Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tehetünk valamit, ha a kutyáin...

Tehetünk valamit, ha a kutyáink átszöktek a szomszédhoz és az a saját portáján lemérgezte őket fagyállóval?

Figyelt kérdés
Nem vettük észre,hogy átszöktek a kutyák,csak már a mérgezést,állatorvos már nem tudott segíteni,állítólag amikor megjelennek a tünetek már túl késő,akár 24 óra is eltelhet.Viszont azt meg tudta állapítani,hogy fagyállót ittak,de mivel a mi portánkon semmit sem találtunk,csak úgy történhetett ha átszöktek a szomszédba.Ilyenkor lehet valamit tenni?
2012. nov. 19. 22:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%

Persze, megcsinálni a kerítést, mielőtt új kutyát visztek a házhoz. A mérgezést nem lehet rábizonyítani, az viszont a te felelősséged, hogy a kutyáid a saját kertedben maradjanak.

De amúgy nem értem, most átszöktek a kutyák, meg vissza is, vagy onnan hoztátok vissza őket? Miért kellet volna találnotok a saját kertetekben bármit? A mérgeknek épp az a lényegük, hogy eltűnnek a kutyában, általában maradéktalanul.

2012. nov. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
49%

Nálunk is ez történt, de szóról szóra.

Kivétel annyi, hogy ő beismerte és büszke is volt rá. Feljelentettük, nem történt semmi.

Nekem a kutyám volt és imádtam, neki csak egy apró gond akit megölhetett. Itt tart a világ :(

2012. nov. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Igen,de mivan akkor,ha a kerítés alapvetően jó,de valahogy mégis áttudtak szökni?
2012. nov. 19. 23:03
 4/20 anonim ***** válasza:
83%
Dühös vagyok, amikor állatkínzásról hallok, de emberek: a ti kutyátok élete a ti felelősségetek. Tudom, hogy nektek fáj a legjobban, de bakker miért nem vigyáztok jobban? Egyik kutyát sem elrabolták, hanem ti teremtettetek olyan körülményeket, hogy megtehették azok a félkegyelmű szadisták, mert a saját gazdájuk nem vigyázott rájuk. :(
2012. nov. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
68%
Alapjában egyetértek az előttem szólókkal, hogy a gazda a felelős a kutyáiért. DE! Bármilyen jó gazdival előfordulhat, hogy kiszökik, átszökik a kutyája. Elég szomorú, hogy az ilyen drasztikus cselekedetet (amit a kérdező szomszédja tett), egy állat életének kioltását a törvény csak papíron bünteti! :( Ráadásul nem gyors halállal végződött a kutyák élete, hanem iszonyú szenvedések árán haltak meg! :(
2012. nov. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok az, aki az előbb írta, hogy hasonló helyzet volt nálunk is.


Igen, én vagyok a felelős. Nem voltak rendesen felügyelve a kutyák, de sajnos nem hagyták, hogy magamhoz vegyem őket. Többször próbálkoztam, de a család össznépi lehurrogásában részesültem. Azóta mindenki belátta hogy igazam volt, de késő, a kutya halott, én pedig hibásnak érzem magam, noha nem tehettem semmit mert akadályoztak :(

Ha újra ilyen helyzetbe kerülnék, nem hagynám! És ha bárki más így érez mint én akkor, ne habozzon, cselekedjen! Az "emberek" gonoszabbak mint gondolnánk.

2012. nov. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Olyan kerítés nincs, ami "alapvetően jó, de..."


Ebben az esetben a jó kerítés definiciója az, hogy a kutyák nem jutnak át rajta. Amin átjuknak az nem jó, főleg nem "alapvetően jó".

2012. nov. 20. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
38%

Olyan kerítés nincs h aslapvetően jó, de mégis átjutnak. Vagy jó, vagy nem.


Itt a sztoriban csak is ti vagytok a hibásak és senki más. Természetesen nem volt szép amit a szomszéd tett, de ezért is a saját vállatokat kell megveregetni h "ügyes voltál öcsém, csak így tovább".


Ja, nálunk kerítés sincs, mégse kolbászol át a kutya, tudja h meddig a mi telkünk és annak megáll a szélén.

2012. nov. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

A szökés miatt MINDIG a gazda a felelős...igaz, hogy a leggondosabb tartásmód mellett is előfordulhat szökés.


Ha nem tudjátok bizonyítani, hogy a szomszéd mérgezte meg a kutyákat, akkor semmit nem tehettek. Hol találtátok meg a kutyákat? Szomszéd telken láttatok gyanús tálkát, vödröt? Egyáltalán látta vki, mi történt?

2012. nov. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Tegnap a szomszéd telekről áthoztunk egy vajasdobozt,még volt benne a fagyállóból.Ha előbb szétnéztünk volna,talán előbb is észrevesszük.És,hogy hogy jutottunk be.Igen átmentünk érte.Körben a kert végén,nekik sincs kerítésük,de addig a mi kutyáink nem tudtak kimenni,tehát azok nem ott jutottak át.Azt is tudjuk,hogy mi vagyunk a felelősök a dologért.De könyörgöm akkor is.Jöttek volna át,hogy bocsi a kutyátok átjár hozzánk,vagy jelentettek volna föl a községházán.De pl macskák is ihattak abból a dologból és azok előtt nincs kerítés.
2012. nov. 20. 14:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!