Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Egy baratomnak van 3 kutyaja,...

Egy baratomnak van 3 kutyaja, es atszoktek a keritesen a szomszedhoz, akinek megtamadtak a kecskejet. Mi a teendo?

Figyelt kérdés
Elvileg 1-2 napuk van gazdit talalni nekik, kulonben menhelyre kerulnek... Egyaltalan ki szabja ezt meg? Szerintem a kerites megerositese megoldhatna a helyzetet. A baratom tolem varja hogy gazdit keressek nekik ami 1-2 napon belul elegge lehetetlen... Menhelyre nem veszik be oket, a heten 3 altatas volt a gyepin, ahonnan a menhelyesek probaljak menteni a kutyakat, de nincs tobb hely...:S
2014. jún. 15. 17:24
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

A kecskének semmi baja, a KÖCSÖG szomszéd kihívta az állatorvost, hogy megnézze. Csak játszani akartak vele a kutyák.

Igen, köcsög, mert nincsen joga megverni a kutyákat annyira, hogy állni sem bírnak a lábukon!!! A kecskéjén egy karcolás sincs...

Mindegy, azt hiszem megoldódott. Köszi mindenkinek

2014. jún. 17. 01:46
 12/26 Singham ***** válasza:

Ja, hogy a szomszéd kerítése és így le is van szarva? Akkor az is a szomszéd dolga, hogy mit csinált a saját telkén a kutyákkal. Az a szöveg meg unalmas ilyenkor mindig, hogy túl drága megcsináltatni. Ha túl drága, akkor kutyát se kell tartani, mert annak az etetése drágább, mint megcsináltatni a kerítést.

Megsértődhetsz, lepontozhatsz, de a szomszédodnak adok igazat. Szerencsétlen már másképp nem tudja távol tartani a kutyákat. Az meg sokat számít szerencsétlen kecskének, hogy a kutyák pusztán játszani akartak vele. Pusztán játékból érhette volna olyan mértékű stressz, amibe akár bele is tudott volna pusztulni szerencsétlen. Mindezt miért? Mert a kutyák gazdája lusta bármit oda tenni, ahol a kutyák átszöknek. Mert hiába a szomszéd kerítése, akkor is a kutya gazdáinak kell gondoskodnia erről.

2014. jún. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Nem tudom ki kerítése, de nem ez a lényeg. Szóval szerinted akkor sincs gond, ha megöli a kutyákat, végül is a saját telkén teszi, nem??? Kit érdekel, hogy törvény bünteti, a saját telkeden azt csinálsz amit akarsz... ez a felfogás... vicc
2014. jún. 17. 09:15
 14/26 anonim ***** válasza:
Azért, tudod, 3 idegen kutya a szomszéd telkén éppen "játszani" akar a kecskéjével, már nem is először,érhető, ha elruházta őket. Ha a kutyák az első ütésnél hazamentek volna, nem kaptak volna többet. Ha annyira el tudta verni őket, ahogy írod, akkor szemernyi akarat sem volt a kutyákban, hogy abbahagyják a "játékot" a kecskével.
2014. jún. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

A te felfogásod egy vicc.

Azt nem tudom, hogy ha a szomszédé a kerítés akkor köteles-e megjavítani, de az bizony igaz, amit először írtam. "Nem számít kié a kerítés, a gazda kötelessége úgy tartani a kutyákat hogy azok ne tudjanak a kiszökni." Ha kutyát vállalsz, akkor ezt köteles vagy betartani.

A másik, hogy én imádom, szeretem a kutyákat jobban mint bármi mást és nagyon ritkán ütöttem meg állatot, de ha idegen kutyák, átszöknek hozzánk és "játszani" akarnak akár a kecskéinkkel akár más állatainkkal, akkor bizony addig ütöm őket, amíg el nem pucolnak.

A saját telkeden se ölhetsz meg csakúgy kutyákat, de ilyen esetben jogos védekezésnek számít, mármint szerintem.

2014. jún. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Nem értem, ha a kutyák gazdája annyira a szívén viseli az állatai sorsát, miért akarja őket menhelyre beadni. Eddig még az volt a kérdés, mi a teendő, mert megtámadták a kecskét, most meg már hirtelen arról van szó, hogy a kutyák csak játszottak és megverték őket. Akkor most mit is szeretnél, te...?
2014. jún. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Én...???? Én mit szeretnek??? Engem nem erdekel sem a szomszed, sem a kutyak gazdaja, sot a kerites sem, kizarolag a kutyak sorss erdkeel, mert ok nem tehetnek semmirol!!! Arrol, hogy nem lettek megnevelve, hogy rossz a kerites, hogy a szomszed megveri oket!!! Eppenseggel nem kioktatast kertem! En soha az eletben nem bamtanek egyetlen gerinces allatot sem, foleg nem ugy, hogy 1000 mas megoldas letezik
2014. jún. 18. 05:58
 18/26 A kérdező kommentje:
Egyebkent idokozben telik az ido, es a haverom elmondta hogy a szomszed annyira megverte oket hogy nem tudnak labra allni. De egyebkent mint fent irtam, a helyzet megoldodni latszik -> nem szeretnék semmit, éb...? (ide nem tudom mi jott volna...) Ti irjatok hogy jogosan verte meg a kutyakat, mivel gondolom nem ugraltak korulotte, hogy verj mar tovabb... logikus, hogy menekulni akartak, az a nyomorek meg lefogta oket es ugy verte. De ha ez szerintetek jogos, oke. Nem kerek tobb ilyen valaszt
2014. jún. 18. 06:04
 19/26 anonim ***** válasza:
Akkor fogadd be őket. De már most lefogadom, hogy millió kifogásod lesz ellene,
2014. jún. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Bmeg, 18 éves vagyok, ideigleens befogadóként működök, van 2 kutyám és 6 macskám, szerinted ide fogok hozni még hármat a szüleim nyakára??? Te idióta, ismeretlenül ítélkezni az megy, amikor én csak segíteni akarok rajtuk...
2014. jún. 18. 08:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!