Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Találtam egy kis denevért és...

Találtam egy kis denevért és hazavittem tudnátok segíteni hogy mit egyen igyon és mit adjak neki?

Figyelt kérdés

még nagyon kicsi és nincs a közelbe se állatkert sem bármi ilyesmi de szeretném fölnevelni legalább addig amig el nem repül vagy tud magárol gondoskodni ugy hogy segitsetek lécci

a denevér igy néz ki csak még sokkal fiatalabb még elég kicsi: [link]



2014. jún. 27. 15:12
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
28%
Ha menekül a víztől,szóba jöhet a veszettség(víziszony)is.Mutasd meg mielőbb orvosnak és addig ne nagyon fogdosd puszta kézzel.
2014. jún. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
84%
Horgászboltokban (de lehet hogy állatkereskedésekben is) általában lehet venni csontit. Ezek kis kukackák, amit csalinak vagy állatok etetésére használnak leginkább. Az ilyet szeretik a denevérek is. A szalámit nem ajánlom, tele van fűszerekkel, sóval meg minden s.arral. A légy meg lehet hogy túl nagy neki, ha tényleg csak akkora a denevér, amekkorának leírtad. Nincs terrárium a környéketeken? Védett állatról van szó, tehát elméletileg be kellene hogy fogadják. Milyen nagyobb város van a közeletekben? Felhívhatnád a Natura Alapítványt is [link] ők biztos tudnak segíteni, vagy megmondják mit tehetnél.
2014. jún. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
az az igazság hogy én nagyon szivesen megtartanám egy ideig csak tudnám hogy nincs semmi baja és enne inna biztosan, a közelben nincs semmi csak egy állatpatika de azt fölhivom és megteszem amit kell
2014. jún. 28. 14:42
 14/28 anonim ***** válasza:
79%
Védett állatról van szó, és nem véletlenül. Ezen kívül ha megtartod annak ellenére, hogy nem tudod mi a jó neki, hogy nem beteg-e, hogy mit eszik stb.... azzal veszélyezteted az életét. Ha szereted az állatokat, akkor nem az a lényeg, hogy neked jó legyen, mert menő ha van egy saját denevéred. Hanem az a lényeg, hogy ő túlélje.
2014. jún. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
így van és nemis örökre akarom megtartani hanem amig tud magárol gondoskodni és szabadon engedem de addig vigyázok és persze hivok állatorvost is
2014. jún. 28. 17:08
 16/28 anonim ***** válasza:
De amúgy mi történt vele, hogy biztos vagy benne, hogy nem tud gondoskodni magáról?
2014. jún. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Hogyan találtad?
2014. jún. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
52%
Rovarevő, az kell neki! ideiglenesen macskaeledelel jóllakathatod.
2014. jún. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
munka közben találtam ahol épp betonozás volt tehát ha én ott hagytam volna még 1 percig meghalt volna 100% föleg mivel iskolába volt :S és látom hogy nem tud magárol gondoskodni mivel még nincsenek fogai és megprobáltam föll logatni egy botra ahonnan lepottyant még kapaszkodni se tud
2014. jún. 29. 20:23
 20/28 anonim ***** válasza:
52%
Veszettséggel valóban járhat hidrofóbia.Az élőlények automatikusan nyelnek egyet amikor vizet látnak és mivel egy veszett állatnak nehezére esik és fájdalmas a nyelés a veszett szervezetek félnek a viztől.
2014. jún. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!