Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi a tegyek ebben az esetben?

Mi a tegyek ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk meglátok egy állatot,akit elütöttek és még életben van,vagy bármi más okból nagyon szenved,de nekem nincs pénzem állatorvosra. Nyilván otthagyni akkor sem fogom,de ilyenkor mi a helyes megoldás?

2014. júl. 10. 08:20
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
A legközelebbi menhelyt felhívod!
2014. júl. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ahol közlik,nincs helyük,próbáld megoldani.Legfeljebb megadják még egy rakás telefonszámot,amin elérhetsz még más szervezeteket.
2014. júl. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
Hívd fel az állatorvost, esetleg oda jön és ellátja .Ha nem menhelyre vidd el.
2014. júl. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Még egyszer elmondom:a menhelyek nagy része NEM tudja fogadni,nincs pénz,férőhely.Nem egy bejelentő járt úgy,hogy állt a sérült kutya mellett és az állatvédő szervezetek ide-oda küldözgették.
2014. júl. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
15%

A következő kérdés, hogy mi a f.znak vannak a menhelyek?

Akkor a megoldás, hogy hagyjuk ott az állatot, vagy vigyük mi haza?

Az állatorvos meg elkér egy rakás pénzt tőlünk gondolom, de kijönni nem fog ingyen.

Jó lenne, ha valaki válaszolna erre, mert ez engem is érdekelne, de ne úgy, hogy menhelyre ne vidd...

2014. júl. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Majd akkor lehet számon kérni bármit a menhelyeken,ha segítséget is annyit kapnak,mint bejelentést.Civilek minden állami támogatás nélkül,saját zsebükből üzemeltetik őket.Sajnos nincsenek gumiból a falak és nincs ingyen az üzemeltetés sem.Pénz az állatorvos,méghozzá tetemes.Ott a rezsiköltség,gondozóknak is fizetni kell ugye.Legtöbb menhely szó szerint a túlélésért küzd.Az örökbefogadási kedv csökken.Amikor épp tudnak,segítenek,de fel kell fogni,hogy a lehetőségeik végesek.
2014. júl. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%
Ahogy tőled is elkér egy rakás pénzt az állatorvos,úgy a menhelytől is.Ugye nem gondoltad,hogy nekik ingyen csinálják?Naponta van minimum 5-10 bejelentés sérült vagy beteg állatról,lehet gondolkodni,hogy MIBŐL?Tudom,kényelmes dolog másra rásózni a bajban lévő állatot aztán ünnepelni magad,milyen jó ember vagy,megmentetted.Pontosabban elérted,hogy más mentse meg saját költségén és tartsa hetekig,hónapokig.Legtöbb ilyen bejelentő egy forintot vagy egy zsák tápot nem ad a kutya mellé,sőt soha többé nem is érdeklődik a sorsáról.Megmentette,mossa kezeit.Ez a legkényelmesebb.
2014. júl. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ki mondta, hogy tenned kell valamit?

Vagy ha te fölötte állsz életnek-halálnak akkor miért másoktól kérded, hogy mit tegyél?

Gondolod én arra születtem, hogy egy állatmenhelyen üljek és várjam, hogy te meg tudj dicsőülni?

2014. júl. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!