Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Egy baratomnak van 3 kutyaja,...

Egy baratomnak van 3 kutyaja, es atszoktek a keritesen a szomszedhoz, akinek megtamadtak a kecskejet. Mi a teendo?

Figyelt kérdés
Elvileg 1-2 napuk van gazdit talalni nekik, kulonben menhelyre kerulnek... Egyaltalan ki szabja ezt meg? Szerintem a kerites megerositese megoldhatna a helyzetet. A baratom tolem varja hogy gazdit keressek nekik ami 1-2 napon belul elegge lehetetlen... Menhelyre nem veszik be oket, a heten 3 altatas volt a gyepin, ahonnan a menhelyesek probaljak menteni a kutyakat, de nincs tobb hely...:S
2014. jún. 15. 17:24
1 2 3
 21/26 Singham ***** válasza:
100%

Jaj, olyan ellentmondásokat írsz kérdező. Már a kérdésben írod, hogy megtámadták a szomszéd kecskéjét, utána már pusztán játszani akartak vele.

Aztán írod, hogy téged nem érdekel se a barátod, se a szomszéd, de a szomszédot ennek ellenére elhordod mindennek.

Aztán ez az elverés sztori is sántít, mert már azt írod, hogy lábra se tudnak állni. Ebből csak két dolog következhetett: a múltkori eset óta rá se néztek a kutyákra és állatorvoshoz se vitték, vagy pedig le se sz*rták a kutyákat megint, és azok megint átszöktek. Még, ha az egyik kutyát úgy veri meg, akkor megértem, de ne mond már, hogy mind a három kutya hagyta elkapni magát és megveretni. Egyet, ha el is kap, a többi menekült volna vissza a barátod portájára.

Elmondom én, hogy mi történt: a szomszédot évek óta zaklatták már a kutyák, többször is megtámadták már a jószágait, a drága barátod meg nem foglalkoztak velük. Betoldozta a kerítést, de a kutyák megint tönkre tették és megint megtámadták a jószágait. Végül mikor szerencsétlen kecskét nézték ki maguknak, a szomszéd meg próbálta elkergetni, azonban a kutyák már felé is támadóan léptek fel (más különben eliszkoltak volna és a szomszéd nem tudta volna megverni őket), és a szomszéd próbálta védeni magát meg a kecskét is. Végül nagy nehezen elkergette őket, és nagy valószínűséggel feljelentéssel fenyegette meg a barátodat, aki inkább nemes egyszerűséggel inkább kiakarja dobni a kutyák szűrét és veled együtt mindent a szomszédra hárítani, hogy miért verte meg a kutyákat (aminél, mint említettem totál ellentmondás van), stb.

2014. jún. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Ha segíteni akarnál, elhoznád őket és nem csak a szádat jártatnád. 5 kutya nem a világ vége, ha nem tudnád, nekem volt már több is, ugyanis én segítek rajtuk, te meg csak pofázol.
2014. jún. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha segítenél a barátodnak megcsinálni a kerítést, hogy ne tudjanak átszökni a szomszédhoz? Vagy csináljatok, kennelt a kutyáknak. Ha segíteni akarsz, akkor már eszedbe juthattak volna ezek a megoldások.
2014. jún. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Pofazol te draga utolso elotti, hogy a loszarba hoznek ide meg harom kutyat amikor ezzel a kettovel plusz hat macskaval is alig birjuk anyagliag??? Raadasul a szukank rohadtul dominans, egybol megtamadna oket!!! Szerinted majd esz nelkul halmozom egymasra a kutyakat te agyatlan???

A masik meg hogy gazdit keresek nekik ennel tobbet nem tudok tenni.

Az 'ellentmondasokrol' meg nem tehetek, mivel enm voltam ott , a baratom mondta az infikat, egyszer ezt egyszer azt. De persze akkor mar hazudok, mi ? Te biztos jobban tudod a sztorit. Evek ota zaklattak okrt a kutyak, amikor fel evesek... egyertelmu

2014. jún. 19. 02:21
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

MÖSZ által összeállított jogszabály csak a tisztán látás kedvéért:


,, 3. § Tilos bekerítetlen ingatlanon ebet szabadon tartani. Bekerített ingatlanon eb szabadon csak úgy tartható, hogy onnan az eb sem a szomszédos ingatlanra, sem a közterületre ne juthasson át, oda kinyúlni ne tudjon ''


A barátod örüljön iknkább hogy : 1 nem nyírták ki a kutyáit, 2 hogy a szomszéd nem nyomta fel az önkormányzatnál, ugyanis 30000 ft a jogszabály megsértése.


Mi lett volna ha pl a szomszédban gyerek van, és azzal kezdenek ,, játszani '' ? Egy visítős gyerek ki tudja hozni a vadállatot a legjámborabb jószágból is. Három kutya meg simán szétkap egy gyereket..... na az meg meg már nem jogszabály alá tartozna.

2014. jún. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Szomszéd: kutyák- 1:0.

Én is a szomszédnak adok igazat. Ha egy idegen kutya a saját portámon akárcsak a nyugalmában megzavarná bármelyik állatom, és is rögtön kiebrudalnám, és a temperamentumától függően akár lapáttal is, ha az kell ahhoz, hogy elkotródjon.

Megoldásokat föntebb már felsorolták, te meg csak hárítasz, nem ismétlek...

A barátod pedig felelőtlen féregnek tűnik, MINDIG a gazda felelőssége, hogy a kutyáit a birtokon belül tartsa, és most, hogy már sokadjára gondot okoztak, inkább lemond róluk. Persze elküldhetsz engem is a búbánatba, mint minden eddigi olyan kommentelőt, akinek a válasza nem tetszett, ötleteket adtunk, nem is egyet, de te meg a kedves barátod olyan személynek tűntök, akik csak pattogni meg háborogni tudnak, cselekedni pedig NEM AKARTOK, mert az közel sem olyan kényelmes.

2015. márc. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!