Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ez állatkínzásnak minősül,...

Ez állatkínzásnak minősül, vagy csak kemény bánásmódnak?

Figyelt kérdés

A szomszédban van 2 német juhász keverék. Nagyon aranyosak, rendületlenül védik a házat, ha gazdiék hazajönnek, nagyon örülnek. Viszont megfigyeltem, hogy mind a 3 gazdi (apa,anya,gyerek) olyan lekezelően beszélnek velük, pl. takarodj innen, dugulj már be te büdös sz.r, stb,stb.

Nem látszik rajtuk, hogy bántanák őket, és saját szemmel én sem láttam még, csak azt látom/hallom, hogy hogy beszélnek velük.

Nyilván tudom, van százszor rosszabb helyzetű kutya is,de még is, nem értem, hogy miért beszélnek így.

Mit tehetnék? Azt már próbáltam, hogy direkt előttük én beszélek szépen a saját kutyámmal, vagy a szomszéd kutyákkal, de semmi..


2014. máj. 27. 12:58
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Hát mondjuk róluk nem tudnám elképzelni, hogy kutyaiskolába vigyék. Olyan 6-7 éve van kutyájuk, de én még egyszer nem láttam, hogy valaha elvitte volna akárki akármelyik kutyát egy rövid sétára is..

Én egyből üdvözlöm a kutyámat, mikor hazaérek, ő is nagyon tud örülni, de ha itthon mást csinálok, tudja, hogy nem szabad zavarnia. Nem is nagyon tanítottam, csak 1-2 dologra, még is értelmes. Pedig van benne vagy 100 fajta kutya, annyira keverék:D És lehet, furán hangzik, de azt is tudja, hogyha pár percen belül visszajövök. Ha csak a sarki boltba ugrok le, vagy itthon hagyok valamit, nem kísér ki a kapuig, hanem a házban marad, és jééé pár perc múlva futok vissza a telefonért, vagy buszbérletért:D

2014. máj. 27. 15:44
 12/13 csibementes válasza:
A kutya nem érti az emberi beszédet,de a hanglejtést és a hang elváltozását annál is jobban érzékeli. Sajnos nem tudsz mit tenni,amíg nem vagy abban biztos,hogy tényleg nem bántalmazzák a kutyákat. A kutya csak egy gazdát fogad el,hármat nem tud.
2015. febr. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Gigike86 ***** válasza:
Ha esetleg bántalmazzák is őket, hallod, látod... Akkor jelentsd be őket azonnal! [link]
2016. okt. 22. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!