Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Találtam egy kis denevért és...

Találtam egy kis denevért és hazavittem tudnátok segíteni hogy mit egyen igyon és mit adjak neki?

Figyelt kérdés

még nagyon kicsi és nincs a közelbe se állatkert sem bármi ilyesmi de szeretném fölnevelni legalább addig amig el nem repül vagy tud magárol gondoskodni ugy hogy segitsetek lécci

a denevér igy néz ki csak még sokkal fiatalabb még elég kicsi: [link]



2014. jún. 27. 15:12
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
ez a fajta lehet [link]
2014. jún. 27. 15:15
 2/28 anonim ***** válasza:
51%
És ha veszett vagy valamilyen kórokozót terjeszt?
2014. jún. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
0%
Szüleid fognak örülni mikor meglátják. Tanits be neki trükköket, dugóhúzó vagy ilyesmi.
2014. jún. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
44%

Az állat fej testhossza 62 – 82 milliméter, farokhossza 46 - 57 milliméter, magassága 9 - 12 milliméter, vitorlafesztávolsága 34 - 36 centiméter és testtömege 14 - 35 gramm. Nagy termetű denevérfaj, széles szárnyakkal. A farok csúcsa (két utolsó csigolya) kiáll a vitorlából. Szőrzete a hátán barna, a hasi oldalon világosabb szürkésbarna. Fülei, vitorlája és fejének csupasz részei feketék. A farok és az ujjak rövidek.

Életmódja


A közönséges késeidenevér erdők, erdőszélek, kertek lakója, de a településeknél is megtalálható. Nyáron padlásokon, templomtornyokban alszik, telelésre is csak ritkán húzódik barlangokba, de ha mégis, akkor a hidegebb, 0-6 Celsius fokos barlangokat kedveli. Napnyugta után ébred, és a hajnali órákig vadászik. Táplálékát repülő rovarok alkotják, amelyeket röptükben kap el. Repülése csapongó, időnként szárnyait összecsapja.


ha ilyen világos a szőre és nem sötéttebb akkor nem fiatal, ez a fajta alapból pici. Kölyök példányt pedig biztos nem találsz csak úgy, mert azokat nagy csapatokban nevelik.

keress egy cipős dobozt és szurjál rá lyukakat és tedd bele, més rakd egy csendes szobába hogy ne kapjon még nagyobb sokkot. majd este enged el

2014. jún. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
85%

Bírom ezeket a válaszokat, de ha otthagyta volna az lenne a bajotok. Szerintem szép tőle, hogy próbál segíteni.

Kérdező! Szerintem egy állatorvost kérdezz meg, ha más nem telefonon!

2014. jún. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
fölvittem a padlásra ahol kicsit meleg van de sötét és egy dobozban persze nyitva és az ablak is nyitva de nem hiszem hogy felnött mert az egész majdnem akkora mint a hüvelyk ujjam , tehát rakjak be a dobozba neki repülő rovarokat és vizet?
2014. jún. 27. 15:40
 7/28 anonim ***** válasza:
30%
szerintem igen :) nézz után,mit esznek :)
2014. jún. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
azt olvastam megeszik a hust ,tehát raktam neki szét szedett szalámit és vizet majd holnap kiderül evett e :D
2014. jún. 27. 19:19
 9/28 anonim ***** válasza:
93%
Szalámit nem hiszem,hogy megenné,nem természetes tápláléka.Inkább darált vagy nagyon apróra vágott nyers hús,baromfi.
2014. jún. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
a vizet nagyon utájja megprobáltam oda tenni a fejét de nagyon menekült töle nem evett semmit probáltam a szájába adni de csak nyitogatta a száját nem evett ezért fogtam neki 4 kis legyet hátha azt megeszi de ivásra nem tom hogy birjam rá :S:S
2014. jún. 28. 11:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!