodjanak,hanem a betegségek miatt is.


Bár az emlőrák speciel ivarérés utáni ivartalanításkor is ugyanúgy felléphet,még ivarérés előttinél nem.


Én az ivarérés előtti ivartalanítás pártján állok,de Magyarországon már a sima ivartalanításnak is örülni kell....


A kutya mellékvesekérge is termel hormont,tehát a hormontermelés folyamatos és ugyanúgy kifejlődik a kutya,mint egyébként.Nyilván nem poénból bevett szokás a nyugati országokban,akik állatgyógyászatban (is) fényévekkel előttünk járnak.

2013. dec. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%

Köszönöm a válaszokat, látom még itt elég megosztottak a vélemények.

Az az igazság, hogy az én kutyám a fél éves ivartalanítás ellenére teljesen szépen kifejlett, méreteiben a standarden belül van bőven, szóval én nem hiszem el hogy visszamaradott lesz az a kutya, akit ivarérés előtt herélnek. Persze lehet ez épp csak egy pozitív tapasztalat, meg nálunk rendes az orvos nagyon ajánlotta már az elejétől kezdve, tehát ő nem a "Fifikének egyszer szülnie kell" típus.

Ugyanakkor múltkor a kutyám játszott egy 11 hónapos kannal, aki egyszer csak elrohant. Totál behívhatatlan a kutya, nyakörve-póráza nincs, a gazdája csak ácsorgott és kiabált neki. ÉN mentem el érte, mert láttam hogy nagyon körbeszagol egy spánielt (3X kisebb volt nála a lányka), akinek a gazdája kiabált hogy tüzel a kutyája. Hát mondom nagyon jó, nyakbőrénél fogva kellett visszavinnem a kutyát. A gazdája szerint "úgyse dugja meg", mikor már konkrétan próbálkozott.

Persze aki meg tudja oldani az oké, meg nyilván akinek tüzel a szukája az ne vigye a parkba ahol 10-20 kutya játszik, de én jobban örülök ha mindenkihez oda tudom engedni a kutyámat, nem kell félnem. (Bár aki így elengedi azt általában nem is érdekli...)

2013. dec. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!